Intel® Server Board S2600WF Ailesi BIOS ve Donanım Yazılımı Güncelleme Paketi UEFI

18911
10/15/2021

Giriş

Bu indirme kaydı, UEFI için Intel® Server Board S2600WF Ailesi (02.01.0014) için BIOS ve sabit yazılım güncelleme paketini içerir, gereksinimler bölümünde sabit yazılım bağımlılıklarını okuyun.

Mevcut İndirmeler

 • İşletim Sisteminden Bağımsız
 • Boyut: 32.4 MB
 • SHA1: 99E118AC15AFF9D2EBBD02915466EAE243696AD1

Ayrıntılı Açıklama

Dikkat:

Sistem Nutanix* Enterprise Cloud için bir Intel® Veri Merkezi Bloğu ise bu Yazılım Güncelleme Paketi'ni (SUP) kullanmanın, bu sistemin sabit yazılım güncellemeleri için Nutanix'in Prizma Yaşam Döngüsü Yöneticisi'ne güvendiğini ifade eder. Daha fazla bilgi için Nutanix* Life Cycle Manager sayfasını ziyaret edin. Donanım ve sabit yazılım uyumluluğu listesi için, Nutanix* Hardware and Firmware compatibility sayfasını ziyaret edin.

Gereksinim -leri

Yeni bir BIOS ve sabit yazılım güncellemesi gerçekleştirmek için mevcut BIOS ve Sabit Yazılım'ın minimum sürümü gereklidir. Daha eski bir BIOS sürümüne doğrudan yeni bir sürüme yükseltmeyi deneyin ancak sabit yazılım gereksinimlerini karşılasanız, yükseltme başarısız olabilir. Yeni bir BIOS ve sabit yazılım güncellemesi gerçekleştirmeden önce lütfen sunucu sistemlerinizin mevcut BIOS ve üretici yazılımı sürümlerini doğrulayın. Sistem üretici yazılımı yığınını bu güncellemepaketinde bulunan sürümlere güncellemek için, sistem üzerinde şu anda yüklü olan sistem üretici yazılımı yığını aşağıdaki karşılamalı:

 • Sistem BIOS'u - R02.01.0013
 • ME Sabit Yazılım - 04.01.04.423
 • BMC Sabit Yazılımı - 2.48.ce3e3bd2
 • FRUSDR - 2,01

Sistem şu anda BIOS ve sabit yazılım gereksinimlerini karşılayamıyorsa, bu web sayfasındaki Diğer Sürümler listesinden daha önce yayınlanan bir Sistem Güncelleme Paketi (SUP) indirmeli ve sistemi, indirilen Sabit Yazılım Güncelleme Paketi'nizin dahil olduğu sabit yazılım yığınına güncellemeden önce, sistemi açıklanan üretici yazılım revizyonları için güncelleebilirsiniz. Gerekli üretici yazılımı yığınına alınmama, beklenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Genel bakış

Bu indirme kaydı; Intel® Server Board S2600WF Ailesi ve uygun Intel® Sunucu Sistemi R1000WF Ailesi ve Intel® Sunucu Sistemi R2000WF Ailesi için BIOS ve üretici yazılım güncelleme paketini Intel'in teknoloji tabanlı Yerleşik Birleşik Genişletilebilir Üretici Yazılımı Arabirimi (UEFI) shell ile birlikte kullanmak üzere içerir.

Amaç

Bu Sabit Yazılım Güncelleme Paketi, 1. ve 2. nesil ölçeklenebilir Intel® Xeon® ailelerini destekler

Bu güncelleme paketi, Intel® Optane™ DC Persistent Memory için FW 01.02.00.5395 dahil olmak üzere aşağıdaki üretim düzeyinde Intel® Optane™ DC içerir. Sürücünüzü farklı bir FW ile Intel® Optane™ DC Sürekli Bellek DIMM'lerinizi aldıysanız, aşağıdaki genel kurulum prosedürüne uygun olarak şunları kurun:

 • Sistem BIOS'u - 02.01.0014
 • ME Sabit Yazılım - 04.01.04.505
 • BMC Sabit Yazılımı - 2.86.2da97d3f
  • Bu BMC sürümü için parola karmaşıklık kurallarının uygulanması hakkında TA-1161'i okuyun
 • FRUSDR - 2,02
 • Intel® Optane™ DC Sürekli Bellek Sabit Yazılımı (DCPMM) - 01.02.00.5446

Önemli notlar:

BMC 2.22.59c3b83a'dan başlayarak KCS İlke Kontrol Modu BMC UGS'de "Kabul Et" olarak yapılandırıldığında BMC ve FRUSDR beklenen davranış olarak yükseltilemez/düşürülebilir. Güncellemeler hala Redfish veya BMC UGS üzerinden yapılabilir

Bu SUP paketi, Intel® Optane™ DC Sürekli Bellek (DCPMM) için FW 01.02.00.5417'yi içerir. DcPMM DIMM'lerinizi farklı bir FW ile aldıysanız, lütfen aşağıdaki genel kurulum prosedüründen sonra bunu kurun.

