2020'nin En Çok Beklenen Oyunları için Sistem Gereksinimleri - Intel

Yılın en büyük oyunlarından bazılarını oynamaya başlamadan önce sisteminizin oyunun önerilen sistem gereksinimlerine karşı performansını ölçmek isteyebilirsiniz.1 2

Bir oyunun ilk kez başlatmadan önce, oyun bilgisayarınızın oyunu tercih ettiğiniz kalitede çalıştırmaya hazır olup olmadığını hesaba katmak önemlidir. En iyi minimum oyun sistemi gereksinimlerini genel olarak belirlemenin basit bir yolu yoktur. Bunun yerine, sisteminizin her bir oyunu istediğiniz kalite çalıştırabilecek donanıma sahip olup olmadığını düşünmeniz tavsiye edilir.

Oyunlar her zaman değişmektedir. Yıkım fizikleri, ses efektleri ve görsel şölen sunan grafikler her sene daha da karmaşıklaşmaktadır. Doğru donanıma sahip olmadan bu geliştirmelerden mahrum kalmanız mümkündür.

Aşağıda, bu yılın en büyük oyunlarının bir kısmı için tavsiye edilen sistem gereksinimlerini topladık. Bu tavsiyeler, zengin bir oyun deneyimi için gerekli olacak donanım hakkında size bilgi sunacaktır.

Half-Life: Alyx
İşletim Sistemi:
Windows* 10
CPU: Intel® Core™ i5-7500 işlemci veya daha iyisi
RAM:
12 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA* GeForce GTX 1060 veya AMD* Radeon RX 580
GPU RAM:
6 GB video belleği

Sıfırdan VR için üretilmiş olan Half-Life: Alyx, düşünce sınırlarını zorlayacak bulmacalar ve düşmanlarla gergin temaslar oluşturmak için aydınlatma, perspektif ve çevresel efektleri yaratıcı bir şekilde kullanıyor. Alyx'in yer çekimi eldivenlerini kullaranak nesneleri uzaktan yakalayabilmek, modern işlemcilerin karmaşıklığından gücünü alan ilham verici bir deneyim.

Resident Evil 3
İşletim Sistemi:
Windows 10 (64-bit)
CPU:
Intel® Core™ i7-3770 işlemci veya daha iyisi
RAM:
8 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 480
Depolama: 
45 GB kullanılabilir alan
DirectX:
Sürüm 12

Resident Evil 3 'ün yeniden çevriminde fark edeceğiniz ilk şey, yıkık ve enkaz durumundaki haliyle bile Raccoon City'nin ne kadar ayrıntılı olduğu olacaktır. Enkaz yığınları üzerine neon ışık demetleri düşerken karanlık ara sokaklarda kabus öğeleri gizleniyor. Raccoon City'nin cazibesine kendinizi kaptırmak, önünüzde yer alan korku dolu anlara kendinizi hazırlamanın en güzel yolu.

DOOM Eternal
İşletim Sistemi:
Windows 10 (64-bit)
CPU:
Intel® Core™ i7-6700K veya daha iyisi
RAM:
8 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 480
Depolama:
50 GB kullanılabilir alan

DOOM'da her zaman hız ve hareketlilik söz konusu olmuştur ve bu DOOM Eternal için de geçerli. Size şeytani düşmanlarınızı ilkel yollarla çiğneme şansı tanıyan ve yeni hareket mekanikleri sunan DOOM Eternal, aynı zamanda isabetlilik ve hızın önemini daha önce olduğundan da fazla vurguluyor. DOOM Eternal'ı en iyi şekilde oynamanın yolu bu hızlı hareket mekaniklerinde ustalaşmaktan geçiyor. Bu yüzden de yüksek bir kare hızına sahip olmak kesinlikle faydalı.

Call of Duty: Warzone
İşletim Sistemi:
Windows 10 (64-bit)
CPU:
Intel® Core™ i7-9700K veya daha iyisi
RAM:
16 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA GeForce GTX 2080 SUPER
Depolama: 175 GB kullanılabilir alan
DirectX:
Sürüm 11

Geçen yıl çıkan Call of Duty: Modern Warfare'in ücretsiz battle royale eklentisi olan Call of Duty: Warzone, FPS oyunlarında ihtiyacınız olan keskin zekayı ortaya çıkarabilecek kadar donanımlı bir oyun. Haritada aynı anda 150'ye varan oyuncu sayısı ile savaşa nerede ve ne şekilde girebileceğiniz hiç belli olmaz. Ancak bu süreç aynı zamanda donanıma yük bindirebilir. Yüksek kaliteli kaplamalar ve efektler ile çizim mesafesinin önemi hesaba katıldığında, en iyi oyun deneyimini yaşayabilmeniz için önerilen bileşenlere sahip olmanız önem teşkil eder.

