Verilere Dayalı Dönüşümü Mümkün Kılın

İş ortaklarımız aracılığıyla sunulan Intel® tabanlı çözümler, finans kuruluşlarının müşterilerine yeni nesil hizmetler ve yeni değerler sunmalarına olanak tanıyor. Intel ile teknolojilere ve verilere dayalı dijital dönüşüme ve finansal hizmetler inovasyonuna hız kazandırın.

Bugün İşletmenizi Yeniden Şekillendirmeye Başlayın

Sektör uzmanlarından iş dünyasının geleceğini şekillendiren teknolojiler ve trendler hakkında en yeni haberleri ve güncellemeleri alın.

Kaydolduğunuz için teşekkürler!

Başardınız!

UOB, Veri Analizleri için Intel ile İşbirliği Yapıyor

United Overseas Bank, birleşik gelişmiş veri analizlerinin sınır ötesi kara para aklamayı önleme çalışmalarını nasıl destekleyebileceğini test etmek üzere Intel ile işbirliği yapıyor.

Daha fazlasını görün

Dönüşümü Destekleyen Teknoloji

Google Cloud, SWIFT, Digital Asset BNY Mellon ve Intel, Finansal Hizmetler alanındaki yıkımı ve bu yıkımın üstesinden gelmek için şirketlerin aşmaları gereken engelleri tartışıyor.

Videoyu izleyin

El Değmemiş Verilerden En İyi Değeri Elde Etmek

Intel, veri merkezli yeni dünyada finans sektörünün başarısına nasıl yardımcı oluyor?

Daha fazla bilgi edinin

En Güncel İçerikler

Finansal Hizmetler alanındaki en yeni görüşler ve trendler.

Yapay Zeka Devriminde İnsan

Intel’den Profesör Genevieve Bell konuşmasında teknolojinin insan tarafını ele alırken, insanların yapay zeka ile etkileşimini göz önünde bulundurmanın çok önemli olduğunu vurguluyor.

Okumaya devam edin

Borsa İşlemlerinde Risk Yönetiminin Sağlanması

Quantifi CEO’su, Quantifi’nin Intel teknolojisi sayesinde bankaların karşı taraf yükümlülük ihmallerini yönetmelerine nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.

Videoyu izleyin

Windows* 10 için Donanımın Önemi

Intel’in en yeni donanımları Microsoft’un işletim sistemini tamamlayacak şekilde tasarlandı. Windows* 10 ile verimlilikleri nasıl artırabileceğinizi öğrenin.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Optane™ Depolama ve vSAN Kombinasyonu İşinizi Nasıl Destekleyebilir?

Şirketler, artan veri taleplerinin altından kalkmak için depolama alanı sanallaştırma çözümlerine yöneliyor. vSAN, Intel® Optane™ depolama ile önemli operasyonel iyileşmeler elde ediyor.

Okumaya devam edin

Finansal Hizmetler Alanında Dijital Dönüşüm ile Veri Dönüşümü Bir Arada

Mike Blalock, SIBOS 2018’de veri ve yapay zeka dahil olmak üzere başlıca trendleri ve Finans Kuruluşlarının belirli ölçeklerde inovasyon ve işbirliği için neler yapmaları gerektiğini anlatıyor.

Şimdi izleyin

Blok Zinciri Teknolojisini Şekillendirme


Blok zinciri teknolojisi, operasyon verimliliğinden yeni ödeme borsa sistemlerine ve yasal düzenlemelere uyum sağlamaya kadar birçok yolla Finansal Hizmetler sektörünü yeniden şekillendirme potansiyeline sahip. Intel; blok zinciri teknolojilerini olgunlaştırmak, açık kaynak çözümlerini geliştirmek ve devreye almak, benimsenmesini hızlandırmak ve şirketler için değer elde etme süresini kısaltmak üzere müşteriler, sektör ve düşünce liderleri ile işbirliği yapıyor.

Blok Zinciri Zirvesi Londra 2018

Bu yılın Blok Zinciri Zirvesi’nden en önemli bilgileri alın ve blok zincirinin bankaları nasıl yeniden tasarladığını görün.

Daha fazla bilgi edinin

Her Şey Para Birimi Değil…

Abartılı açıklamalardan gerçeğe döndüğümüzde, blok zincirinin en büyük etkisini nerede görüyoruz?

Daha fazla bilgi edinin

Bulut

Finansal Hizmetler alanındaki dönüşüm; artan yasal düzenleme gereklilikleri, müşterilerin yeni beklentileri ve teknoloji dünyasındaki değişimle birlikte hızla devam ediyor. Böyle bir ortamda kaynakları serbest bırakan ve hizmetleri otomatik ve uyumlu bir şekilde dağıtan uyarlanabilir bir altyapı, finans kuruluşları için en büyük öncelik haline geliyor.

