Edge'de giderek artan cihaz sayısı ile güvenlik öncelik haline geliyor. Intel, müşterilerin edge cihazları için güvenilir bir temel oluşturmalarına yardımcı olmak üzere ürünlerde tasarlanmış donanım tabanlı güvenlik özellikleriyle edge'i korumaya yardımcı olmak için temel güvenlik özellikleri1.

Intel'in IoT Uygulamaları için Temel Güvenlik Özellikleri

Intel, müşterilerin güvenlik önlemlerini de akıllarında bulundurarak yüksek etkili çözümler sunlarına yardımcı olur. Intel, dört temel IoT güvenlik kategorisine yatırım sağlar:

  • Platform bütünlüğü
  • Veriler, anahtarlar ve kimlik için gelişmiş koruma
  • Kripto hızlandırma
  • Güvenilir yürütme

Bu temel güvenlik özellikleri, müşterilerin edge cihazlarına güvenlik oluşturmaları için tüm IoT ürünleri genelinde sunulur. Yüksek güvenlik modeline sahip olmak için cihazların temel güvenlik özellikleriyle faydalanmalarını sağlayacak şekilde donatıldı.

Platform Bütünlüğü

Intel'in platform bütünlüğü, platform için kritik üretici yazılımı, kod ve verilerin donanım güven tabanlı korumasının donanım kaynağı olandan yararlanarak platformun kurcalanmasını önler.

Temel Özellik: Intel® Boot Guard

Veri, Anahtar ve Kimlik için Gelişmiş Koruma

Intel kurcalamaya dayanıklı veriler, anahtarlar ve kimlik bilgileri koruması için entegre ve ayrı seçenekler sunar.

Temel Özellik: Intel® Platform Trust Technology (Intel® PTT)

Entegre Kripto Donanımı

Intel, platformun daha yüksek verimlilik ve genel bilgi işlem performansı için donanımla hızlandırılmış şifreleme ve güvenli anahtar nesil özellikleri sunar.

Temel Özellik: Intel® Advanced Encryption Standard New Instructions (Intel® AES-NI)

Güvenilir Yürütme

Paylaşılan kaynaklarla uygulama veya iş yükü yürütme ortamı için donanım tabanlı bir korumanın kurulması.

Temel Özellik: Intel® Virtualization Technology (Intel® VT)

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.

Bu sayfadaki içerik, orijinal İngilizce içeriğin insan ve bilgisayar çevirilerinin birleşiminden oluşur. Bu içerik size kolaylık sağlamak ve genel bilgi vermek için sunulmuştur ve eksiksiz veya hatasız olmasına güvenilmemelidir. Bu sayfanın İngilizce versiyonu ile çevirisi arasında herhangi bir çelişki olması durumunda İngilizce içerik geçerli ve üstün sayılmalıdır. Bu sayfanın İngilizce versiyonunu görüntüleyin.