Yemek Keyfinden Fazlasını Sunan Dijital Menü Panoları

Çarpıcı görselliğe sahip grafikler ve videolar; menüleri, promosyon içeriklerini, bilgi ve eğlence etkileşimini bambaşka bir seviyeye taşır.

Dijital Menü Panolarının Avantajları:

  • Dijital menü panoları sayesinde menü öğelerini, fiyatları ve diğer içerikleri hızlı ve kolay şekilde güncelleyebilirsiniz.

  • Görsel açıdan çarpıcı tabelalar menüdeki ürünlere tat katarak yüksek fiyatlı satış imkanı sunar ve restoran gelirini artırır.

  • Intel® teknolojileri son derece yüksek yanıt hızlarını, yüksek kaliteli grafik ve videoları destekler ve uzaktan yönetim için ekstra özellikler sunar.

  • Dijital menü panoları tahmini kitle analizleri ile bir araya geldiğinde müşteriler için gerçek zamanlı olarak uygun ve çekici seçenekler sunabilir.

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT

Marketlerden sinema salonlarına ve hızlı servis restoranlarına (QSR'ler) kadar pek çok işletme, yeni içerikler sunmanın kolay ve düşük maliyetli bir yolu olarak dijital menü panolarını kullanıyor. En yeni çözümler, yalnızca menüleri güncel tutmaktan çok daha fazlasını yapıyor. Intel® teknolojileri, sıradan bir menü olmanın ötesine geçip zengin promosyon mesajları ve markaya özel eğlenceli içerikler sunmanızı sağlayan ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) grafikleri ve videoları destekliyor.

İstediğinizi bulup sipariş verme süreci restoranlarda, marketlerde, sinema salonlarında ve diğer perakende ve konaklama ortamlarında müşteri memnuniyeti açısından önemli bir rol oynayabilir. Restoran müşterilerinin neredeyse dörtte üçü (yüzde 74) iyi bir deneyim için önceliklerinin okunması kolay bir menü olduğunu ifade etmiştir.1

Dijital menü panosu sayesinde müşteriler ürünleri, fiyatları ve besin değerlerini net şekilde görebilir. Ayrıca UHD grafik ve videoları destekleyen en son dijital menü panoları müşteriler üzerinde harika bir izlenim yaratır. Dijital menü panoları hızla statik menü panolarının yerini almaktadır. Bu panolar, yemek ve içecek ürünlerinin ötesinde döviz kurlarını, seyahat yerlerini, gösterim saatlerini, yerel turistik noktaları ve çok daha fazlasını sergilemek için de mükemmel bir imkan sunar.

Dijital menü panolarının en heyecan verici yönlerinden biri de sadece menü değil, çok daha fazlası için kullanılabilmelidir. Özellikle restoranlarda müşterilerin yaklaşık üçte biri, dijital menülerin satın alma kararlarını etkilediğini ifade etmiştir, 1 yani bu panolar promosyon içerikleri için harika bir alandır. Dikkat çeken büyük ekranlar sayesinde yeni ürünlerinizi, yerel bir tedarikçiyi, mevsimsel malzemeleri veya sınırlı süreli teklifleri sergileyebilirsiniz. Örneğin, bir dijital restoran menü panosunda sosyal medyadaki yorumlar ya da şefin mutfaktaki perde arkası görüntüleri paylaşılabilir. Sinema salonunda ise dijital menü panosu sayesinde vizyona girecek filmlerin afişleri gösterilebilir. Marketler haftalık kampanyalarını veya diğer departmanlara çapraz satış bilgilendirmelerini gösterebilir.

Dijital Menü Panolarının Türleri

Dijital menü panoları (DMB veya elektronik menü panoları olarak da bilinir) içerik yönetim yazılımlarıyla çalışan bir tür dijital tabela çözümüdür. Bu çözümlerin pek çoğu kurulum ve yönetim süreçlerini kolaylaştıran tak-çalıştır özelliğindedir. Menü güncellemeleri, fiyatlar, promosyon teklifleri ve diğer içerikler tabelaya anında gönderilebilir veya belirli bir saatte ya da günde gösterilecek şekilde ayarlanabilir.

Dijital Menü Panosu Çözümleri
Bağımsız dijital menü panoları
Bağımsız dijital menü panolarında her bir pano ayrı olarak yönetilir. Bu tek bir yere sahip işletmeler ya da küçük mağaza zincirleri için çok iyi bir seçenektir.
Ağ bağlantılı dijital menü panoları
Ağ bağlantılı dijital menü panoları tüm lokasyonlar için merkezi olarak yönetilebildiğinden genellikle büyük mağaza zincirleri tarafından kullanılır.

Dijital menü panosu yazılımı ve ekran türleri çözüme göre değişiklik gösterir. Kendi özel kurulumunuza ve kullanım senaryolarınıza göre bir çözüm seçmelisiniz. Örneğin, dijital pencereli ekranlar insanları içeriye çekecek cazip promosyonları öne çıkarabilir; sert gövdeli dış mekan tabelaları ise arabaya servis lokasyonlarında kullanışlıdır.

