Veri Bilimi Hayat Kurtarıyor

Önemli hastaneler, en yüksek risk altındaki hastaları tespit ederek hayati tehlike yaratan olaylara daha hızlı müdahale edebilmek için veri analizlerinden, makine öğreniminden ve yapay zekadan faydalanıyor.

Öngörücü klinik analizler hakkında daha fazla bilgi edinin

Öngörücü analizlerin sağlık sektöründe nasıl dönüşüm yarattığını keşfedin. Yapay zeka çözümlerinden, makine öğreniminden ve akıl yürütme sistemlerinden faydalanan öngörücü analiz, geçmiş verileri analiz ederek gelecekteki olaylara ilişkin görüşler oluşturur. Sağlık işletmenizin bu gelişmelerden nasıl faydalanacağını bu İnceleme Raporu'ndan öğrenebilirsiniz.

Okumaya devam edin

Riskin ödeme yapanlardan sağlayıcılara doğru kaymasıyla birlikte, önlemeyi temel alan halk sağlığı yönetimi stratejileri bu risk yönetiminin en önemli parçası haline geliyor.

Daha fazla bilgi edinin

Yeni bir Forrester anketine göre, analiz sistemlerini devreye almış ve/veya gelecek 12 ay içinde almayı planlayan sağlık kuruluşlarının oranı %90'ı buluyor.

Daha fazla bilgi edinin

Verilerden faydalanan sağlık kuruluşları, klinik veri kaynaklarından elde edilen öngörücü modellerden faydalanarak daha proaktif karar alma süreçleri için görüşlere ulaşıyor.

Özeti okuyun

Çözüm Özeti: Intel® mimarisi tabanlı, inovatif bir öngörücü klinik analiz çözümünün hem sağlayıcıların hem de ödemeyi yapanların hasta güvenliğini, operasyon verimliliğini ve hasta memnuniyetini artırmalarını nasıl sağladığını açıklıyor.

Özeti okuyun

Bu grafik, sağlık sektöründe toplanan verilerin artmasıyla birlikte hastalara ilişkin kıymetli görüşler elde etmek için gelişmiş analiz çözümlerine olan ihtiyacın nasıl arttığını gösteriyor.

İnfografiği inceleyin

Sağlık kuruluşlarının veri analizinden en iyi şekilde faydalanmak için yapmaları gereken beş temel değişiklik.

Verilerin sağlık sektörüne etkileri hakkında bilgi edinin

Araştırma, makine öğreniminin doktorların çok benzer semptomlar gösteren çok ciddi iki kalp hastalığını ayırt etmelerini nasıl sağladığını gösteriyor.

Makine öğreniminin doktorlara nasıl yardımcı olduğunu öğrenin

Tedavilerden daha iyi sonuçlar almak ve maliyetleri düşürmek için, insan müdahalesi ile teknolojinin hünerlerini doğru şekilde bir araya getirmek gerekecek.

Teknolojinin hastaların tedavilerden nasıl daha iyi sonuç almalarını sağladığını görün

Değer odaklı tedavi hizmetlerine geçişte doğru stratejinin uygulanması konusundaki en önemli endişeler.

Değer odaklı sağlık stratejilerini keşfedin

Öngörücü Model Araç Kitleri

Öngörücü Model Araç Kitleri, önceden tanımlanan modeller, test verileri, uygulama kılavuzları ve veri bilimi laptoplarıyla öngörücü klinik analizleri sağlık kuruluşları için daha erişilebilir hale getirmek üzere tasarlanmıştır. Geliştirmeye bugün başlayın.

Öngörücü klinik analiz uygulama kılavuzunu edinin ›

 

Sağlık Dönüşümünden Haberdar Olun

Uzmanların sağlık sektörünün geleceğini şekillendiren teknolojiler ve trendler hakkındaki görüşlerini, en yeni haberleri ve güncellemeleri doğrudan e-postanıza gönderelim.

Bu formu göndererek, 18 yaşını doldurmuş bir yetişkin olduğunuzu onaylamakta ve Intel'in pazarlama e-postaları veya telefon yoluyla size ulaşmasını kabul etmektesiniz. İstediğiniz zaman aboneliği iptal edebilirsiniz. Intel’in web siteleri ve iletişimleri Gizlilik Bildirimine ve Kullanım Koşullarına tabidir.

Teknoloji, daha fazla hastaya yardımcı olarak kanser ve diğer hastalıkların teşhis ve tedavisine büyük bir rol oynayabilir.

Teknolojinin erişimi nasıl artırabileceğini öğrenin

Yeni, daha uygun fiyatlı teknolojiler, araştırmacılara hastalığa neden olan genetik mutasyonları daha iyi anlamaları için yardımcı oluyor.

Teknolojinin nasıl yardımcı olabileceğini görün

Hassas tıbbın atılımlarına veri ile ulaşılır. Öyleyse bu sorunun çözümü için neler yapılabilir?

Veri paylaşımına daha yakından bakın

Teknoloji yüklenmiş genomik sıralama, ilaca dirençli süper mikroplar ile mücadele etmemiz için gereken silah olabilir.

DNA dizilemesinin geleceğini keşfedin

Genom Analizi

Hastalıklarla Mücadelede Veri ve Dna Kullanımı

"Herkese tek bir çözüm" yaklaşımı artık tarihe karışıyor. Geleceğin sağlık çözümleri, her hasta için kişiselleştirilmiş tedaviler sunmak üzere bireyin genlerini ve çok güçlü bilgisayar özelliklerini kullanıyor, farklı kanser türlerine yol açan genetik kusurları tespit ediyor ve sağlıklı hücreleri korurken zararlı hücreleri öldüren hedefli tedaviler geliştiriyor.

Genom analizleri hakkında daha fazla bilgi edinin ›

İş Birliğine Dayalı Tedavi

Hastalar Tedavi Sürecinde Destekleniyor

Hastalar kendi tedavilerini yönetme sürecine ne kadar çok dahil olursa, o kadar iyi sonuçlar ve deneyimler elde ediliyor. Intel'in sağlık hizmeti sağlayanlar ve hastalar için iş birliğine dayalı bakım sağlayarak verileri nasıl daha güvenilir, etkili ve erişilebilir hale getirdiğine tanık olun.

İş birliğine dayalı bakım hakkında daha fazla bilgi edinin › 

Sektörlerin her zamankinden daha akıllı, verimli ve bağlantılı olmasını sağlayacak inovasyonları mümkün kılan teknolojinin iş dünyasında yeni bir dönemi nasıl açtığını görün.

Daha fazla bilgi edinin

Teknolojinin nasıl daha zengin müşteri deneyimleri, daha etkili tedarik zinciri yönetimi ve gelişmiş perakende analizleri sunduğuna tanık olun.

Daha fazla bilgi edinin