Bankacılıkta Analitik ve Hibrit Bulut Uygulaması

Commonwealth Bank of Australia (CBA), analizlerin müşteri bağlılığında giderek daha önemli bir hal aldığı bir ortamda açık kaynakların, açık standartların ve hibrit bulut teknolojilerinin bankanın analiz iş yüklerini daha verimli bir şekilde yönetmesini, geliştirmesini ve büyütmesini nasıl mümkün kıldığını anlatıyor.

Analiz ve Yapay Zeka

Intel’in yüksek performanslı ve ölçeklenebilir makine öğrenimi teknolojileri, şirketlerin büyük hacimli verilerden görüşler elde ederek müşterilerine yeni bir hizmet sınıfı sunmasını, siber suçlarla mücadele etmesini, BT ortamlarını optimize etmesini ve yasal düzenlemelerin giderek artan taleplerini karşılamasını sağlayacak.

Intel’in FSI CTO’su Verileri ve Kültürü Ele Alıyor

Veri analizini öğrenmenin ve veri odaklı kültürleri beslemenin yollarını ele alan bilgilendirici bir web semineri.

Şimdi izleyin

Yapay Zeka Fırsatını Kaçırmayın

Intel, NextGen Banking Londra etkinliğinde bir yuvarlak masa oturumuna ev sahipliği yaptı. Çok sayıda uluslararası bankadan uzmanların bir araya geldiği etkinlikte, Finansal Hizmetler alanında verilere dayalı dönüşümün gerçekleştirilmesiyle ilgili kültür ve mülkiyet konularının yanı sıra çeşitli zorluklar konuşuldu.

Daha fazla bilgi edinin

Dijital İş Yeri

Otonom ve dijital iş yerlerinin giderek yaygınlaştığı iş dünyasında Intel® teknolojisiyle iş verimliliklerini artırın, işbirliğini destekleyin ve verilerin güvenliğini sağlayın.

Biyometrik İmza

Biyometrik, veri güvenliği ve uygun maliyetli çözümler için atılacak en yeni adım olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca insan ve binlerce şirketin kullanmakta olduğu biyometrik özelliklere dayalı güvenlik, önümüzdeki zamanlarda daha da yaygınlaşacak.

Daha fazla bilgi edinin

Finans teknolojisinde Intel

Finansal hizmetler sektöründe inovasyon, eşi benzeri görülmemiş bir hıza ulaştı ve hızını artırmaya devam edecek. Intel, büyüyen finansal hizmetler teknolojisi ekosistemine kendini adamış bir teknoloji iş ortağıdır.

Intel ve Amenity Analytics Düzenleyici Teknolojiler için Çalışıyor

Seçkin iş ortaklarından oluşan bir finans teknolojisi grubuyla işbirliği yaparak, özellikle yapay zeka, çoklu bulut ve güvenlik teknolojilerine dayanan inovasyona hız vermeyi hedefliyoruz. Düzenleyici Teknolojiler, Sigorta Teknolojileri, Banka API’leri ve Altyapısı, bilgi işlem teknolojisi inovasyonumuzdan ve performansımızdan faydalanabilecek sektörler arasında yer alıyor.

Videoyu izleyin

Bankalar için Düzenleyici Teknolojinin Gücü

Bu araştırma makalesi, küresel finans sektöründen birçok düzenleyici teknoloji uzmanının görüşlerini bir araya getirerek, bankaların düzenleyici teknolojinin gücünden faydalanmak isterken karşılaştıkları temel zorlukların üstesinden nasıl geleceklerini ve fırsatları nasıl yakalayacaklarını ele alıyor.

Raporun tamamını okuyun

Yeni Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemci ile Hız, Ölçek ve Çeviklik Elde Edin

Yeni Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemci ile Hız, Ölçek ve Çeviklik Elde Edin

En yeni nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemci, talepkar uygulamaları desteklemek üzere iş yükü için optimizedir ve harekete geçirilebilir görüşler sağlar. Değişen Finansal Hizmetler Sektörü'ne yanıt olarak en yeni teknolojiden faydalanan gerçek dünya senaryolarını keşfedin.

Daha fazla bilgi edinin

Şirketinize Hız Verin

Şirketinize Hız Verin

8. Nesil Intel® Core™ vPro™ işlemciler ile yeniliklere hazır olun. Analiz, paylaşım ve tahmin süreçlerini hızlandırırken, verilerinizi işyerinde güvenle saklayın.

Daha fazla bilgi edinin

Bellek ve Depolama Alanında Bir Devrim

Bellek ve Depolama Alanında Bir Devrim

Bu bir devrim. 25 yıl sonra dünyada ilk kez yeni bir bellek sınıfı ortaya çıktı. Intel® Optane™ teknolojisi: Bilgisayar geliştirme ve kullanma şeklimizi değiştirecek yepyeni bir üst düzey bellek sınıfı.

Daha fazla bilgi edinin