Restoran müşterilerinin yaklaşık üçte biri, dijital menülerin satın alma kararlarını etkilediğini ifade etmiştir.1

Dijital Menü Panolarının Avantajları

Restoran, market, sinema salonu ve diğer işletmelere yönelik dijital menü panoları, dikkat dağıtıcı görsel öğelerle dolu bir ortamda işletmelerin rekabet etmesine yardımcı olur. Dijital menünün avantajları arasında:

  • Daha fazla satış. Dijital menü panosu kullanan hızlı servis restoranları genel satışlarında yüzde 28'lik bir artış olduğunu bildirmiştir. 1 Görsel açıdan çarpıcı dijital menüler; menüdeki yeni ürünlere, mevsim spesiyallerine veya promosyonlara dikkat çekmenize yardımcı olur. Ayrıca günlük menü öğelerinizi cazip şekilde sunarak müşterilerin siparişlerine daha fazla ürün eklemesini sağlar.
  • Gerçek zamanlı güncellemeler. Dijital menüler içeriği hızlıca değiştirmeyi kolaylaştırır. Böylece baskı, teslimat ve kurulum için beklemenize gerek kalmaz. Ağ bağlantılı dijital menü panolarında güncellemeleri dakikalar içerisinde birden fazla lokasyona gönderebilirsiniz. Bu da görsel tutarlılık sağlar ve marka standartlarına ve besin değerlerine yönelik düzenlemelere uyumu kolaylaştırır.
  • Promosyonlar için düşük maliyet. Menüdeki yeni ürünler, promosyonlar ve güncellemeler için baskı tabela maliyetlerini ortadan kaldırın. Dijital menüler ayrıca baskı tabelalar gibi atık haline gelmediği için daha çevre dostudur.
  • Müşteriler için bilgi ve eğlence sunar. Dijital menü panoları, dinamik içerik ve videolar sayesinde müşterilerinizi eğlendirmenize yardımcı olabilir. Bu tip marka deneyimleri, müşteri sadakatini artırmanızı sağlayabilir.
  • Çalışanlar için zaman tasarrufu. Çalışanlar menü panolarını güncellemek zorunda olmadığında mükemmel müşteri hizmeti sunmaya odaklanabilir. Bu da potansiyel maliyet tasarrufuna dönüşebilir.

Dijital Menü Panoları için Intel® Teknolojileri

İşletmeler; yüksek kaliteli grafikler, yüksek yanıt hızları ve güçlü bağlantı için Intel platformlarında sunulan dijital menü pano çözümlerini tercih edebilir. Bu teknolojiler, müşterileriniz için anlam ifade eden kapsamlı deneyimler yaratmanıza yardımcı olur.

Intel® Teknolojileri, Yanıtı Hızı Yüksek ve Dinamik Menü Panoları Sunar
Intel® Core™ işlemciler
Intel® Core™ işlemciler, dijital menü panolarında yüksek işlem gücü ve grafik performansı sunar.
Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT)
Intel vPro® platformunda kurulu dijital menü panoları, Intel® Active Management Teknolojisi ile menü panolarını uzaktan yönetme imkanı sağlar.
Intel® NUC
Küçük mekanlar için ideal olan küçük form faktörüne sahip Intel® NUC mini bilgisayarlar, dijital menüler için size yüksek bir performans sunar.
Intel® Smart Display Modülü (Intel® SDM)
Bu spesifikasyon ve referans tasarımı, dijital tabela çözümlerine akıllı özellikler ve birlikte çalışabilirlik katar.
OpenVINO™ Araç Kiti Intel® Dağıtımı
Dijital tabelalara yapay zeka (AI) özellikleri katmakla ilgileniyorsanız bu araç kiti, Intel platformlarında bilgisayar görüşü uygulamalarının geliştirilmesini kolaylaştırır.
Intel® Movidius™ VPU'lar
Görüş işleme birimleri (VPU'lar) sayesinde bilgisayar görüşü uygulamaları için donanımlara hız katar.
Intel® IoT Pazara Hazır Çözümler
Intel'in iş ortakları ekosisteminden işletme ihtiyaçlarınızı çözmek için tasarlanmış ürünleri ve çözümleri bulun.

Dijital Tabela ile Müşteri Deneyimini Yeniden Tanımlayın

Her ekran; mesajınızı paylaşmanız, müşterilerinizi memnun etmeniz ve marka sadakati oluşturmanız için fırsat sunar. En son dijital tabela çözümleri müşterilerinizi etkileyen ve onlarla etkileşim kuran deneyimler oluşturmanıza yardımcı olur ve doğru zamanda en uygun içeriği sağlar. Bu, müşterilerinize hizmet sunmanızın ve onlara aradıkları muhteşem deneyimi vermenizin bir başka yoludur.

Bildirimler ve Uyarılar

Intel® teknolojileri etkinleştirilmiş donanım, yazılım veya hizmet aktivasyonu gerektirebilir.

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

Ürün ve Performans Bilgileri

1 “Müşterilere Daha İyi Bir Yemek Deneyimi Sunmak,” Intel, intel.com.tr/content/www/tr/tr/retail/solutions/infographics/digital-signage-qsrs-infographic.html.