Ticari Drone'ların Geleceğine Hoş Geldiniz

Intel, şirketler için ölçeklenebilir ticari drone çözümleri çağının başlamasına önayak oluyor. Güvenilir ve emniyetli drone platformları, çok çeşitli yük seçenekleri ve kusursuz görev planlama için güçlü yazılımlardan faydalanarak, drone’ların şirketinizin günümüzde karşılaştığı zorlukların üstesinden gelme potansiyelini artırıyoruz.

Havacılık Çözümlerinde Yeni Çağ

Intel, kapsamlı drone hizmetleri ve çözümleri bakımından eşsiz bir konuma sahiptir. Drone donanımımız, gelişmiş Uçuş Planlama yazılımımız, Intel® Mission Control Software ve bulut tabanlı dijital varlık yönetimi platformumuz Intel® Insight Platform ile kusursuz bir entegrasyon sağlamak üzere tasarlanmış ve üretilmiştir. Intel, güvenli ve doğru veri toplama, depolama, yönetme ve işlemeye kadar verileriniz için her türlü hizmeti sunar. İster petrol ve gaz, enerji hizmetleri, inşaat ister tarım sektöründe faaliyet gösteriyor olun, şirketinizin dijital dönüşümünü hızlandırmaya yardımcı oluyoruz.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Falcon™ 8+ Sistemi

Intel® Falcon™ 8+ drone, farklı sektörlerde profesyonel kullanım için tasarlanan, gelişmiş, çok pervaneli, ticari bir insansız hava aracıdır (UAV). Mükemmel ağırlık-yük oranına sahip bu drone, üç boyutlu restorasyon için havadan milimetrik doğruluk payına sahip ayrıntılı veriler toplar. UAV, otomatik bir yol üzerinde uçarak, önceden belirlenen ara nokta konumlarında fotoğraflar yakalamak üzere programlanabilir. Üçlü yedek otopilotu, sert rüzgarlar gibi dış etkenler için dengeleme ve elektromanyetik alanlara karşı direnç sağlayarak olağanüstü istikrar sağlar. Böylelikle sahada yüksek güvenilirlik, verimli uçuşlar ve her uçuşta doğru veriler elde edilir.

Ürün sayfasını ziyaret edin

Intel® Sirius™ Pro Drone

Intel® Sirius™ Pro drone, sabit kanatlara sahip ve dayanıklılık gerektiren ticari görevler için ideal bir insansız hava aracıdır. Yer kontrol noktalarına ihtiyaç duymadan ulaşılması güç bölgelere tam otomatik uçuşlar yapabilen bu drone, zamandan ve maliyetten önemli ölçüde tasarruf edilmesini sağlıyor. Intel® Sirius™ Pro drone, elden kalkış sağlayan sağlam tasarımıyla kolay ve emniyetli bir tutuş ve çalıştırma olanağı sunuyor. MAVinci Masaüstü Yazılımı, uçuş planlama ve veri kalitesi denetimini entegre dışa aktarma özellikleriyle bir araya getirerek, her uçuşta yüksek doğruluk ve üst düzey veriler sağlıyor.

Ürün sayfasını ziyaret edin

Karşınızda Intel® Insight Platformu 

Intel, doğru verilerden harekete geçirilebilir görüşler elde etme sürecini hızlandırmak amacıyla drone iş akışının önemli adımları üzerinde çalışıyor. Intel® Insight Platformu, farklı coğrafi bölgelerde bulunan yetkili ekiplerin karmaşık çok taraflı projelerde çalışmalarını mümkün kılmak üzere tasarlanan bir iş birliği ortamında büyük varlıklar ve siteler ile ilişkilendirilen ve miktarı giderek artan drone verilerini depolamanıza, düzenlemenize ve bunlardan faydalanmanıza yardımcı olacak. Belirli kurumsal müşterilere sunulan bulut tabanlı platform, ticari drone operasyonları için benzersiz bir ölçeğin gerçekleştirilmesine yardımcı olacak. 

Daha fazla bilgi edinin

Ticari Denetimlerdeki Gelişmeler

Intel® Falcon™ 8+ sistemi, Cyberhawk gibi şirketlerin denetimlerini yeniden şekillendiriyor. Cyberhawk'ın denetimlerini Intel® Falcon™ 8+ drone ile nasıl üretimi durdurmadan gerçekleştirdiğini, riski ve kapalı kalma süresini azaltırken, nasıl maliyet tasarrufları elde ettiğini görün.

