Verilere Dayalı Dijital Dönüşümü Mümkün Kılın

İş ortaklarımız aracılığıyla sunulan Intel® tabanlı çözümlerin, finans kuruluşlarının müşterilerine yeni nesil hizmetler ve yeni değerler sunmalarına nasıl olanak tanıdığını görün.

Finansal Hizmetler Sektöründe Veri Odaklı Dönüşümün Gerisinde Kalmayın

Uzmanların Finansal Hizmetler sektörünün geleceğini şekillendiren teknolojiler ve trendler hakkındaki görüşlerini, en yeni haberleri ve güncellemeleri doğrudan e-postanıza gönderelim.

Kaydolduğunuz için teşekkürler!

Finansal Hizmet Sektörü haberlerini ve bilgilerini almak üzere kaydolduğunuz için teşekkür ederiz.

En Güncel İçerikler

Finansal Hizmetler sektöründeki güncel görüşler ve trendler.

Bulut

Finansal Hizmetler alanındaki dönüşüm; artan yasal düzenleme gereklilikleri, müşterilerin yeni beklentileri ve teknoloji dünyasındaki değişimle birlikte hızla devam ediyor. Böyle bir ortamda kaynakları serbest bırakan ve hizmetleri otomatik ve uyumlu bir şekilde dağıtan uyarlanabilir bir altyapı, Finans Kuruluşları için en büyük öncelik haline geliyor.

Çoklu Bulut Yaklaşımını Benimseme

Finansal Hizmet Sektörü baş mimarı Bruno Domingues, sektördeki teknolojik faktörleri ve zorlukları belirterek nasıl bir çoklu bulut yaklaşımı benimsenebileceğini anlatıyor.

Çoklu bulut yaklaşımına nereden başlayabileceğinizi öğrenin

Analiz ve Yapay Zeka

Intel'in yüksek performanslı ve ölçeklenebilir makine öğrenimi ve yapay zeka teknolojileri, şirketlerin büyük hacimli verilerden görüşler elde ederek müşterilerine yeni bir hizmet sınıfı sunmasını, siber suçlarla mücadele etmesini, BT ortamlarını optimize etmesini ve yasal düzenlemelerin giderek artan taleplerini karşılamasını sağlayacak.

Intel'in FSI CTO'su Verileri ve Kültürü Ele Alıyor

Veri analizini öğrenmenin ve veri odaklı kültürleri beslemenin yollarını ele alan bilgilendirici bir web semineri.

Verilere ve kültüre yaklaşımımız hakkında bilgi edinin

Mastercard ile Dolandırıcılıkla Mücadelede Akıllı Yöntemler

Makine öğrenimi ve yapay zeka algoritmaları gibi gelişmiş teknolojiler sayesinde finansal hizmetlerin güvenliği sağlanabilir.

Dolandırıcılıkla mücadelede benimsediğimiz akıllı yöntemleri öğrenin

Federe Analizler: Güvenli Veri Alışverişi

Büyük hacimdeki verileri güvenli ve etkili bir şekilde kullanarak daha derin analizler edinmenin olanaklarını keşfedin.

Güvenli veri paylaşımı ve erişimi hakkında daha fazla bilgi edinin

Dijital İş Yeri

Otonom ve dijital iş yerlerinin giderek yaygınlaştığı iş dünyasında Intel® teknolojisiyle iş verimliliklerini artırın, işbirliğini destekleyin ve verilerin güvenliğini sağlayın.

Windows* 10'a Geçiş (Bölüm 1)

Intel'in her zaman güncel BT için (evergreen IT) harekete geçerken FSI işlerinde Windows* 10'u nasıl benimsediği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Windows* 10'u benimseme yolculuğumuzu inceleyin

Windows* 10 İçin Donanımın Önemi (Bölüm 2)

Intel'in en yeni donanımları Microsoft'un işletim sistemini tamamlayacak şekilde tasarlandı. Windows* 10 ile verimlilikleri nasıl artırabileceğinizi öğrenin.