Ori and the Will of the Wisps
İşletim Sistemi:
WINDOWS 10
CPU:
Intel® Core™ i5-6600K veya daha iyisi
RAM:
8 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon RX 570
Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
DirectX:
Sürüm 11

Ori and the Will of the Wisps 'in tasarımcıları, kendisinden önce gelen Ori and the Blind Forest'ın kendine has, elle çizilmiş görsellerini kullanmaya devam ederek, her sahneye baş döndürücü derinlik öğeleri eklediler. Bölümler görsel ayrıntı katmanlarıyla genişlerken, yeni bir dinamik ışıklandırma sistemi sakin koruları ve çöl mağaralarını renklere boğuyor.

Gears Tactics
İşletim Sistemi:
Windows 10 (64-bit)
CPU:
Intel® Core™ i5-8600K veya daha iyisi
RAM:
8 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon RX 570
Depolama: 45 GB kullanılabilir alan
DirectX:
Sürüm 12

Gears serisinin ilk sıra tabanlı taktik oyunu olan Gears Tactics, oyunun en ince özelliklerinde dahi oyuncunun kapsamlı bir şekilde kontrolü ele almasına izin veren zengin oyun içi ayarlar sunuyor. Oyunun minimum kare hızı ayarı, seçime göre kararlı bir oranda kalmak için oyunun çözünürlüğünü dinamik olarak değiştirirken, diğer ayarlarda karmaşık gölgeler ve yansımalar yönetilebiliyor.

Journey to the Savage Planet
İşletim Sistemi:
WINDOWS 10
CPU:
Intel® Core™ i5-7500 veya daha iyisi
RAM:
4 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7950
DirectX:
Sürüm 11

Pek çok modern oyunun devasa açık dünyalarının aksine, Journey to the Savage Planet'ın AR-Y 26 dünyası önceden belirlenmiş ve tamamı el ile yaratılmış ayrıntılarla dolu, daha samimi bir ortam olarak tasarlanmıştır. Hava durumu efektleri farklı biyomları birbirinden ayırırken, patlayıcı fauna AR-Y 26'yı ışık ve balçık parıltıları ile aydınlatıyor.

Bütün İnsanlığı Yok Et!
İşletim Sistemi:
WINDOWS 10
CPU:
Intel® Core™ i7-3930K veya daha iyisi
RAM:
8 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA GeForce GTX 1060
Depolama:
25 GB kullanılabilir alan

Destroy All Humans! , en çok yıkım fiziği ve parçacık efektleri son ayardayken keyif veriyor. Binalar ve araçlar bir lazerle işaretlendiğinde ışıl ışıl patlamalarla infilak ediyor ve ortamdaki birçok unsur Crypto'nun telekinetik güçleri sayesinde kaldırılabiliyor, atılabiliyor ve manipüle edilebiliyor.

Phantom Brigade
İşletim Sistemi:
WINDOWS 10
CPU:
Intel® Core™ i5-4460 veya daha iyisi
RAM:
16 GB sistem belleği
Grafik kartı:
NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon R9 390X
Depolama:
10 GB kullanılabilir alan
DirectX: 
Sürüm 11

Phantom Brigade’in taktiksel RPG türüne getirdiği "hibrit" yaklaşımı sürprizlerle dolu. Yoğun çatışmalar, karmaşık çarpışma mekanikleri ve yıkılabilir ortamlar gibi oyun için öğeler her daim tahmin edilemez bir deneyim sunuyor. Başarı, oyuncunun düşmanın hareketlerine ve olası sonuçlarına karşı hazır olmasına, düşmanın karmaşık yapay zekasını alt etmeye ve kendi mekanize birimlerini korumasına dayanıyor.

Güncel Kalma

Unutmayın: Yukarıda belirtilen özellikler birer tavsiyedir. Bileşenler ve oyun deneyiminin kalitesi söz konusu olduğunda, her kişinin farklı bir tercih kümesi bulunur.

Geliştiricinin oyun sistem gereksinimlerini önceden incelemek, sisteminizin bir oyunu istediğiniz kalitede çalıştırması için hazırlık yapmanıza yardımcı olur.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Bu içerikleri gözden geçirmeniz, diğer kaynaklara başvurmanız ve bahsedilen verilerin doğruluğunu onaylamanız gerekir.

2 Intel, Intel logosu ve diğer Intel markaları, Intel Corporation veya bağlı kuruluşlarının ticari markalarıdır. *Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir. © Intel Corporation