Intel® Server Board* ve Linux* için D50TNP Ailesi BIOS ve Sistem Sabit Yazılım Güncelleme Paketi (SFUP)

19781
3/25/2022

Giriş

Bu indirme, Windows* ve Linux* (R01.01.0005) için Intel® Server Board D50TNP Ailesi için Sistem Donanım Yazılımı Güncelleme Paketi'ni (SFUP) içerir

Mevcut İndirmeler

 • Boyut: 71.7 MB
 • SHA1: F0855849773DFC003D0916DB6CEE0EBAED4CA724

Ayrıntılı Açıklama

Genel bakış

Bu indirme kaydı, Intel® Server Board D50TNP Ailesi ve Windows* ve Linux* ile kullanım için uygun Intel® Sunucu Sistemi D50TNP Ailesi için BIOS ve Sistem Üretici Yazılımı Güncelleme Paketi'ni (SFUP) içerir

Amaç

Windows ve Linux Sistem Sabit Yazılım Güncelleme Paketi (SFUP) Kurulum ve Çalışma Talimatları

Intel, sistem güncellemesini gerçekleştirmeden önce Beni Oku ve Update Instructions.txt'i tamamen okumayı şiddetle tavsiye etti. Sisteminizin belgeli gereksinimleri karşılar olduğunu doğrulamak, güncelleme başarılı bir güncelleme sağlayacak ve güncelleme tamamlandıktan sonra en güvenilir sistem işlevini sağlayacaktır.

Piyasaya Çıkış - 23 Mart 2022

********************************************************************************

Bu güncelleme paketi, aşağıdaki üretim düzeyindeki sistem yazılım güncellemelerini ve güncelleme yardımcı programlarını içerir:

 • Sistem BIOS'u: R01.01.0005
 • ME Sabit Yazılım: 04.04.04.62
 • BMC Sabit Yazılımı: 2.88.e5f45b9c
 • FRUSDR: 0,40
 • Pmem: 2.2.0.1553
 • CPLD: v3P5
 • sysfwupdt.efi - Sürüm 15.0.3

Desteklenen ürünler

Intel® Server Board D50TNP Ailesi

Ön üretim donanım destek gereksinimleri için Intel'e ulaşın

Önemli notlar

Sabit yazılım kontrolü geçerli değildir, bu nedenle güncellemeler sistem ve SFUP paketi sürümleri aynı olduğunda bile tetiklenir.

Güncelleme işlemi sırasında sisteminize güç kesmeyin, yeniden başlatmayin veya gücü kesmeyin. Bunu yapmak sisteminizi işlemciden çıkaramaz hale gelebilir.

Sistem yazılımına bir kez yük bindirdi mi tekrar indirmeyi denemeyin. Bunu yapmak sisteminizi işlemciden çıkaramaz hale gelebilir.

Bu pakette sağlanan tüm güncellemeler yalnızca Windows ve Linux işletim ortamı kullanılarak kurulur.

Komut dosyası dosyalarını değiştirme. Yazılan komut dosyaları en güvenilir güncelleme deneyimi sağlayacaktır.

Sistem yazılım gereksinimleri

Sistem yazılım yığınını bu güncelleme paketinde bulunan sürümlere güncellemek için, hedef sunucu sistemi üzerinde kurulu olan sistem yazılım yığını aşağıdakileri karşılamalı veya başka bir güncelleme başarısız olabilir:

 • Sistem BIOS'u: R01.01.0004 veya üstü
 • ME Sabit Yazılım: 04.04.04.058
 • BMC Sabit Yazılımı: 2.87.be6beeae veya daha yeni
 • FRUSDR: 0,38 veya daha yeni
 • CPLDL: v3p4 veya daha yeni
 • Pmem: 2.2.0.1553

Ön üretim donanım ve yazılım destek gereksinimleri için ayrıntılar için Intel'e ulaşın.

Windows ve Linux komut dosyalarını çalıştırmadan önce ön gerekliliklere başvurun - Readme ve Update Instructions.txt sayfasına göz atın

Güncelleme işlemleri için önemli bilgiler

- Windows : startup.bat FSUP'dan çalıştırılma durumunda güncelleme sırası CPLD, PMEM, BMC, FRUSDR ve BIOS olarak belirlenmiştir ve sistem sıfırlaması gerekir.

- Linux* : "sh startup.sh" FSUP üzerinden çalıştırılarak mevcut sysfwupdt (varsa) kaldırılır ve en yeni sysfwupdt kurulur

fSUP tarafından geliştirilmiştir. Güncelleme sırası CPLD, PMEM, BMC, FRUSDR ve BIOS olarak belirlenmiştir ve ardından sistem sıfırlaması gelecektir.

- Windows* ve Linux başlangıç metni CPLD/Pmem/BMC/FRUSDR/BIOS güncellemesini tamamlandıktan sonra sistem iki kez otomatik olarak yeniden başlayacaktır, o zaman ekran kapalı olacak ve mavi kimlik LED'i açık olacak, işlem tamamlandıktan sonra KIMLIK LED'i kapanır ve sistem tekrar açılır.

- PFR kullanılarak yapılan FW'nin yeni yapısı nedeniyle, FW güncellendi mi sunucu ilk kez yeniden başlatılır, güncelleme işleminin tamamlanması için ilk yeniden başlatma üzerinden yaklaşık 18 dakika sürer. O zaman ekran kapalı olacak ve Sistem LED'i yeşil/sarı renkte yanıp söner, ilk 4 dakika sonra mavi kimlik LED'i sağlam hale gelir. İşlem tamamlandıktan sonra KIMLIK LED'i kapanır ve sistem tekrar kapanır. Post ekran sonra sunucu ikinci bir kez yeniden başlatılacak ve güncelleme işlemi ve yeniden sunucu üzerinde güç kaynağı geliştirmek için ekran kapalı olarak yaklaşık 3 dakika daha sürer.

FW güncelleme süresinin son bulma süresi, beklenen bir davranıştır ve yalnızca FW güncelleme süresinin ilk ve ikinci yeniden başlatma bölümünde sunulmuştur.

Daha fazla bilgi, Beni Oku ve Güncelleme Talimatları.txt üzerinde bulunabilir.

Bu sayfadaki içerik, orijinal İngilizce içeriğin insan ve bilgisayar çevirilerinin birleşiminden oluşur. Bu içerik size kolaylık sağlamak ve genel bilgi vermek için sunulmuştur ve eksiksiz veya hatasız olmasına güvenilmemelidir. Bu sayfanın İngilizce versiyonu ile çevirisi arasında herhangi bir çelişki olması durumunda İngilizce içerik geçerli ve üstün sayılmalıdır. Bu sayfanın İngilizce versiyonunu görüntüleyin.