Intel ile Güvenli ve Düşük Maliyetli Uca Hızla Ulaşın

BT ve faaliyet ayrımlarının karmaşıklıklarını çözmeye, uç yazılımına ince ayar uygulayıp doğrulamaya ve iş ortaklarımız ile birlikte çalışarak, son kullanıcıya yönelik on binlerce dağıtımdan doğan ve pazara hazır yüzlerce paketi müşterilerimize sunmaya yıllarımızı harcadık. Tümü güvenilir ve olgun bir geliştirme ekosistemi tarafından desteklenir, bu sayede gerektiğinde yanınızda olacağını bilirsiniz. Mağaza vitrinleri, baz istasyonları ve fabrikalar - hangi ucu kullanırsanız kullanın, ucunuz Intel® teknolojisine sahiptir.

Gerçek değer yaratın. Intel, Audi'nin otomatik hale getirilmiş fabrikasından Sensormatic’in perakende için sosyal mesafe çözümüne kadar, akıllı ucu şimdi gerçeğe dönüştürüyor.

İnfografiği görüntüleyin ›

Dağıtıma Girmiş On Binlerce Sistem Mevcut ve Sayıları Artıyor


Tekrarlanabilir fabrika otomasyon platformlarından dayanıklı restoranlara, perakende mağazalarına ve bulut yerel 5G ağlara kadar, müşterilerimizin yeni değeri şimdi nasıl yarattıklarına bakın.

Dayanıklı Uç için Eksiksiz Çözümler

Düşük bant genişliği olan veya hiç bant genişliği olmayan konumlar; zorlu, kısıtlı alana sahip ortamlar; on yıllık "kullanılabilirlik"... Her ucun bir zorluğu vardır. Yine de tümü maliyeti karşılanabilir, dayanıklı ve güvenli olmak zorunda. Intel, uç seviyenizi yükseltmek ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için en büyük zorlukları çözüyor.

Uygulamaya Hızla Geçirilen Nesnelerin İnterneti Çözümleri

OT ve BT bölümlerini bir araya getirin, geliştirilmeye ihtiyacı olan yapılardan uzaklaşın ve analizleri ve yapay zekayı Nesnelerin İnterneti'ne yönelik teknolojiler ile birlikte veri merkezlerine yerleştirin.

Intel Nesnelerin İnterneti (IoT)

Donanım Tabanlı Güvenlik Liderliği

Veri koruma nerede olursa olsun kullanıcı deneyimini veya performansını kesintiye uğratmadan çalışan donanım tabanlı teknolojilerle başlar.

Donanım destekli güvenlik

Yapay Zeka ve Bilgisayar Görü Uzmanlığı

Yapay zekayı düşük gecikmeli çıkarım için ayarlanmış teknoloji ile birlikte yerel sunuculara, dizüstü bilgisayarlara, robotlara, drone'lara ve diğer uç cihazlarına getirin.

Intel® AI teknolojileri

Intel® Vision Products

Uçta Hızlı ve Uygun Maliyetli Ağlar

Uçta ağ kullanıma alımlarını uygun maliyetle hızlandırın ve kolaylaştırın ve ağ optimize bilgi işlem, özel hızlandırma ve bulutta yerleşik araçlar ile 5G'ye hazır olun.

Intel 5G ve uç bilgi işlem

Uçtan Buluta Kapsayıcı Zeka

Intel, akıllı sistemleri en yüksek değeri sağlayacak şekilde tam gerektiği yere, uçtaki cihazlardan ağ yoluyla veri merkezine yerleştirir.

Uç Bilgi İşlem Nedir?

Dağıtılmış bir bilgi işlem mimarisi kullanarak uç bilişim, hem zaman hem para tasarrufu sağlarken bilgilere daha hızlı erişim sunmak için veri işlemeyi ve depolamayı verilerin oluşturulduğu noktaya yakınlaştırıyor.

Uç bilgi işlemin nasıl çalıştığını görün

Ağ Ucu Nedir?