Citool Suite 3 devre dışı olduğu ve yalnızca Citool Suite 17'yi varsayılan olarak açık tutması nedeniyle BMC sabit yazılımı 1.90 ile LAN üzerinden ipmitool için ekstra parametre gereklidir, "-C 17", BMC LAN'a erişmek için ipmitool kullanıldığında bir gerekliliktir.

Citool Suite 17, ilk olarak 8 Ekim 2016 tarihinde ipmitool 1.8.18'de tanıtıldı; ipmitool'u bu sürüme veya daha yeni bir sürüme güncellemeniz gerekir, ipmitool'un daha önceki sürümleri Ci araya ek olarak 17 desteğine sahip değildir.

ipmitool, yüksek yük a cihazında çalışırken iyi çalışmıyor. "-N 5" kullanarak fazladan zaman aşımı eklemeyi öneriyoruz. Varsayılan değer, RMCP+için 1 saniyedir; bu yeterli değildir. –N 5, zaman aşımına göre 5 saniyelik bir ayardır.

Yani komut aşağıdaki gibi olacak:

ipmitool –I lantool –H ip –U kullanıcı -P parolası -C 17 –N 5 komut

Daha fazla bilgi için lütfen dahil edilen "TA-1143_Extra_parameters_needed_for_ipmitool.pdf" belgesine bakın.

Güvenlik revizyonu değişikliği nedeniyle BMC'nin 1.43.660a4315'in altına indirilmesi desteklenmez.

Genel kurulum prosedürü

 1. Güncelleme paketinin içeriklerini açın ve tüm dosyaları yeniden gereksinimlerini karşıldıran medyanın (USB flash sürücüsü) kök dizinine kopyalayın.
 2. USB flash sürücülerini güncellenecek sistemin mevcut tüm USB bağlantı noktasına bağlayın.
 3. Sunucuya güç kazandır ve UEFI kabuğunu yükle.
 4. Startup.nsh'i çalıştırarak güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.
 5. Güncelleme işlemi başarıyla tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın.
 6. Kalıcı Intel® Optane™ DC kuruluysa, Yeni Kalıcı Bellek Üretici Yazılımını yükseltmek için ilk yeniden başlatmadan sonra ikinci Intel® Optane™ DC Başlatma.nsh'i çalıştırabilirsiniz.

Sabit yazılım güncellemelerini ve sorun giderme ipuçlarını görmek için

Ek notlar

 • Önce sürüm notlarına başvurun ve kurulum talimatları, desteklenen donanım, yenilikler, hata düzeltmeleri ve bilinen sorunlar hakkında ayrıntılı bilgi için üretici yazılımı güncellemesini başlatmadan önce beni ve güncelleme talimatları dosyalarını okuyun.
 • Basitleştirilmiş Çince kullanarak BIOS güncelleme talimatlarını indirmek için Beni Oku (PDF) bağlantısına tıklayın.
 • Bu paket BIOS kurtarma dosyaları içerir. Bu pakette BIOS sürüm notlarında BIOS kurtarma talimatlarına başvurun.
 • P2A ASPEED sürücü sorunuyla ilgili çalışmak için şu P1 İşletim Sistemi Kurulum Kılavuzlarını başvurun:
  • RHEL73_InstallationGuide_Rev1.00
  • SLES12_InstallationGuide_Rev1.00
  • WinSrv16_InstallationGuide_Rev1.00

Bu sayfadaki içerik, orijinal İngilizce içeriğin insan ve bilgisayar çevirilerinin birleşiminden oluşur. Bu içerik size kolaylık sağlamak ve genel bilgi vermek için sunulmuştur ve eksiksiz veya hatasız olmasına güvenilmemelidir. Bu sayfanın İngilizce versiyonu ile çevirisi arasında herhangi bir çelişki olması durumunda İngilizce içerik geçerli ve üstün sayılmalıdır. Bu sayfanın İngilizce versiyonunu görüntüleyin.