Saatler Harcamadan Dakikalar İçinde Canlı Yayın

Kesintisiz kayıt ve canlı yayın deneyimi için belirli Intel® Core™ işlemcili masaüstü veya dizüstü bilgisayarla canlı yayın kurulumunuzu kolayca yapılandırın.1

Intel® Easy Streaming Wizard Nedir?

Open Broadcaster Software (OBS), profesyonel ve yüksek kaliteli canlı yayın yapmanın ve paylaşmanın popüler bir yoludur. Ne var ki, benzersiz donanım yapılandırmanıza ve internet bağlantınıza özel ayarlamalar saatler alabilir.

Canlı yayın hiç olmadığı kadar popüler. İster birinci şahıs nişancı olarak becerilerinizi sergileyin ister çizim tekniklerinizi veya mükemmel risotto tarifinizi paylaşın, canlı yayınınız tamamen size özeldir. Intel® Core™ işlemcili bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarla canlı yayın kurulumunuzu artık hızlıca ve kolayca yapılandırabilirsiniz.

Canlı Yayın ve Kayıt İşlemini Kısa Sürede Halledin

Intel® Easy Streaming Wizard ile tüm ayarlarınızı artık saatler değil, dakikalar içinde kolayca yapılandırabilirsiniz.

 • Başlamak için Intel® Easy Streaming Wizard'ı indirmeniz ve çalıştırmanız yeterlidir.
 • Bu uygulama Open Broadcaster Software'i indirir ve kurar, ardından size birkaç basit soru sorar.
 • Bu şekilde kesintisiz bir kayıt ve canlı yayın deneyimi için mikrofonunuzu test eder, kameranızı yapılandırmaya yardımcı olur ve sisteminizin Intel® Core™ işlemcisini dengeler.
 • Kullanımı kolaydır ve yalnızca birkaç dakika alır.

Intel® Easy Streaming Wizard'ı Ücretsiz Edinin


Sık Sorulan Sorular (SSS)

Bazı temel avantajlar şu şekildedir:

 • Canlı yayın için saatler veya günler harcamadan dakikalar içinde bilgisayarınızı kurun.
 • Canlı yayın hizmetini (Twitch, YouTube) otomatik olarak yapılandırır ve ayarlar.
 • Mümkün olan en iyi canlı yayın kalitesini sağlamak üzere kodlama, ses, bant genişliği ve diğer özellikler için Intel® Core™ işlemciyi optimize eder.
 • Canlı yayının kalitesini iyileştirmek için daha fazla çekirdek ve iş parçacığı ölçekler.

Minimum sistem gereklilikleri şu şekildedir:

 • Desteklenen Intel® işlemciler.
 • 8 GB veya daha fazla bellek.
 • Oyun sistemleri için hedeflenen Intel Entegre Grafikleri veya Ayrı Grafik Kartı.
 • Entegre veya Harici Kamera (isteğe bağlı).

Desteklenen canlı yayın hizmetleri listesi için indirme sayfasına göz atın.

Yapılandırmayı tamamlamak için canlı yayın hizmetinde hesabınız olması gerekir; ancak hesabınız yoksa sihirbaz kurulum sırasında hesap oluşturma imkanı sunar.

Hayır, Open Broadcaster Software'i (OBS) kurmanız gerekmez. OBS'nin desteklenen en yeni sürümü Easy Streaming Wizard kurulumu sırasında otomatik olarak kurulur. OBS daha önce kurulmuşsa Easy Streaming Wizard mevcut kurulumu kullanır.

Desteklenen en yeni OBS sürümü için sürüm notlarına göz atın. Daha eski bir sürüm kuruluysa sihirbaz kullanıcıdan en yeni sürüme güncelleme yapmasını ister.

Hayır, Intel, Open Broadcaster Software (OBS) ile ilgili sorulara cevap vermez. Daha fazla bilgi için OBS yardım bölümüne gidin.

Evet. İnternet bağlantısının canlı yayın için minimum gereklilikleri karşıladığını doğrulayın (2500 kbit yükleme). Bu gereklilik Intel® Easy Streaming Wizard uygulamasından veya http://speedtest.net​​​ adresinden doğrulanabilir. İnternet bağlantınız bu gerekliliği karşılamıyorsa İnternet servis sağlayıcınızla (ISP) bu sorunu giderin.

Desteklenen işlemcilerin listesini indirme merkezi sayfasından kontrol edin.

Intel® Easy Streaming Wizard çalıştırıldıktan ve optimum canlı yayın için sistemi yapılandırdıktan sonra OBS'de otomatik güncelleme özelliği kapatılır. OBS'nin daha yeni bir sürümünün indirilmesi, OBS için halihazırda kurulmuş olan Intel® Easy Streaming Wizard yapılandırmasını bozabilir. Intel® Easy Streaming Wizard sık sık yeni özelliklerle güncellenir ve optimum OBS sürümünü kullandığımızdan emin olmak için OBS'nin tüm yeni sürümlerini değerlendirir.

Başka Sorularınız Var mı?


Intel® Easy Streaming Wizard için ilave destek bilgilerine erişin.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojileri, donanım ile yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.