İşte 2020'nin En Popüler Oyunları için Sistem Gereksinimleri

Bunlar 2020'de bu yılın en çok beklenen PC oyunlarından bazılarını çalıştırmak için ihtiyacın olan özelliklerdir.1 2

Yılın en büyük oyunlarını iple çekiyorsan, oyun PC'nin bunları tercih ettiğiniz uygunlukta çalıştırıp çalıştıramayacağını değerlendirmek önemlidir. Bu rehber 2020'nin en çok beklenen oyunları için tüm tavsiye edilen özellikleri toplayarak bu süreci daha da kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Oyunlar sürekli olarak gelişiyor; yıkım fiziği, ses efektleri ve yapay zeka her yıl daha da karmaşık hale geliyor. Oyun deneyimlerinin kalitesini özelleştirmek söz konusu olduğunda, her PC oyuncusunun kendine özgü kişisel tercihleri ve öncelikleri bulunur.

Aşağıda tavsiye edilen özellikleri bir boş bir tuval olarak düşün. Bu özellikler, oyunlardan istediğin şekilde keyif almak için hangi bileşenlere ihtiyaç duyacağını tespit edebileceğin ideal başlangıç noktalarıdır.

Bu sayfayı yılın ilerleyen zamanlarında, önümüzdeki 2020 yılının PC oyunları hakkında daha fazla bilgi ile güncelleyeceğiz. Cyberpunk 2077 ve Death Stranding gibi oyunların PC çıkış tarihleri yaklaşırken, tavsiye edilen resmi özellikleri kamuoyuna açıklanacak ve bunların hepsini buraya ekleyeceğiz. Burada en çok beklediğin oyunlardan birinin listelenmediğini görürsen, bu kılavuza bir yer işareti koyduğuna emin ol ve daha sonra tekrar kontrol et.

Half-Life: Alyx
İşletim Sistemi:
Windows* 10
CPU: Intel® Core™ i5-7500 işlemci veya daha iyisi
RAM:
12 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA* GeForce GTX 1060 veya AMD* Radeon RX 580
GPU RAM:
6 GB video belleği

Half-Life serisi hayranları on yılı aşkın bir süredir yeni Half-Life oyunu hakkındaki haberleri bekliyordu, ancak pek azı yeni oyunun VR'a özel olarak çıkacağını tahmin edebilmişti.

Tamamen VR'a yönelik olarak tasarlanan Half-Life: Alyx, düşünmeye teşvik eden bulmacalar kurmak ve oyunun farklı canavarlarıyla gerilimli karşılaşmalar oluşturmak için aydınlatmayı, perspektifi ve çevresel efektleri yaratıcı bir şekilde kullanıyor. Alyx'in yer çekimi eldivenlerini uzaktan nesneleri tutmak için kullanmak, oyun deneyimine Half-Life 2'deki yer çekimi silahıyla testere bıçaklarını fırlatmaya benzer farklı olasılıklar getiriyor.

Journey to the Savage Planet
İşletim Sistemi:
Windows* 10
CPU:
Intel® Core™ i5-7500 işlemci veya daha iyisi
RAM:
4 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA* GeForce GTX 660 veya AMD* Radeon HD 7950
DirectX:
Sürüm 11

Journey to the Savage Planet'ta; AR-Y 26 gezegeninin uzaylı faunasının başına, onların size çıkardığı sorunlardan çok daha ciddi anlamda bela oluyorsunuz. AR-Y 26'da sakarca dolaşan, habersiz yaratıkları tokatlayan ve yemek için bitkiler çıkaran bir kaşif olarak, haylazlığa boyun eğmek kolay.

Birçok çağdaş oyunun sunduğu devasa açık dünyaların aksine, AR-Y 26 elle işlenen ayrıntılarla dolu daha özel ve daha samimi bir ortam olarak tasarlanmıştır. Hava durumu efektleri farklı biyomları birbirinden ayırıyor ve patlayıcı fauna AR-Y 26'yı ışık ve balçık parıltıları ile aydınlatıyor. Journey to the Savage Planet'in renkli gezegeni; etrafa zarar ziyan vermek, maceraya çıkmak ya da sadece zengin uzaylı bitki örtüsünün tatlı parlaklığını içine çekmek için fırsatlarla dolu.

Bütün İnsanlığı Yok Et!
İşletim Sistemi:
Windows* 10
CPU:
Intel® Core™ i7-3930K işlemci veya daha iyisi
RAM:
8 GB sistem belleği
Grafik kartı:
Grafikler: NVIDIA* GeForce GTX 1060
Depolama:
25 GB kullanılabilir alan

Destroy All Humans! oyununun 2020'de tekrar ortaya çıkışı, bize kırmalı dökmeli sandbox oyunlara her zaman yer olacağını gösteriyor. 2020'nin Destroy All Humans! oyunu 2005 yılında çıkan orijinalinin yeniden yapımı ve her ikisi de uzaylı savaşçı Cryptosporidium 137'nin Dünya'ya karşı bir uzaylı istilası organize etme çabasını konu ediyor.

Destroy All Humans!, en çok yıkım fiziği ve parçacık efektleri en kaliteli ayardayken keyif veriyor. Binalar ve araçlar bir lazerle işaretlendiğinde ışıl ışıl patlamalarla infilak ediyor ve ortamdaki birçok unsur Crypto'nun telekinetik güçleri sayesinde kaldırılabiliyor, atılabiliyor ve manipüle edilebiliyor.

Phantom Brigade
İşletim Sistemi:
Windows* 10
CPU:
Intel® Core™ i5-4460 işlemci veya daha iyisi
RAM:
16 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA* GeForce GTX 1060 veya AMD* Radeon R9 390X
Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
DirectX:
Sürüm 11

Phantom Brigade, taktiksel RPG türüne benzersiz bir "hibrit" hava katıyor. Makrokozmik seviyede sıra tabanlı olmasına rağmen, her sıra iki aşamaya ayrılıyor: İlk önce, oyuncular kestirimci bir "zaman çizelgesi" sistemini kullanarak sıralarını planlıyorlar; ardından sonraki aşamada eylemlerini gerçek zamanlı olarak uyguluyorlar.

Ancak dost ateşi, üniteler arası çarpma ve yıkılabilen çevre gibi oyun unsurları sürekli bir öngörülemezlik sağlıyor. Başarı, oyuncunun düşmanın hareketlerini ve olası sonuçlarını hazır olmasına, düşmanın karmaşık yapay zekasını alt etmeye ve kendi mekanize birimlerini korumasına dayanıyor.

Stay Savvy

Unutmayın: Nihayetinde, yukarıya belirtilen özellikler birer tavsiyedir. Bileşenler ve oyun deneyiminin kalitesi söz konusu olduğunda, her kişinin farklı bir tercih kümesi bulunur. Fakat bu özellikleri önceden gözden geçirmek, sisteminizi bu oyunları istediğiniz kalitede çalıştırması için daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olur.

Bu listeyi 2020'de çıkan PC oyunlarının özellikleriyle güncelleyeceğiz, bu nedenle Cyberpunk 2077, Marvel’s Avengers, Ori and the Will of the Wisps, Death Stranding, DOOM Eternal ve daha fazlası hakkındaki ayrıntılar için bizi takip etmeye devam edin.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Bu içerikleri gözden geçirmeniz, diğer kaynaklara başvurmanız ve bahsedilen verilerin doğruluğunu onaylamanız gerekir.

2Intel, Intel logosu ve diğer Intel markaları Intel Corporation veya iştiraklerinin ticari markalarıdır. *Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir. © Intel Corporation