Geliştirici misiniz?

Intel® Developer Zone (Intel® DZ) bünyesinde yapay zeka (AI) ve görüşe yönelik temel yazılımlar sayesinde üretime giden yolunuzu hızlandırın.1

Yazılım bulun ›

OpenVINO™ araç kitini indirin ›

Geleceği Bugünden Görün

İşletmenizi izleyerek öğrenebileceğiniz çok şey var. Örneğin, müşterilerin mağazalarınızda nasıl gezdiği, nelere baktığı, üretim hattının nerde yavaşladığı veya hangi envanterin yeniden stoklanması gerektiği. Ne var ki, insanların bir işletmeyi durmaksızın izlemesi mümkün değildir. Görüntü işleme burada devreye girer.

Intel® teknolojileri, işletmelerin bugünden dağıtımına başlayabileceği ve gelecekteki kullanım şekillerine adapte olacak esneklikte görüntü çözümlerini destekler. Görüntü işlemeyle her ölçekteki şirket; uç cihazlarda (kameralar gibi), uç sunucularda veya bulutta yapay zeka kullanımına başlayabilir.

Görüntü İşleme Nedir?

Görüntü işleme, nesneleri "görecek" ve tanımlayacak sistemleri kullanmak için kameraları, uç veya bulut tabanlı bilgi işlemi, yazılımı ve yapay zekayı (AI) bir araya getirir. Intel hızlanmayı sağlamak için genel amaçlı işlemeye, görüntü işlemeye ve görüntü işleme birimlerine (VPU'lar) yönelik olarak CPU'lar dahil yapay zekayı mümkün kılacak zengin bir teknoloji portföyü sunar. Çok çeşitli ortamlarda değer sunan görüntü işleme sistemleri, nesneleri ve kişileri hızlıca tanıyabilir, hedef kitlenin demografik verilerini analiz edebilir, üretilmiş ürünleri denetleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Görüntü işleme, görüntü işleme ve analizindeki sistemleri yönlendirecek nöral ağlar oluşturmak için derin öğrenmeyi kullanır. Eksiksiz şekilde eğitilen görüntü işleme modelleri; nesne tanıma, kişileri algılama ve tanıma ve hatta hareket izleme işlemlerini gerçekleştirebilir.

Uçtan Buluta Bilgi İşlem

Uç ve bulut işlemenin güçlü kombinasyonuyla işletmeler, uygulamaların organizasyon genelinde en yüksek değerin bulunduğu yerlere doğru dinamik bir şekilde hareket ettiği bir gelecek inşa edebilir.

Uç bilişimi keşfedin ›

Bulut bilişimi keşfedin ›

Görüntü İşlemenin Kullanıldığı Durumlar

Günümüzün görüntü işleme sistemleri, üretimden perakendeye ve finansa kadar çok çeşitli sektörlerde işletmelerin uçta yapay zeka kullanımını artırmasına ve geliştirmesine yardımcı olur. Nesne algılama, nesne tanıma ve nesne sınıflandırma, günümüzün görüntü işleme sistemlerinin temel işlevleridir.

Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Başarı Öyküleri

Yapay zeka ve görüntü işleme teknolojileri ve özellikleri sürekli değişmektedir. OpenVINO™ araç kitinin Intel® Dağıtımının kullanımıyla yazılan gerçek müşteri başarısı öyküleriyle nelerin mümkün olduğunu görün.

Daha fazla bilgi edinin

Akıllı Şehirler İçin Görüntü İşleme

Akıllı şehir teknolojileriyle caddelerden video yayınları toplanır. Böylece şehir yöneticileri daha akıllı operasyonel kararlar verebilir.

Videoyu izleyin

Makine Görüsü

Bu türdeki görüntü işleme; ekipman izleme, öngörücü bakım ve daha fazlasıyla endüstriyel IoT ve otomasyon gelişimi sağlar.

Okumaya devam edin

Perakende Alanında Müşteri Analizi

Görüntü işleme ile perakendeciler, ürünleri nereye yerleştireceklerini ve envanter için ne zaman yeniden stok yapılacaklarını daha iyi anlayabilir ve müşteri demografiklerini daha iyi kavrayabilir.

Keşfedin

Tıbbi Görüntüleme

En yeni bilgisayar görüş teknolojileri, daha hızlı ve doğru teşhis sağlamaya ve hasta bakımını iyileştirmeye yardımcı olacak şekilde iş akışlarını geliştirerek tıbbi görüntüleme alanını dönüştürüyor.

