Yüksek Performanslı Bilgi İşlemdeki (HPC) İlerlemeler

Yüksek performanslı bilgi işlem (HPC); Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemciler, yazılım araçları, depolama ve belleğin ölçeklenebilir, esnek özellikleriyle gerçek dünyadaki karmaşık problemleri yenilikçi yöntemlerle çözmektedir.

Intel® HPC Teknolojileri ile Ölçeklenebilir Güç

Intel®’in kapsamlı HPC teknolojisi portföyü, müşterilerin zorlu iş yükleri ve çözdükleri karmaşık problemler için olağanüstü sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaktadır.

Intel® HPC donanımları, bağımsız iş istasyonlarından binlerce düğümlü süper bilgisayarlara kadar ölçeklenecek şekilde tasarlanmaktadır. Derin öğrenme hızlandırma, doğrudan çipin içine yerleştirilmiştir. Bu nedenle Intel® işlemciler HPC ve yapay zekayı bir araya getiren yenilikçi çözümler için ideal seçenektir.

Intel ayrıca HPC için Intel® oneAPI çapraz mimarili yazılım geliştirme araçları da sunmaktadır. Intel’in açık yazılım yaklaşımı ve dünya çapında pek çok iş ortağıyla iş birliği yapması, geliştiricilerin teknoloji yatırımlarından daha fazla değer elde etmelerine olanak veren geniş bir ekosistemi desteklemektedir.

Intel HPC ürünlerini keşfedin ›

HPC’nin Geleceği

Güçlü, yüksek düzeyde ölçeklenebilir teknolojiler ve araçlar sayesinde HPC çözümleri evrim geçirmeye devam etmektedir. Intel, HPC’nin geleceğinin şekillendirilmesine ve günümüz vizyonunun gerçeğe dönüştürülmesine yardımcı olan temel donanımları, yazılımları ve süregelen inovasyonları sağlamaktadır.