Belgeler ve Eğitim

Aşağıda Intel IoT Ağ Geçidi Teknolojisi ile çözümlerinizi geliştirmenize yardımcı olacak yararlı belgeler, eğitim videoları ve ipuçları ve püf noktaları için bağlantılar bulabilirsiniz.

Belgeler ve Eğitim Materyalleri

Umarız bunlar sizin için kullanışlı olur. Bazı belgelere erişim için Kaynak ve Tasarım Merkezi Ayrıcalıklı hesabı gerektiğini lütfen unutmayın.

Tür Adı Açıklama

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Intel® IoT Ağ Geçidi Teknoloji Ödünç Kullanım Kiti İçin Hızlı Başlangıç Rehberi

Ödünç Kullanım Kitleri ile beraber dağıtılan Hızlı Başlangıç Rehberinin bir kopyası. Bu rehber, ağ geçidi donanımının nasıl hızlıca kurulacağını ve Intel IoT Ağ Geçidi Geliştirici Merkezi'ne bağlanılacağını gösterir.

Başlangıç Rehberi Intel® IoT Ağ Geçidi Teknolojisi: Ağ Geçidi Kurulum Rehberi Bu rehber; Intel® IoT Ağ Geçidinizi kurmak için donanım bağlantılarını yapmak, ağ geçidi işletim sistemini indirmek ve kurmak, ağa bağlanmak, Intel® IoT Ağ Geçidi Geliştirici Merkezi'ne erişmek ve örnek uygulamalar oluşturmak için gerekli adımları anlatır.

Nasıl Yapılır Kılavuzu Intel® IoT Ağ Geçidi Teknolojisi: IoT Ağ Geçidinizi Özelleştirme  Bu rehber, ağ geçidi üreticisine veya bayisine ağ geçidi işletim sisteminin ve Geliştirici Merkezi arayüzünün nasıl özelleştirilebileceğini gösterir. Bu özelleştirmeler kaydedilebilir ve IoT Ağ Geçitleri üzerinden dağıtılabilir.
Nasıl Yapılır Kılavuzu Intel® IoT Ağ Geçidi Teknolojisi: Görüntü Yaratma Rehberi
Bu rehber, Ağ Geçidi ODM'lerine veya Bayilerine özelleştirilmiş bir ağ geçidi işletim sistemi görüntü dosyası yaratmayı ve bir ya da daha fazla IoT Ağ Geçidi üzerinde kurmayı gösterir. 
Sürüm Notları Intel® IoT Ağ Geçidi Geliştirici Merkezi Sürüm Notları Intel® IoT Ağ Geçidi Yazılım Paketi, Yazılım Paketi Pro ve Geliştirici Merkezi'nin son sürümü ile ilgili bilgiler. Yeni özellikler, güncel hata ve çözümleri ile uyumlu donanım ve yazılımı içerir.
Sürüm Notları Intel® IoT Ağ Geçidi Geliştirici Merkezi Sürüm Notları Arşivi Intel® IoT Ağ Geçidi Yazılım Paketi, Yazılım Paketi Pro ve Geliştirici Merkezi'nin önceki sürümleri ile ilgili arşivlenmiş bilgiler. Özellikler, güncel hata ve çözümleri ile uyumlu donanım ve yazılımı içerir.
Başlangıç Rehberi Intel® IoT Ağ Geçidi Teknolojisi: Wind River IDP* XT 3.1 Başlangıç Rehberi Intel Geliştirici Merkezi'ni kullanmak istemeyenler için. Bu rehber Linux bilgisayarlarda Wind River Linux* 7, Wind River Intelligent Device Platform* XT 3 ve Wind River Workbench* 4 ve üzerine Intel IoT Ağ Geçidi işletim sistemi kurmanıza yardımcı olur.
Kullanıcı Kılavuzu Intel® IoT Platform Pazarı Bu rehber, Intel® IoT Platform Pazarı üzerinde hesap yaratma; yazılım, donanım ve destek hizmetleri satın alma ile ilgili bilgiler verir. 
Eğitim Intel® IoT Ağ Geçidi Geliştirici Merkezi Eğitimi: Node-RED Üzerinde Sensör Kurulumu* Eğitim Videosu: Node-RED kullanarak, Intel® IoT Ağ Geçidi üzerine sensörden veri toplama.*
Eğitim Intel® IoT Geliştirici Merkezi Eğitimi: Node-RED kullanarak, Sensör Çıktısını Buluta Bağlama* Eğitim Videosu: Node-RED kullanarak, sensör verisini Intel® IoT Ağ Geçidi'nden bulut veritabanına gönderim.*
Eğitim Intel® IoT Ağ Geçidi Geliştirici Merkezi Eğitimi: Ağ Geçidi ile Helix App Cloud* Kullanımını Öğrenin Eğitim Videosu: Wind River Helix App Cloud* kullanarak Intel® IoT Ağ Geçidi uygulaması yazın.
Eğitim Intel® IoT Ağ Geçidi Geliştirici Merkezi Eğitimi: İşletim Sistemi Görüntüsünü Kaydetme ve Kurma Eğitim Videosu: Bir Intel® IoT Ağ Geçidi işletim sistemi görüntüsünü kaydedin ve diğer ağ geçitlerinde kurun.

Web Sitesi

Git Hub'daki IoT Ağ Geçidi Reçeteleri

 

Intel® IoT Ağ Geçidi Teknolojisi kullanan IoT Ağ Geçitlerine sensör ve bulut çözümleri bağlamak için reçeteler, eğitimler ve örnekler.

Nasıl Yapılır Kılavuzu

Intel IoT Ağ Geçidi Teknolojisi Yazılım Geliştirme Rehberi

Bu belge, Wind River araç zinciri kullanarak kendi IoT Ağ Geçidi Yazılımınızı nasıl yapabileceğiniz ile ilgili örnekler sunar.

En İyi Uygulamalar Intel® IoT Ağ Geçidi Teknolojisi: En İyi Güvenlik Uygulamaları Bu rehber, güvenlik özelliklerini etkinleştirmenize ve şüpheli güvenlik ihlallerinden sonra iyileştirme yapmanıza yardımcı olur.
Web Sitesi Intel® IoT'yi keşfedin Önceden bütünleşik ağ geçidi kitleri hakkında bilgiler.
Web Sitesi IoT Developer Zone Rehberler, indirmeler, geliştirici kitleri, destek ve daha fazlası.
Web Belgesi LuCI ile Ağ Geçidi Sistem Yönetimi Bir idari yönetim aracı olan LuCI'nin kullanımına yardımcı araçlar.
Web Sitesi Wind River Linux* 7 

Wind River Linux* kurulumu ve kullanımına yardımcı belgeler

Wind River Knowledge Library için kullanıcı girişi yapmanız gerekecektir.

Kullanıcı Kılavuzu McAfee 6.6.2 Kullanıcı Rehberleri Zip dosyası birçok kullanıcı rehberi, ürün rehberi ve sürüm notları içerir. Not: Zip dosyasına erişim için bir Intel hesabı gereklidir. Yardım için Intel temsilcinizle iletişim kurun. 
Kullanıcı Kılavuzu McAfee 6.6.3 Kullanıcı Rehberleri Zip dosyası birçok kullanıcı rehberi, ürün rehberi ve sürüm notları içerir. Not: Zip dosyasına erişim için bir Intel hesabı gereklidir. Yardım için Intel temsilcinizle iletişim kurun.

Intel® IoT Ağ Geçidi Teknolojisi

Intel® IoT Ağ Geçidi Destek Forumu'ndan sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz