Mükemmelliği Nasıl Yakalıyoruz 2021

İşinizde karşılaştığınız en büyük zorluğu ortadan kaldırmaya hazır olun. Uçtan buluta vizyonumuzda yeni bölümü açıkladığımız ve 6 Nisan 2021 tarihinde kaydedilen lansman etkinliğimizi görüntüleyin.

Etkinliği izleyin

Daha Bağlantılı, Kişiselleştirilmiş ve Akıllı Bakım

Sağlayıcıların hastaya ve bakımına odaklanmasını sağlamak için tasarlanmış iyi teknoloji. Intel'de hedefimiz; dünyadaki her insanın hayatını zenginleştiren teknolojiler oluşturmaktır. Yapay zeka (AI), robotik ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojiler sağlık hizmetlerini ve yaşam bilimlerini daha bağlantılı, kişiselleştirilmiş ve akıllı hale getiriyor.

Örneğin tıbbi görüntülemede AI, sağlayıcıların anomalileri daha hızlı ve doğru olarak tanımlamalarına olanak sağlamıştır. Bu da tanıların daha hızlı konulmasına yardımcı olabilir.1 Sağlık hizmetindeki diğer AI uygulamaları; özel hasta bakımı, cerrahi hassasiyet, akıllı sağlık analizleri ve yeni genom bilimi araştırmalarını destekler. Sağlık hizmetlerine yönelik Nesnelerin İnterneti ile birlikte AI; teletıp, hasta izleme ve elektronik sağlık kaydı (EHR) tutma şeklini dönüştürmüştür.

Intel sağlık hizmetleri teknolojileri, sağlayıcıların, bakım hizmetlerinin insani yönüne daha fazla odaklanmalarını sağlayan verimlilik yaratır. Laboratuvar ve araştırma ortamlarındaki teknoloji inovasyonlarımız, araştırmacılara güçlü araçlar sunarak sağlık hizmetleri ile yaşam bilimi bakımından dünyanın en büyük zorluklarını çözme ve çığır açan keşifler yapma imkanı sağlar. Sağlık hizmetleri topluluğundaki çözüm sağlayıcılar ve son kullanıcılarla birlikte çalışarak, sağlık hizmetlerinin ve yaşam bilimlerinin geleceği için dönüşüm yaratan teknolojiler geliştirmeye devam edeceğiz.

E-kitabı okuyun ›

İş Ortağı Başarı Hikayeleri

GE Sağlık Hizmetleri ile Tıbbi Görüntülemede Gelişmiş Yapay Zeka

Kritik koşulları belirlerken her saniye önemlidir. GE Healthcare ve Intel, hayatı tehdit edebilecek koşulları algılayabilen yapay zekayı saniyeler içinde akciğer filmlerine uygulayabilecek ve kritik vakaları daha iyi önceliklendirebilecek bir tıbbi görüntüleme çözümü üzerinde iş birliği yaptı.1

Hikayeyi okuyun

Daha fazla tıbbi görüntüleme başarı öykülerine bakın

Akara Yapay Zeka Destekli Robot Hastane Yüzeylerini Dezenfekte Ediyor

Akara tarafından geliştirilmiş ve Intel® Movidius™ VPU ile desteklenen robot prototipi UV ışık kullanarak kontamine olmuş yüzeyleri dezenfekte ediyor. Akara'nın hedefi, COVID-19'la mücadeleye yardımcı olan hastanelerin odalarının ve ekipmanın dezenfekte edilmesine yardımcı olmaktır.

Hikayeyi okuyun

Broad Enstitüsü ile Gen Bilimi Araştırmalarını Hızlandırın

Intel ve Broad Enstitüsü, gen bilimi analizi için veri merkezi çözümlerinde de iş birliği yapıyor. Bu çaba, araştırmacıların daha önce kullanamadıkları verilere erişebilmeleri için dünya genelinde araştırma veri setlerini birleştirmeyi mümkün kılıyor.

Gen bilimi araştırmalarını keşfedin

Medical Informatics Corp ile Sağlık Kahramanlarımızı Korumaya Yardımcı Oluyoruz (MIC)

Medical Informatics Corp. (MIC), hastanelerin yoğun bakım ünitesi kapasitelerini hızla genişletebilmesi için bir uzaktan yoğun bakım izleme çözümü sunuyor. Intel® Xeon® işlemcilerle çalışan Sickbay™, hastanelerin çalışanlarını korumasına, daha fazla hastaya hizmet vermesine ve kapsamlı verilere uzaktan erişim erişmesine yardımcı olur.

Keşfedin

Sağlık ve Yaşam Bilimlerinde Yapay Zeka

Yapay zekanın sağlık ve yaşam bilimleri alanlarına katabileceği değer tartışılmaz. Karmaşık verilerin kilidini açarak klinisyenlere ve araştırmacılara hastalıkları önleme, iyileşme sürecini hızlandırma ve hayat kurtarma konusunda yardım edebilecek potansiyele sahip. Yapay zeka ayrıca bu insanların sıradan işlerle zaman kaybetmesini önleyerek hastalarına veya araştırmalarına yoğunlaşmalarına yardımcı olabilir. Daha fazlasını öğrenmek için Intel'in kullanım alanlarını ve geliştirici kaynaklarını inceleyin.

