HPC Platform Yazılımı

Intel, daha geniş HPC ekosistemi için açık kaynak yazılım desteği sunmaktadır. OpenHPC*, Intel® mimarisinin kullanıldığı sistemler için HPC platform yazılımı sunar.

Daha fazla bilgi için www.openhpc.community adresini ziyaret edin.

Intel aracılığıyla 3. Düzey Lustre* yazılım desteği de sunulmaktadır. Daha fazla bilgi için www.lustre.org adresini ziyaret edin.

Destek hakkında bilgi için lütfen HPDD-Sales@intel.com ile iletişime geçin.

Yüksek performanslı bilgi işlem (HPC); biyolojik bilimlerden finans ve kozmolojiye kadar birçok farklı sektörde yenilikleri mümkün kılıyor. OpenHPC*, bir HPC sisteminin yazılım yığınını çalıştırmak için gereken entegrasyon ve doğrulama işlemlerindeki yükü azaltarak HPC sisteminin kurulumunu, yönetimini ve devam eden bakımını kolaylaştırır.

OpenHPC* sistem yazılımı yığını sayesinde bu açık kaynak topluluğu tarafından sunulan yeniliklerin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

OpenHPC* ile sonuçlara daha hızlı şekilde ulaşabilir ve HPC girişimlerinizin değerini artırabilirsiniz.

OpenHPC*

HPC sistemlerinde yaygın olarak kullanılan birçok bileşenle entegrasyonu sağlamayı amaçlayan iş birliğine dayalı bir topluluk projesi.

Topluluğu ziyaret edin

Intel® Ölçeklenebilir Sistem Çerçevesi (Intel® SSF) Öğeleri

Yoğun bilgi işleme ve veriye sahip iş yüklerini destekleyen dengeli, ölçeklenebilir ve esnek sistem tasarımı ile görüşlerinizi destekleyin.

Bilgi İşlem

Intel® Xeon® işlemciler ve Intel® Xeon Phi™ işlemciler, paralel iş hacmini ve genel performansı artırırken, enerji tüketimini azaltan çeşitli benzersiz teknolojiler içerir.

Intel® Xeon Phi™ ürün ailesi

Intel® Xeon® işlemci E5 ailesi

Bellek ve Depolama

Intel® Solutions for Lustre* Reseller yazılımının, Lustre paralel dosya sisteminin performansını ve ölçeklenebilirliğini nasıl artırabileceğini ve Intel® Solid State Sürücü Veri Merkezi Ailesinin depolama performansını nasıl yeni düzeylere taşıyabileceğini inceleyin.

Intel® Solutions for Lustre* Reseller yazılımı

Intel® Solid State Sürücü Veri Merkezi Ailesi

Yapı

Intel® Omni-Path Mimarisi (Intel® OPA), her yeni Intel platform nesliyle birlikte artacak ölçeklenebilirlik ve maliyet avantajları sağlar.

Nasıl yapıldığını keşfedin

Yazılım

Intel® HPC Orchestrator ile görüşlere daha kısa sürede erişin; güvenilir HPC sistem yönetimi yazılımıyla verimlilik kazanın. Intel'in yazılım geliştiricilere yönelik araçlarıyla uygulama performansını artırın.

Intel® HPC için Yazılım Geliştirme Araçları

Intel® Ölçeklenebilir Sistem Çerçevesi (Intel® SSF)

Tasarım, bant genişliğini artırmak, gecikme süresini azaltmak ve veri işleme işlerine daha çok zaman ayırıp bekleme sürenizi kısaltmak üzere tüm sistemi işlemciye daha da yakınlaştırıyor.

Intel® Ölçeklenebilir Sistem Çerçevesi (Intel® SSF) hakkında daha fazla bilgi edinin