Gücünüz var mı?

Intel, Intel® mimarisine dayalı platformlar tasarlayan nitelikli müşterilere ücretsiz test hizmetleri sunmaktadır.

Güç Kaynağı Testi

Güç kaynağınız Intel® güç kaynağı ünitesi (PSU) yönergeleriyle uyumlu mu? Test hizmetimiz size ve güç kaynağı satıcılarına; elektrik, mekanik uyum ve işlevsel uyumluluk için Intel® ATX özelliklerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek üzere güç kaynağı ünitelerini Intel'e gönderim olanağı tanır. Güç kaynağınız, sinyal zamanlamalarını ve AC/ DC gücünü takip eden ve aktif yükleri kullanan tam Chroma* PSU test rafında test edilir. Bu testler, Intel® Tarafından Test Edilen Güç Kaynakları listesinde yer alan PSU'lar için yapılan testlerle aynıdır.

Minimum güç kaynağı yeterlilikleri Intel Güç Kaynağı Seçicisi web sayfasında listelenmiştir. Sistem yapılandırmasına göre güç kaynağı ihtiyacı farklılık göstereceğinden uygun güç kaynağı form faktörünü ve sistem uygulamalarınız için yeterli güç seviyesine sahip güç kaynağını seçip tercih edebilirsiniz.

Sistem Güç Ölçümü

Bu test hizmeti, toplam güç gereksinimlerini ve sistem için en iyi yükleme senaryolarını ölçmek için bir yada birden fazla güç kaynağıyla tam olarak yapılandırılmış bir sistem göndermenize olanak tanır. Sonuçlar genellikle anakart, bellek, CPU ve sabit disk tarafından kullanılan gücü içerir. Bu test, düşük güçte en iyi verimlilik için PSU'nun doğru şekilde boyutlandırılmasına yardımcı olur. Ayrıca sistemin yük altındayken daha fazla verimlilik elde edemeyeceği durumlarda, yüksek maliyetli ve gereğinden fazla büyük bir PSU kullanımının önlenmesine yardımcı olabilir.

Güç kaynağı boyutlandırması, güç bütçesi veya bileşen güç ölçümleri için sisteminiz, ATX güç kaynağından sisteme AC platformu ve tüm ana DC güç rayları izlenirken test edilir. Farklı sonuçlar elde etmek için kendi yazılım programınızı sağlayabilir veya bu örneklerden seçebilirsiniz:

  • Sektör karşılaştırma testleri
  • Intel® Power Thermal Utility (Intel® PTU)
  • Burn-In Pro*

Bileşen gücü testi (eğer sistem dahili PSU'ya sahipse):

  • CPU (VR kaybı ile)
  • Kart ve bellek
  • Sabit ve optik sürücüler
  • Grafik kartı
  • PCI Express* kartları
  • Gerçek Zamanlı PSU kaybı

Test Etmeye Hazır Mısınız?


Ürününüzden ve almak istediğiniz test hizmetlerinden bahsedin.