K-12 Eğitim Kaynakları ve Teknoloji Planlama

Intel ile K-12 eğitimini keşfedin ve öğrenciler ile öğretmenler için beceriler, STEM eğitimi ve kaynaklar dahil olmak üzere eğitimin geleceğini öğrenin.

COVID-19 eğitim sektörünü sekteye uğratarak sektörü sonsuza dek değiştirdi. Sonuç odaklı eğitim biçimine kayış süreci, artık K-12 eğitimcileri ve okul yöneticileri için yeni öğretim yöntemleri ve stratejileri oluşturma açısından teknolojiye daha çok dayanıyor. Profesyonel gelişim ve diğer araçlara erişen eğitimciler, öğrencilerin Dördüncü Sanayi Devrimi'ndeki kariyerlerinde ihtiyaçları olacak inovasyonu onlara sağlayacak inovatif düşünme becerisi ve teknik becerileri kazanmalarına yardımcı olacak yeni öğretim stratejilerini uygulayabiliyorlar.

İnovasyon İçin Yeni Beceriler

K-12 öğrencilerinin teknolojinin hakim olduğu bir dünyada gelişebilmeleri için eğitimciler öğrencilerinin yeni inovatif düşünme becerileri edinmelerini teşvik etmeli ve bu konuda destek olmalılar. Kızlar için STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik), çocuklar için kodlama ve e-spor dersleri, Dördüncü Sanayi Devrimi için gerekli olan önemli ve modern becerilerin yalnızca görünen kısmını oluşturuyor. Gene de bunlar, karma bir öğrenim deneyimi için mükemmel bir başlangıç görevi görüyor. Bu beceriler ve Intel'in beceri geliştiren deneyimleri ortaya çıkarmak için iş ortaklarıyla nasıl iş birliği yaptığı konusunda daha fazla bilgi edinin.

Intel® Skills for Innovation ›

Videoyu izleyin ›

Öğretim Stratejisi ve Kaynakları

Öğretmenler tarafından geliştirilen bu örnek ünite ve ders planları teknolojiyi ve STEAM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) konseptlerini farklı yaş grupları için tasarlanmış olan sınıf projelerine entegre ediyor. Öğrenciler teknolojiyi sınıflarında kullandıklarında bu planlar gerçeğe dönüşerek standartları yeniden belirliyor ve müfredat çerçevesindeki sorular, etkili öğretim stratejileri ve performans değerlendirmeleri ile daha üst düzey bir düşünme sürecini tetikliyor.

Ders ve ünite planlarını keşfedin ›

Daha fazla öğretim stratejisini keşfedin ›