Finansal Hizmetler Çözümleri Dijital Dönüşümü Sürdürmeye Devam Ediyor

Finansal hizmetler sektöründe Intel, riski azaltan ve müşteri deneyimini geliştiren bağlantılı ve dijital operasyonların hızlandırılmasına yardımcı oluyor.

Intel® Finansal Hizmetler Sektör Çözümleri

Finansal hizmetler teknolojisinin geleceği Intel'de. Sektörün dijital dönüşüm ile yeni olasılıkları ortaya çıkarmasına yardımcı olmaya devam etmek için esnek ve yüksek performanslı bilgi işlem, hızlandırılmış depolama alanı, temel güvenlik özellikleri ve entegre yapay zeka hızlandırmaları uyguluyoruz.

Dönüşümün merkezinde yeni bir tür para birimi var: veri. Finansal kurumların kritik içgörüler elde etmesine, karar alma sürecini geliştirmesine ve iş değeri sağlamasına olanak sunmak için sürekli olarak üretilen çok büyük miktarda bilgiler analiz edilebilir. Bu önemli yeni para birimiyle birlikte, tamamı benzeri görülmemiş ölçekte, yeni güvenlik, performans, uyumluluk ve depolama zorlukları ortaya çıkıyor.

Finansal hizmetler kurumları ve yazılım şirketleri, riski daha iyi bir şekilde azaltmak, portföyleri optimize etmek, finansal suçlarla mücadele etmek, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri sunmak, çevrimiçi sohbet botları ve daha fazlasını sağlamak için yapay zeka teknolojilerini kullanıyor. Bu etkinlikler, güvenliği koruyup hızlandırılmış performans sağlarken üçüncü taraf verilerini sorunsuz bir şekilde sunabilecek BT altyapısına ihtiyaç duyuyor.

Aynı zamanda, daha fazla dijital işletme, banka şubesi ofisleri gibi fiziksel konumlarla sıkı entegrasyon gerektiriyor. Intel, yerleşik finans için entegre, güvenli ve sorunsuz deneyimler sağlamaya yardımcı olan bulut ve çekirdek veri merkezi teknolojileriyle birlikte uygulanan uç bilgi işlem çözümleri sunuyor.

Finans Teknolojisinin Geleceği

Gelişmiş müşteri sonuçları ve deneyimleri sunmak için büyük bankalar, teknolojiye her zamankinden daha fazla önem veriyor. Yeni inovasyonlar, dijital platformlar sayesinde pazara giriş maliyetini azaltıp finans teknolojisinin geliştiği bir ortam yaratarak, maliyet etkinliğini artırmıştır.

Bankacılık hizmetleri daha da dağıtılmış hale gelmeye devam ettikçe, finansal hizmetler sektöründe ortaklık ve ilerleme için yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Intel, finansın heyecan verici, açık ve dijital geleceği için ileri düzey teknolojiler ve detaylı destek sunmayı görev edinmiştir.