Sağlıkta yapay zekayı keşfedin

Intel Üzerine İnşa Edilmiş Sağlık Hizmetleri Teknolojisi Uygulamaları

Yapay zeka ve analitikler daha hızlı çalıştırırken, klinisyenler ve araştırmacılar daha verimli şekilde çalışabilir. Intel, bilgi işlem, bellek, depolama ve ağ teknolojilerinden oluşan portföyümüzü birçok heyecan verici sağlık hizmetleri ve yaşam bilimleri uygulamaları ile destekliyor. Bu gerçek dünya uygulamaları, araştırma laboratuvarından hasta yatağına veya eve kadar uzanıyor.

Tıbbi Görüntüleme

Intel, klinisyenlerin hassas, gerçek zamanlı tanı koyabilmelerine yardımcı olacak BT, MRI, PET, X-ışını, ultrason ve endoskopi sistemleri için geniş yelpazede bir işlem sunuyor. Ek olarak tıbbi görüntüleme alanındaki yapay zeka teknolojileri, hasta deneyimlerini geliştirmeye, klinisyenlerin işini azaltmaya ve operasyon verimliliğini artırmaya yardımcı olur.

Tıbbi görüntülemeyi keşfedin

Analizler

Verileri hızlıca bilgiye dönüştürün. Intel, sağlık bilgisi teknolojisindeki en yeni büyük veri platformları, yapay zeka modelleri, uç bilişim ve diğer analitik bilgiler için bir temel sağlar. Uçta veya bulutta, analizler nerede ve ne zaman bakıma ihtiyaç duyulacağını tahmin eder, hastaların hayati verilerini gerçek zamanlı olarak izler ve çok daha fazlasını sağlar.

Sağlık Hizmetlerinde uç analitikleri hakkında bilgi edinin

Sağlık hizmetlerinde kestirimsel analizleri inceleyin

Laboratuvar ve Yaşam Bilimleri

Laboratuvardaki yeni teknolojiler, hastanın kendi genetik verilerini temel alan özelleştirilmiş tedaviler dahil sağlık hizmetleri ve tıpta yeni stratejilere yol açıyor. Intel® teknolojileri genetik biliminden ilaç keşfine ve bulaşıcı hastalıkların yönetimine kadar laboratuvarın dijitalleşmesine yardımcı olarak veri analizlerinin ve araştırmaların verimli ve ölçümlerin tutarlı olmasını sağlar.

Laboratuvar otomasyonunu inceleyin

Hassas tıp hakkında bilgi edinin

Teletıp

Teletıp ve telesağlık, hayati verilerin izlenmesi, kronik hastalıkların yönetimi ve uzman görüşlerinin de dahil olduğu uzaktan bakım için çeşitli teknikler sunar. Intel® teknolojileri, kapsamlı ve entegre hasta bakım sunan telesağlık çözümlerini etkinleştirir.

Teletıp hakkında bilgi edinin

Robot bilimleri

Intel® teknolojilerinin desteklediği yeni robot kategorileri, sağlık hizmetleri dönüştürüyor. Cerrahlar, hastalarının içlerini daha iyi görebilmek için yapay zekayı kullanarak invazif olmayan ameliyatları gerçekleştirebiliyor. Dezenfeksiyon ve lojistik robotları, temiz ve malzemelerin tedariği gibi elle yapılan görevlerde yardımcı oluyor. Hastalar, evlerinde yardımcı robotlardan destek alabilir.

Robotların hakkında bilgi edinin

İleri Sağlık Hizmetleri ve Yaşam Bilimleri için Kanıtlanmış Çözümleri Bulun


Bildirimler ve Uyarılar

Intel® teknolojileri; etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir.

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

Bağlantıda Kalın

Intel IT Center ile iş yerinin geleceğini şekillendiren teknolojilerden, trendlerden ve fikirlerden her zaman haberdar olun.

Bu formu göndererek, 18 yaşını doldurmuş bir yetişkin olduğunuzu onaylamakta ve Intel'in pazarlama e-postaları veya telefon yoluyla size ulaşmasını kabul etmektesiniz. İstediğiniz zaman aboneliği iptal edebilirsiniz. Intel'in web siteleri ve iletişimleri Gizlilik Bildirimine ve Kullanım Koşullarına tabidir.

Bu formu göndererek, 18 yaşını doldurmuş bir yetişkin olduğunuzu onaylamakta ve Intel'in pazarlama e-postaları veya telefon yoluyla size ulaşmasını kabul etmektesiniz. İstediğiniz zaman aboneliği iptal edebilirsiniz. Intel'in web siteleri ve iletişimleri Gizlilik Bildirimine ve Kullanım Koşullarına tabidir.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

GE Healthcare tıbbi görüntüleme vaka çalışması: Sistem test yapılandırması: Intel® Core™ i5-4590S 3,00 GHZ'de CPU, x86_64, VT-x etkin, 16 GB bellek; İşletim sistemi: Linux magic x86_64 GNU/Linux, Ubuntu 16.04 çıkarımsama servis docker kapsayıcısı. Testler GE Sağlık Hizmetleri tarafından Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Test, TensorFlow modelinin toplam çıkarımsama süresi olan 3,092 saniyeyi aynı modelin Intel® Distribution of OpenVINO™ araç kitinin optimize TF modeli tarafından optimize edilen toplam çıkarımsama süresi olan 0,913 saniye ile karşılaştırır.