FPGA Tasarım Hizmetlerine Genel Bakış

Intel® FPGA tasarım hizmetleri ekibi, akıllı video ve görüntü işleme alanındaki müşteri sorunları çözmek için bir uzmanlık havuzu ve çok sayıda fikri mülk (IP) geliştirmiştir. Tecrübeli ve yetenekli tasarımcılarımız; yüksek derecede optimize edilmiş ve kanıtlanmış fikri mülk kütüphanemizi kullanarak müşterilerin tasarım ihtiyaçlarını en etkin ve yenilikçi çözümlerle karşılamak için güdülenmişlerdir.

Bu arayış, bizleri sıklıkla Intel® FPGA'lar ve programlanabilir SoC'ler üzerinde daha etkili ve etkin tasarımlar geliştirmeye yöneltmektedir. Tecrübemiz, tüketici elektroniğinden tıbbi görüntüleme gibi küçük hacimli uzman tasarımı pazarlarına kadar geniş bir uygulama yelpazesini kapsar.

FPGA tasarım hizmetleri projeleri; projelerin zamanında ve bütçeyi aşmadan tamamlanmasını garantiye almak için bütüncül bir kaynak yönetimi, risk yönetimi ve takip programı ile yönetilirler. Tüm proje mühendisleri; bilgilerine, yeteneklerine ve benzer proje ya da teknolojilerdeki tecrübelerine dayanarak müşteri projelerine atanırlar.

FPGA Tasarım Hizmetleri Uzmanlığı ve Yetenekleri

 • Donanım, bellenim ve yazılımlardaki video ve resim işleme algoritmalarının tasarımı ve uygulanması
 • CNN'ler, RNN'ler ve MLP'ler gibi Intel® FPGA'ları ve SoC'lerinde, yazılımsal olarak programlanabilir ve yüksek derecede etkin derin yapay sinir ağlarının uygulanması
 • Intel® Quartus® Prime Tasarım Yazılımı üzerinde RTL FPGA uygulama geliştirme
 • En yeni yarıiletken aygıtları ve CAD araçlarını kullanarak PCB tasarımı
 • Algoritma geliştirme ve DSP matematiği
 • Radyo-televizyon yayıncılığı sistemleri ile tıbbi ve askeri sistemler için etraflı tasarım standartları bilgisi
 • PCIe* sistem tasarımı
 • PC ve gömülü sistemler için C / C++ / C# / Java yazılım tasarımı
 • Sürücü tasarımını içeren Windows* ve Linux* İşletim Sistemi yazılımı
 • Grafik Kartı Programlama, Open GL, D3D ve benzerlerini içeren 3 boyutlu grafikler.
 • ARM ve x86 mimarisi

 

Tasarım yapmaya hazır mısınız?


Tasarım hizmetleri hakkında daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Fikri Mülkiyet Kabiliyetleri

Mühendislerimiz; yazılım, bellenim, donanım ve FPGA / SoC optimizasyonu bağlamında geniş bir görüntü ve video işleme fikri mülk yelpazesi oluşturmuşlardır. Fikri mülk çekirdekleri, görüntü işleme, bağlantı ve şifreleme için erişime açıktır. Tek başlarına veya yayıncılık, AV, havacılık / savunma, tıp, bilimsel ve otomotiv endüstrilerindeki uygulamalara FPGA çözümler sunmak için kombine halde kullanılabilirler. Tasarım hizmetlerini genellikle şu fikri mülkleri kullanarak sunarız (tam kapsamlı Intel® Quartus® Prime Yazılım Paketi'ne ek olarak).

Intel, Omnitek'i bünyesine katarak artık tasarım hizmetini Intel® FPGA Tasarım Hizmetleri'nin bir parçası olarak sunmaktadır.

 

Uygulamalar

Yayınlama

Yıllar içinde geniş bir fikri mülk portföyü oluşturduk. Bu portföy; kendi fikri mülklerini geliştirmek yerine, çok daha erken bir şekilde ürünlerini pazara ulaştırmış geniş bir yayıncılık üreticisine göre geliştirilmiştir.

Daha fazla bilgi edinin

Endüstri

Görüntü işleme ve bağlanabilirlik fikri mülkiyetimiz ile derin öğrenme mantığımız; otomatikleştirilmiş kararların kamera veya görüntü sensörü içeriğine dayanarak verilmesi gerektiği endüstriyel otomasyon uygulamaları için büyük rahatlık sunar.

Daha fazla bilgi edinin

Akıllı Görsel Denetim ve Video

Akıllı görüntü ve video ürünlerinin üreticileri için geniş bir araç yelpazesi sunmak amacıyla, derin öğrenme fikri mülkiyetimiz ile kombine edilebilecek bir görüntü işleme fikri mülk paketi tasarladık.

Daha fazla bilgi edinin

Tıp

Özellikle tıbbi tasarım uygulamalarında faydalı olabilecek fikri mülkiyet oluşturduk. Buna Bayer'in verilerini doğrudan kamera sensörlerinden alan ve çok küçük optik aygıtlar için düzeltmeler sunan görüntü işleme fikri mülkiyeti dahil.

Daha fazla bilgi edinin

Askeri, Havacılık-Uzay ve Kamu

Havacılık ve savunma fikri mülkiyeti çoğu zaman kendine has zorluklar sunar. FPGA ve SoC merkezli tasarım yaklaşımımız; küçük hacimli, uzman ürün tasarımına uygundur. Çoğu gereksinim diğer pazarlarla benzerlik gösterir; ancak bu talepkar uygulamaların gerektirdiği farklı tasarım metodoloji ve standartların da farkındayız.

Daha fazla bilgi edinin

Otomotiv

Modern otomobillerde, çevresel görüş ve kamera tabanlı arka görüş sistemleri için artan sayıda kameralar bulunur. Video görüntü dikişi de dahil olmak üzere, özellikle otomotiv çevresel görüş kameralarında görüntü işleme için geliştirilmiş geniş bir fikri mülkiyet yelpazesi sunuyoruz.

Daha fazla bilgi edinin

Tüketici

Tüketici pazarı geniştir ve önceden görsel-işitsel endüstrinin alanına giren teknolojileri de kapsar. Buna binaen; fikri mülkiyetimiz video konferans, IP üzerinden video, interaktif ekranlar, 4K KVM'ler ve daha fazlasında varlık gösterirler.

Daha fazla bilgi edinin

Test ve Ölçüm

Video dalga biçimi/veri analizi ve görüntülemesi sunan test ve ölçüm fikri mülkiyet çözümleri de mevcuttur. Bunlar televizyon yayıncılığı endüstrisinde tecrübeli mühendislerimiz tarafından geliştirilmiştir.

Daha fazla bilgi edinin