Eski G/Ç için Düşük Pin Sayılı (LPC) Arabirim Özelliği, sektörün ISA'siz sistemlere geçişini kolaylaştırdı. LPC Arabirim Özelliği 1.1 sürümüne yapılan önemli geliştirmeler arasında Ürün Yazılımı Belleği döngüleri ve çok baytlı okuma özelliğinin eklenmesi bulunur.

LPC Arabirimi, genellikle bir Süper G/Ç çipe entegre olan eski G/Ç anakart bileşenlerinin, tam yazılım uyumluluğunu koruyarak ISA/X veri yolundan LPC Arabirimine taşınmasına imkan sağlar. LPC Özelliği, ISA/X veri yoluna kıyasla, daha kolay ve az maliyetli tasarım için daha az pin sayısı gibi birçok önemli avantaj sunar. LPC Arabirim Özelliği, G/Ç işlevleri için yazılım şeffaftır ve mevcut çevresel cihazlar ve uygulamalar ile uyumludur.

LPC Arabirim Özelliği; bellek, G/Ç ve DMA işlemlerini tanımlar. 8 MHz'de çalışan ISA'den farklı olarak PCI 33 MHz saat hızında çalışır ve daha gelişmiş silikon işlemcilerle uyumlu olacaktır. Pin sayısının azalması, daha az alan kaplanmasını sağlayıp güç ve termal tüketim açısından daha verimli olduğundan mobil tasarımcılar için de avantajlıdır. LPC Arabirim Özelliği 1.1 Sürümü ve ilgili karşılıklı, telifsiz patent lisansı anlaşması aşağıdan indirilebilir.

Intel® Çip Setleri Düşük Pin Sayılı Arabirim Özelliği