Ağ ucu, ağ merkezinin hemen dışında ağınızın içerisinde bulunur ve bölgesel veri merkezileri, yeni nesil merkezi ofisler (NGCO'lar), sabit kablolu erişim noktaları, kablosuz erişim baz istasyonları ve radyo erişim ağları (RAN'lar) gibi birleşik konumları içerir.

Ağ ucunu keşfedin

Uç Bulut Nedir?

Mikro veri sunucularının barındırdığı uç bulut, bulut bilişimin avantajlarını uçtaki cihazlara genişletir ve akıllı sistemleri en çok ihtiyaç duyulan yerlere dağıtır.

Uç bulutları ve uç sunucuları keşfedin

Performans için Optimize Edilmiş, Edge'e Hazır Donanım

Intel, akıllı kameralardan baz istasyonlarına ve hiper düzeyde birleştirilmiş “kutuda veri merkezlerine” kadar, dünyada en fazla çeşitliliğe sahip uca hazır bilgi işlemi, bağlantıyı, belleği ve depolama teknolojisini sağlamaktan gurur duymaktadır.

Intel® Xeon® İşlemciler

Gerçek zamanlı analizleri, yapay zekayı ve diğer zorlu iş yüklerini uç bilgi işlem için güçlü ve ölçeklenebilir bir temel ile ele alın.

Intel® Xeon® işlemciler

Intel® Core™ ve Intel Atom® işlemciler

Güç ve performansı dengeleyen tam bir seçenek yelpazesiyle uçta yapay zeka ve analizleri destekleyin.

Intel® Core™ işlemciler

Intel Atom® işlemciler

IoT ve Yerleşik İşlemciler

İhtiyacınız olduğu yerde bilgi işlem kaynakları yoluyla önemli bilgileri ve iş değerini verilerinizden elde etmeye yardımcı olması için Intel'in geliştirilmiş IoT işlemcileri portföyünü keşfedin.

IoT ve yerleşik işlemcileri keşfedin

Intel® Movidius™ Görü İşleme Üniteleri

İnanılmaz düşük bir güç tüketimi ve olağanüstü çıkarsama hızı ile akıllı kameralara, drone'lara ve diğer uç cihazlarıyla bilgisayar görüsü ve makine görüsünü buluşturun.2

Intel® Movidius™ Görü İşleme Üniteleri

Intel® FPGA'lar

FPGA'lar yüksek verimlilik sağlayan, düşük gecikmeli uygulamalarda olağanüstü değer sunar ve güvenlikte, G/Ç'de ve ağ oluşturmada çeşitli kabiliyetleri destekler.

Intel® FPGA'lar

Ağ Oluşturma ve Bağlantı

Çabuk yanıt veren Intel® Ethernet Network Adapter'lar, Barefoot™ programlanabilir anahtarlar ve uca özgü silikon fotonikler, yenilikçi bağlantı sunarlar.

Ağ altyapısı çözümleri

Bellek ve Depolama

Intel® Optane™ sürekli bellek düşük gecikmeli veri aktarımını destekler, diğer yanda Intel® Optane™ Solid State Sürücüleri uç verisinin gerçek zamanlı olarak yapay zeka kanallarına dağıtılmasına yardımcı olur.

Intel® Optane™ sürekli bellek

Intel® Optane™ SSD’ler

Geliştirici misiniz?


Endüstriye özgü paketler, referans mimariler ve Intel® Edge Yazılım Merkezi'nden kaynaklar ile uçta daha da hızlanın.3

Kurulumun Kolaylaştırılması ve Hızlanması İçin Açık, Paketli Yazılım

Dağıtılmış uç çözümleri, geliştirilmesi en karmaşık çözümler arasındadır. Intel, açık standartlara odaklanarak ve paketli, buluta özgü geliştirmeyi destekleyerek iş akışlarının sorunsuz hale gelmesine ve kurulumun kolaylaştırılmasına yardımcı olur.

OpenVINO™ Araç Kitinin Intel® Dağıtımı

Model performans ölçütlerini görselleştirmek için komut dizilerini ve bir çalışma ortamı profil düzenleyicisi içeren Intel® platformlarında derin öğrenme kurulumunu optimize edin.