Windows* 10 ile verimlilikleri artırın

Finans teknolojisinde Intel

Finansal Hizmetler Sektöründe inovasyon, eşi benzeri görülmemiş bir hıza ulaştı ve hızını artırmaya devam edecek. Intel, büyüyen Finansal Hizmetler teknolojisi ekosistemine kendini adamış bir teknoloji iş ortağıdır.

Sibos 2018: Faydalı Bilgiler ve Trendler

SIBOS 2018'den en önemli trendleri ve etkinlikten faydalı bilgileri ayrıntılarıyla açıklayan makaleler, videolar ve bloglar.

SIBOS özetini inceleyin

Finansal Hizmet Sektöründe Dijital Dönüşüm

Google Cloud, SWIFT, Digital Asset BNY Mellon ve Intel, Finansal Hizmetler alanındaki yıkımı ve bu yıkımın üstesinden gelmek için şirketlerin aşmaları gereken engelleri tartışıyor.

Paneli izleyin

Blok Zinciri Teknolojisini Şekillendirme

Blok zinciri teknolojisi, operasyon verimliliğinden, yeni ödeme ve borsa sistemlerinden yasal düzenlemelere uyum sağlamaya kadar birçok yolla Finansal Hizmetler sektörünü yeniden şekillendirme potansiyeline sahip. Intel; Blok Zinciri teknolojilerini ve açık kaynak çözümlerini geliştirmek ve kullanmak, bunların benimsenmesini hızlandırmak ve şirketler için değer elde etme süresini kısaltmak için müşterilerle, sektörle ve fikir liderleriyle iş birliği yapıyor.

Intel® Yazılım Koruma Uzantıları (Intel® SGX) Nedir?

Bu videoyu izleyerek Intel® Yazılım Koruma Uzantıları (Intel® SGX) ve bu uzantıların yardımıyla geliştiricilerin, bulutta ve kurumsal ortamlarda yeni donanım tabanlı kontrollerle veri güvenliğini nasıl kontrol altına aldıkları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her Şey Para Birimi Değil

Abartılı açıklamalardan gerçeğe döndüğümüzde, blok zincirinin en büyük etkisini nerede görüyoruz?

Blok zincirinin etkilerini keşfedin

Finans Sektöründe FPGA'lar 

Intel® FPGA'lar, Yüksek Frekanslı Alım-Satımda ultra düşük gecikme süresi sunma kabiliyeti gibi etkili Risk Yönetimi sağlayan birçok Finansal Hizmet uygulamasına sahiptir. 

FPGA'lar: Nedir ve Neden Önemsemelisiniz?

FPGA'ların çokça konuşulduğu şu günlerde, FPGA'ların ne olduğunu ve hem 2019 yılında hem de sonrasında FSI işlerine nasıl yardımcı olabileceklerini keşfedin.

FPGA'larla tanışın

Yeni İkinci Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® İşlemci ile Hız, Ölçek ve Çeviklik Elde Edin

Yeni İkinci Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® İşlemci ile Hız, Ölçek ve Çeviklik Elde Edin

Yeni ikinci nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemci; bilgi işlem, depolama, bellek, ağ ve güvenlik alanlarında platform yakınsama ve özellikler bakımından yeni bir standart oluşturur.

Dönüşümü nasıl desteklediğimizi keşfedin

İşlerinize Hız Verin

İşlerinize Hız Verin

8. Nesil Intel® Core™ vPro® işlemciler ile yeniliklere hazır olun. Analiz, paylaşım ve tahmin süreçlerini hızlandırırken, verilerinizi işyerinde güvenle saklayın.

Intel vPro® platformunu keşfedin

Bellek ve Depolama Alanında Bir Devrim

Bellek ve Depolama Alanında Bir Devrim

Intel® Optane™ DC sürekli bellek teknolojisi, uygun maliyetli geniş kapasite ile veri sürekliliği desteğini benzersiz bir dengeyle sunan inovatif bir bellek teknolojisidir.

Verilerinizden daha çok harekete geçirilebilir görüşler elde edin