Verilere Dayalı Dönüşümü Mümkün Kılın

İş ortaklarımız aracılığıyla sunulan Intel® tabanlı çözümler, finans kuruluşlarının müşterilerine yeni nesil hizmetler ve yeni değerler sunmalarına olanak tanıyor. Intel ile teknolojilere ve verilere dayalı dijital dönüşüme ve finansal hizmetler inovasyonuna hız kazandırın.

Bugün İşletmenizi Yeniden Şekillendirmeye Başlayın

Sektör uzmanlarından iş dünyasının geleceğini şekillendiren teknolojiler ve trendler hakkında en yeni haberleri ve güncellemeleri alın.

Kaydolduğunuz için teşekkürler!

Başardınız!

Güvenli ve Ölçeklenebilir Altyapıda Kurulu Çevik Bir Şirket

Intel, Ölçeklenebilir Intel® Xeon® platformlarını piyasaya sürdü. Ezber bozan tasarımıyla bilgi işlem, depolama, bellek, ağ ve güvenlik alanında platform yakınsama ve özellikler bakımından yeni bir standart oluşturur. Bu yeniliğin Finansal Hizmetler sektöründe çeviklik ve ölçeklenebilirlik için evrimsel bir gelişimi nasıl destekleyeceğini öğrenin.

Daha fazla bilgi edinin ›

Geleceğin En Değerli Para Birimi için Veri Altyapısı

Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemci ailesi, şirketlerin geleceğin en değerli para birimi olan verilerden faydalanarak verileri görüşlere, inovasyona ve gelire dönüştürmelerini sağlayan doğru altyapıyı sunar.

Videoyu izleyin

NASDAQ, BlueData ile Büyük Veri Zorluklarının Üstesinden Geliyor

NASDAQ’ın büyük veri altyapısını konteynere yüklemek ve performans, ölçeklenebilirlik ve maliyet zorluklarının üstesinden gelmek için BlueData Software hizmetinden nasıl faydalandığını görün.

Videoyu izleyin

Ölçeklenebilir Intel® Xeon® Platformları

Yeni Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemciler, hibrit bulut altyapılarını ve en talepkâr uygulamaları desteklemek üzere iş yükü bakımından optimize edilmiştir. Harekete geçirilebilir görüşler alın, donanım tabanlı güvenlikten faydalanın ve dinamik hizmet dağıtımını devreye alın.

Ölçeklenebilir Intel® Xeon® platformu sitesine bakın

Blok Zinciri Teknolojisini Şekillendirme


Blok zinciri teknolojisi, operasyon verimliliğinden yeni ödeme borsa sistemlerine ve yasal düzenlemelere uyum sağlamaya kadar birçok yolla Finansal Hizmetler sektörünü yeniden şekillendirme potansiyeline sahip. Intel; blok zinciri teknolojilerini olgunlaştırmak, açık kaynak çözümlerini geliştirmek ve devreye almak, benimsenmesini hızlandırmak ve şirketler için değer elde etme süresini kısaltmak üzere müşteriler, sektör ve düşünce liderleri ile iş birliği yapıyor.

Blok Zinciri Zirvesi Londra 2018

Bu yılın Blok Zinciri Zirvesi’nden en önemli bilgileri alın ve blok zincirinin bankaları nasıl yeniden tasarladığını görün.

Daha fazla bilgi edinin

Her şey para birimi değil…

Abartılı açıklamalardan gerçeğe döndüğümüzde, blok zincirinin en büyük etkisini nerede görüyoruz?

Daha fazla bilgi edinin

Yeni Nesil Bankacılık 2018

Yapay zeka devrimine hazır mısınız?

Yapay Zeka Fırsatını Kaçırmayın

Intel, NextGen Banking Londra etkinliğinde bir yuvarlak masa oturumuna ev sahipliği yaptı. Çok sayıda uluslararası bankadan uzmanların bir araya geldiği etkinlikte, Finansal Hizmetler alanında verilere dayalı dönüşümün gerçekleştirilmesiyle ilgili kültür ve mülkiyet konularının yanı sıra çeşitli zorluklar konuşuldu.

Daha fazla bilgi edinin

Yapay Zeka Devriminde Yer Almanın Yolları

Finextra ortaklığıyla hazırlanan bu İnceleme Raporu, bankaların Yapay Zeka (AI) devrimine ayak uydurmak için neler yapmaları gerektiğini ele alıyor. Ayrıca iş modelleri ve fırsatlar, yasal kısıtlamalarla başa çıkma ve altyapı optimizasyonu konularını inceliyor.

Raporun tamamını okuyun

Yapay Zeka Finansal Hizmetler Sektörünü Yeniden Şekillendiriyor

Mike Blalock, yapay zekanın iş süreçlerine entegrasyonunu ele alan panel tartışmasından bahsediyor. Ayrıca bankacılık alanında yapay zekadan beklentileri ve Intel’in bu vizyonun gerçekleştirilmesindeki rolü hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.