St. Fergus Petrol Terminali durum incelemesini görüntüleyin ›

İşletmenizi Yeniden Şekillendirin

Intel ticari drone’ları, farklı sektörlerden işletmeler için daha verimli denetim ve etüt yöntemleri sağlıyor.

Petrol ve Gaz

Ticari drone’lar petrol ve gaz sektörünü yeniden şekillendiriyor. Tesisler çalışmaya devam ederken yakın mesafe denetimlerin yapılmasını mümkün kılan Intel® Falcon™ 8+ sistemiyle, şirketler kapalı kalma sürelerini ve çalışanların risklerini azaltırken, maliyetleri optimize ediyor. Ticari drone’lar aynı zamanda alev bacalarının, alt güvertelerin, soğutma kulelerinin ve bacalarının ve dar alanların görsel ve termal görüntülerini yakalıyor.

Moomba Gaz Santrali durum incelemesini görüntüleyin

İnşaat

İnşaat sektörü, tasarımdan inşaat aşamasına, hizmete almaya ve hatta yıkıma kadar bina yaşam döngüsünün her aşamasında büyümeyi hedefliyor. Kısa süre önce, drone verileri ve bunlardan elde edilen görüşler tasarım aşamasında Bina Bilgi Modeli (BIM) yaklaşımının geliştirilmesini sağladı. İnşa aşamasında saha etütlerine dayalı iş planlarının daha hızlı geliştirilmesini sağlayan drone’lar, proje devam ederken sahanın durumunun gözlemlenmesine de yardımcı oluyor. Drone’lar, aynı zamanda emniyetli ve düşük maliyetli denetim çözümleri ve binada devam eden operasyonlara ve yönetime destek sağlayacak, ilerleme durumunu gözlemleyen araçlar sunuyor.

Halberstadt Katedrali durum incelemesini görüntüleyin

Tarım

Ticari drone’larla yakalanan görüntülerden elde edilen haritaların sağladığı görüşler, tarım sektörünün gelişmesini mümkün kılıyor. Örneğin, drone’larla sulama sistemindeki arızaların taranması ve mahsul tahmini için bitkilerin sayılması gibi olanaklar çiftçilerin daha çok ihtiyaç duyulan alanlara odaklanmasını sağlıyor. Ayrıca, çok bantlı sensörler gibi bitki sağlığını gözlemleyen araçlar, çiftçilerin mahsul verimini daha iyi optimize etmelerine, su tüketimini ve gübre maliyetlerini azaltmalarına olanak tanıyor.

Altyapı

Enerji sistemi varlık yönetimi önümüzdeki yıllarda şirketler için önemli bir sorun oluşturacak ve şirketler yüksek maliyetli hizmet kesintileri riskini almak yerine önleyici onarım fırsatları arayacak. Intel® Falcon™ 8+ drone gibi ticari drone'larla yapılan düzenli denetimler ya da Intel® Sirius™ Pro drone ile yapılan koridor haritalama işlemleri, bakım için ideal bir çözüm sunuyor. Drone'lar elektrik hattı, boru hattı ve temiz enerji varlıkları tesis ekipleri için gökyüzündeki gözünüz olabilir.

İşiniz için Doğru Drone'u Bulun


Intel drone çözümlerinin işinizi nasıl yeniden şekillendirebileceğini öğrenin.

Intel Drone’ları Dünyasından daha fazla bilgi

Havadan Gelen Devrim

Intel® teknolojisi ticari denetim, etüt ve haritalamadan dünya rekoru kıran ışık gösterilerine kadar sayısız alanda gelişimi destekliyor.

Daha fazla bilgi edinin

Intel Drone'ları Gökyüzünü Aydınlatıyor

Rekor kıran uçuş gösterilerimiz, drone teknolojisinin harikalarını yepyeni bir eğlenceye dönüştürüyor.

Daha fazla bilgi edinin

Kuzey Kutbunun Ötesinde

Kuzey Kutbu araştırmacısı Ole Liodden'in iklim araştırmalarına yeni bir yön vermek için drone'lardan nasıl faydalandığını görün.

Daha fazla bilgi edinin

Bir Mirası Korumak

Bir ekibin Çin Seddi’ni korumanın yeni bir yöntemini bulmak için Intel drone’ları nasıl kullandığını görün.

Daha fazla bilgi edinin