Gelecek yapay zekada gizli: Finansal Hizmetler

Mevzuatın ve müşterilerin taleplerini karşılarken, riski en aza indirebilir ve kârınızı koruyabilirsiniz. Intel® tabanlı çözümler yüksek miktardaki verilerden elde edilen görüşleri yönetmenizi, yapılandırmanızı ve toplamanızı sağlarken bugün olduğu gibi gelecekte de iş yükü ihtiyaçlarınızı karşılamak için ölçeklenebilir bir altyapı sunar.

Finextra raporunu okuyun

Intel® Saffron™ AML Advisor

Yeni Intel® Saffron™ AML Advisor, mali suçlarla mücadelede karar alma sürecini geliştirmek üzere Çağrışımlı Bellek Yapay Zekası'ndan faydalanır. İç ve dış kaynaklardan gelen yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verileri bir araya getiren güdümsüz bir yaklaşımla, görüşleri ve açıklamaların yanı sıra giderek daha sıkı ve karmaşık hale gelen mevzuata uyum için gereken şeffaflığı sunar.

Nasıl olduğunu öğrenin

Güvenli ve Ölçeklenebilir Altyapı

Intel'in kısa süre önce piyasaya sürdüğü Intel® Xeon® Ölçeklenebilir platformları ezber bozan tasarımıyla bilgi işlem, depolama, bellek, ağ ve güvenlik alanında platform yakınsama ve özellikler bakımından yeni bir standart oluşturur. Bu yeniliğin Finansal Hizmetler sektöründe çeviklik ve ölçeklenebilirlik için evrimsel bir gelişimi nasıl destekleyeceğini öğrenin. 

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemci ailesi, şirketlerin geleceğin en değerli para birimi olan verilerden faydalanarak verileri görüşlere, inovasyona ve gelire dönüştürmelerini sağlayan doğru altyapıyı sunar.

Videoyu izleyin

NSE'nin dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birinin kat kat artan işlem taleplerini karşılamak üzere Intel® Xeon® işlemcilerle geleceğe hazır bir platformu nasıl kurduğunu görün.

Videoyu izleyin

R3, açık kaynak dağıtımlı defter platformunda yeni bir donanım güvenliği katmanından faydalanıyor.

Basın bülteninin tamamını buradan görebilirsiniz

Finansal Hizmetlerinizde Çeviklik ve Görüşler Elde Etmenizi Sağlayan En İyi Uygulamalar

 

Günümüzde bankalar, finans teknolojisi dağıtımı ve fırsatlarından, giderek artan hacimlerin, kaynakların ve veri türlerinin üstesinden gelmeye kadar birçok zorlukla karşılaşıyor. Önde gelen finans kuruluşlarının Intel'in ve ekosisteminin sunduğu en yeni teknolojileri kullanarak bu engelleri nasıl fırsatlara dönüştürdüklerini öğrenin.

Okumaya devam edin

Çağrışımlı Bellek Yapay Zekası Araştırmacıların ve Analiz Uzmanlarının Mali Suçlarla Mücadele Etmelerine Yardımcı Oluyor

Intel® Saffron™ AML Advisor'ın karar alma sürecini geliştirmek üzere açıklanabilir yapay zekadan nasıl faydalandığını keşfedin. Dahili ve harici kaynaklardan gelen yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verileri bir araya getiren güdümsüz bir yaklaşımla, açıklamalarıyla birlikte görüşler sağlamanın yanı sıra giderek daha sıkı ve karmaşık hale gelen mevzuata uyum için gereken şeffaflığı sunar.

Okumaya devam edin

Ölçek Sistemlerinden Değişim Sistemlerine Geçiş

Intel Finansal Hizmetler Genel Müdürü Mike Blalock, dijitalleşmenin ilerlemesi, yapay zekanın potansiyeli, bankaların ilerlemek için verilerini ve kültürlerini düzenleme ihtiyacı ve bankaların yaşam tarzı şirketlerine dönüşmesinde teknolojinin rolü konularını ele alıyor.

Daha fazla bilgi edinin

Bankacılıkta ve Sigortacılıkta Çeviklik

Finansal Kuruluşların uyumluluk ve mevzuat taleplerini karşılamaya devam ederken daha önce olmadıkları kadar inovatif olmaları gerekiyor. Bu dönüşüm, geleneksel iş modelinin bulut tabanlı çevik bir yaklaşımla yeniden şekillendirilmesini gerektiriyor.

Bankacılıkta Analitik ve Hibrit Bulut Uygulaması 

Videoyu izleyin

Görüşlere Dayalı Hizmetler

Intel makine öğrenimi ve yapay zeka çözümleri, müşteri davranışlarına ve tercihlerine ilişkin daha ayrıntılı görüşler sağlayacak, iş modellerini yeniden şekillendirecek, yeni hizmet sınıfları sağlayacak ve yasaların taleplerini karşılayarak siber suçlarla mücadeleye yardımcı olacak.

Finansal Hizmetler için Intel® Saffron™ Bilişsel Çözümleri

Videoyu izleyin

Uyum ve Risk Yönetimi

Veri yönetimine ve analizlere yönelik merkezileştirilmiş bir yaklaşım, artan risk ve yasal düzenlemelere uyumluluk baskılarının etkili ve verimli bir şekilde giderilmesini sağlayabilir.

Kara Para Aklamayı Önleyin

 

Daha fazla bilgi edinin

Güvenli Bankacılık

Bankalar, siber suç ve dolandırıcılık tehditlerini azaltabilen, güvenli, güncel, son teknoloji ve müşteri merkezli deneyimlerin yanı sıra müşterilerin güvenini ve sadakatini kazanmak için BT altyapısını koruyan çözümler sunmalıdır.

Apache Spot: Siber Güvenliğe Daha Etkili Bir Yaklaşım

Güçlendirilen İş Gücü

İş yerinde teknolojiyi dönüştürmek, çalışanlar üzerinde oldukça olumlu bir etki bırakabileceği gibi, onların iş verimliliklerini artırabilir, iş birliğini mümkün kılar ve iş yerindeki verileri güvenceye alır.

Biyometrik İmza

Daha fazla bilgi edinin

Yeni Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemci ile Hız, Ölçek ve Çeviklik Elde Edin

Yeni Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemci ile Hız, Ölçek ve Çeviklik Elde Edin

En yeni nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemci, talepkar uygulamaları desteklemek üzere iş yükü için optimizedir ve harekete geçirilebilir görüşler sağlar. Değişen Finansal Hizmetler Sektörü'ne yanıt olarak en yeni teknolojiden faydalanan gerçek dünya senaryolarını keşfedin.

Daha fazla bilgi edinin

İşlerinize Hız Verin

İşlerinize Hız Verin

En yeni Intel teknolojisiyle iş birliğini ve uzaktan yönetimi mümkün kılarken, iş yerinde verilerin güvenliğini sağlayın.

Daha fazla bilgi edinin

Bellek ve Depolama Alanında Bir Devrim

Bellek ve Depolama Alanında Bir Devrim

Bu bir devrim. 25 yıl sonra dünyada ilk kez yeni bir bellek sınıfı ortaya çıktı. Intel® Optane™ teknolojisi: Bilgisayar geliştirme ve kullanma şeklimizi değiştirecek yepyeni bir üst düzey bellek sınıfı.

Daha fazla bilgi edinin