Videoyu izleyin

Finans teknolojisinde Intel

Finansal hizmetler sektöründe inovasyon, eşi benzeri görülmemiş bir hıza ulaştı ve hızını artırmaya devam edecek. Intel, büyüyen finansal hizmetler teknolojisi ekosistemine kendini adamış bir teknoloji iş ortağıdır. Finans teknolojisi sayfamızdan daha fazla bilgi edinin:

Bankalar için Düzenleyici Teknolojinin Gücü

Bu araştırma makalesi, küresel finans sektöründen birçok düzenleyici teknoloji uzmanının görüşlerini bir araya getirerek, bankaların düzenleyici teknolojinin gücünden faydalanmak isterken karşılaştıkları temel zorlukların üstesinden nasıl geleceklerini ve fırsatları nasıl yakalayacaklarını ele alıyor.

Raporun tamamını okuyun ›

Bulut

Finansal Hizmetler alanındaki dönüşüm; artan yasal düzenleme gereklilikleri, müşterilerin yeni beklentileri ve teknoloji dünyasındaki değişimle birlikte hızla devam ediyor. Böyle bir ortamda kaynakları serbest bırakan ve hizmetleri otomatik ve uyumlu bir şekilde dağıtan uyarlanabilir bir altyapı, finans kuruluşları için en büyük öncelik haline geliyor.

Bankacılıkta Analitik ve Hibrit Bulut Uygulaması

Commonwealth Bank of Australia (CBA), analizlerin müşteri bağlılığında giderek daha önemli bir hal aldığı bir ortamda açık kaynakların, açık standartların ve hibrit bulut teknolojilerinin bankanın analiz iş yüklerini daha verimli bir şekilde yönetmesini, geliştirmesini ve büyütmesini nasıl mümkün kıldığını anlatıyor.

Analiz ve Yapay Zeka

Intel’in yüksek performanslı ve ölçeklenebilir makine öğrenimi teknolojileri, şirketlerin büyük hacimli verilerden görüşler elde ederek müşterilerine yeni bir hizmet sınıfı sunmasını, siber suçlarla mücadele etmesini, BT ortamlarını optimize etmesini ve yasal düzenlemelerin giderek artan taleplerini karşılamasını sağlayacak.

Yapay Zeka Devriminde Liderliğinizi Koruyun

Bu araştırma raporu, finans sektöründe yapay zeka uzmanlarının yapay zeka yolculuğuna adım attığınızda karşılaşabileceğiniz temel fırsatlar ve zorluklar hakkındaki görüşlerini ele alıyor.

Daha fazla bilgi edinin

Yapay Zeka ile Daha Akıllı Bir Arka Ofis Oluşturma

Finansal Hizmetler Sektörü, daha iyi müşteri deneyimleri sunmak, maliyetleri azaltmak ve risklerle mücadele etmek için inovatif teknolojileri kullanma konusundaki liderliğini sürdürüyor.

Daha fazla bilgi edinin

Dijital İş Yeri

Otonom ve dijital iş yerlerinin giderek yaygınlaştığı iş dünyasında Intel® teknolojisiyle iş verimliliklerini artırın, iş birliğini destekleyin ve verilerin güvenliğini sağlayın.

Biyometrik İmza

Biyometrik, veri güvenliği ve uygun maliyetli çözümler için atılacak en yeni adım olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca insan ve binlerce şirketin kullanmakta olduğu biyometrik özelliklere dayalı güvenlik, önümüzdeki zamanlarda daha da yaygınlaşacak.

Daha fazla bilgi edinin

Yeni Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemci ile Hız, Ölçek ve Çeviklik Elde Edin

Yeni Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemci ile Hız, Ölçek ve Çeviklik Elde Edin

En yeni nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemci, talepkâr uygulamaları desteklemek üzere iş yükü için optimizedir ve harekete geçirilebilir görüşler sağlar. Değişen Finansal Hizmetler Sektörü'ne yanıt olarak en yeni teknolojiden faydalanan gerçek dünya senaryolarını keşfedin.

Daha fazla bilgi edinin

Şirketinize Hız Verin

Şirketinize Hız Verin

7. Nesil Intel® Core™ vPro™ işlemciler, iş yerinde iş birliğini, uzaktan yönetimi ve veri güvenliğini mümkün kılar.

Daha fazla bilgi edinin

Bellek ve Depolama Alanında Bir Devrim

Bellek ve Depolama Alanında Bir Devrim

Bu bir devrim. 25 yıl sonra dünyada ilk kez yeni bir bellek sınıfı ortaya çıktı. Intel® Optane™ teknolojisi: Bilgisayar geliştirme ve kullanma şeklimizi değiştirecek yepyeni bir üst düzey bellek sınıfı.

Daha fazla bilgi edinin