OpenVINO™ Araç Kiti Intel® Dağıtımı

OpenNESS

Bu açık kaynaklı yazılım, çeşitli ağ platformları ve erişim teknolojileri genelinde karmaşık düzenlemeyi ve uç hizmetlerinin yönetimini basitleştirir.

OpenNESS

Intel® Smart Edge

Özel LTE ve 5G ağları için açık standartlarda geliştirilen bu tek kutuluk çözüm, tek tıklama ile uygulama kurulumu sağlar.

Intel® Smart Edge

Intel® DevCloud for the Edge

Sanal bir yapay zeka prototipleme aracı yoluyla, anlık geri bildirimle en uygun yapay zeka uygulama performansı için doğru donanımı belirleme süresini ve maliyetini azaltın.

Intel® DevCloud for the Edge

Açık Görsel Bulut

Bu açık kaynaklı katmanlar ve kanallar koleksiyonu sayesinde talebe bağlı video (VOD) ve SVT-AVI ile canlı yayın dahil olmak üzere gelişmiş görsel deneyimler sunun.

Açık Görsel Bulut

Intel® Deep Insight Network Analytics Software

Anahtarlardan, vSwitch'lerden ve NIC'lerden ağ yönetimini geliştirmek için bant içi ağ telemetri verilerinden faydalanın.

Daha fazla bilgi edinin

Pazara Hazır Paketler ve Ekosistem Programları

Entegrasyon ve kurulum karmaşıklığını kolaylaştıran her şey, pazara daha hızlı ulaşmanızı sağlayıp iş gücü ve maliyet tasarrufu getirir. 300'den fazla test ve kuruluma hazır paket sunan 1200'den fazla çözüm sağlayıcısı ile, uç için daha basit bir yol sağlıyoruz.

Intel® IoT Market Ready Solutions (Intel® IMRS)

Belirli zorluklarla mücadele için tasarlanan, 130'dan fazla denetlenmiş, uyarlanabilir, anlık kuruluma hazır çözümü bulun.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Seçili Çözümleri

Intel® Xeon® işlemcilerde optimize edilen referans testlerde titizlikle test edilmiş ve doğrulanmış çözümlerle altyapı kurulumunu basitleştirin ve hızlandırın.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Ortağı İş Birliği

Intel® Ortağı İş Birliği üyeliği; küresel pazarımıza giriş, gelişmiş eğitim ve promosyon desteği gibi tümü ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış özel iş geliştirme fırsatları sunar.

Daha fazla bilgi edinin

Bildirimler ve Uyarılar

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerdeki performans için optimize edilmiş olabilir.

SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere, diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha ayrıntılı bilgi için intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.

Intel® teknolojileri; etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir.

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

Ürün ve Performans Bilgileri

2Movidius Myriad X VPU, saniyede 4 trilyonun üzerinde işlem performansına (TOPS) sahiptir. Genel performans, mevcut tüm bilgi işlem birimlerinin saniye başına işlem bakımından maksimum performansına dayalı mimari hesaplamadır. Uygulama performansı, uygulamaya göre değişir.
3Intel'in derleyicileri, Intel® mikroişlemcilerine özgü olmayan optimizasyonlar için Intel® dışı mikroişlemciler için aynı dereceye kadar optimizasyon sağlayabilir veya sağlayamayabilir. Bu optimizasyonlar, SSE2, SSE3 ve SSSE3 yönerge setlerini ve diğer optimizasyonları kapsar. Intel, Intel tarafından üretilmeyen mikroişlemcilerde uygulanan herhangi bir optimizasyonun kullanılabilirliğini, işlevselliğini ya da verimliliğini garanti etmez. Bu üründeki mikroişlemcilere bağlı optimizasyonlar, Intel® mikroişlemcilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Intel® mikromimarisine özgü olmayan bazı optimizasyonlar, Intel® mikroişlemciler için ayrılmıştır. Bu bildirimin kapsamındaki talimatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen ilgili ürün kullanıcı ve başvuru kılavuzlarına başvurun.