Keşfedin

Programlanabilir Görü Çözümleri

Intel® FPGA’lar, yapılandırılabilir ve esnek yapısı ile G/Ç sayesinde hızlı inovasyon için yüksek performans, düşük gecikme ve özel iş yükleri sağlar. Bu inovasyonların büyük bölümü artık entegre yapay zeka gerektiriyor ve FPGA’lar da otonom sistemler, robotik ve endüstriyel kontroller gibi uygulamalarda buluttan uca kadar müşterilerimizin akıllı hizmetlerini etkinleştiriyor.

Keşfedin

Nesne Algılama ve Tanıma

Bu özelliklere sahip akıllı şehirler, sıkışıklığı azaltmak için araçları izleyebilir ve trafik ışığı zamanlamalarını ayarlayabilir. Üreticiler arızaları tanımlayabilir, perakendeciler envanter yönetimini geliştirebilir.

Intel® Görüntü Portföyü

Gerçek zamanlı sonuçlar almak ve hızlıca içgörü kazanmak üzere görüntü işleme ve daha fazlası için tam da ihtiyaç duyulan yerlerde uç yapay zeka çözümlerini dağıtın.

İhtiyaçlarınıza Uygun İşlemci Seçenekleri

Altyapı ve analizler için yoğun bilgi işlem içeren iş yüklerini, üretkenlik için dengeli iş yeri performansını ve uç cihazlarda verimli yapay zekayı destekleyen geniş portföy sayesinde Intel, uçtan buluta kadar yapay zeka çözümleri sağlar. Sunucular, cihazlar ve iş istasyonlarında bulunan Intel® Xeon®, Intel Atom® ve Intel® Core™ işlemciler, geniş kullanım alanlarında fiyat ve performans ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olabilir.

Intel Atom® işlemcileri keşfedin ›

Intel® Core™ işlemcileri inceleyin ›

Intel® Xeon® işlemcileri keşfedin

Hızlandırıcılar ve Programlanabilir Cihazlar

Intel® Movidius™ VPU’lar, Intel® FPGA’lar ve diğer programlanabilir cihazlar sayesinde talepkâr bilgisayar görüşü ve uçta yapay zeka iş yüklerine verimlilik ve esneklik katın. Intel Movidius VPU’lar, akıllı kameraları ve uç cihazları etkinleştirmek için güç verimliliği ile performansı dengelerken FPGA’lar düşük gecikmeli uygulamalar için özelleştirilebilir bağlantı özellikleri ekler.

Intel® Movidius™ VPU’lara Bakın

Intel® FPGA’lara Bakın

Gelişimi Hızlandıracak Yazılım

Gelişimi kolaylaştıran ve uygulamalarınızın çok farklı türlerde bilgi işlem ve kullanım şekillerinde ölçeklenmesini sağlayan yazılımla prototipten üretime kadar olan süreçte işlerinizi hızlandırın.

Yazılım bulun

Ekosistem Etkinleştirme

Intel® Yapay Zeka: Uçta yapay zeka için dağıtım ve ölçekleme çözümlerine yardımcı olmak üzere üretim ekosisteminde dağıtım karmaşıklığını azaltmaya, iş ortağı yapay zeka tekliflerini tanıtmaya, topluluk iş ortakları arasında eşleştirme yapmaya ve Intel'in iş ortağı programlarını entegre etmeye odaklanır.

Ekosisteme katılın

Bildirimler ve Uyarılar

Intel, insan haklarına saygı gösterme ve insan haklarının kötüye kullanımından kaçın taahhüdünde bulunur. Bkz. Intel Küresel İnsan Hakları İlkeleri. Intel ürün ve yazılımlarının, yalnızca uluslararası olarak tanınmış insan haklarını ihlal etmeyecek veya bu hakların ihlaline katkı sağlamayacak şekilde kullanılması amaçlanmıştır.

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak suretle güvenli olamaz. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da intel.com.tr adresini ziyaret edin.

Intel, Intel logosu ve diğer Intel markaları, Intel Corporation veya bağlı kuruluşlarının ticari markalarıdır.

© Intel Corporation

Ürün ve Performans Bilgileri

1Intel® Yazılım Ürünlerindeki performans ve optimizasyon seçeneklerine ilişkin daha fazla bilgi için bkz. https://software.intel.com/sites/products/documentation/doclib/daal/daal-user-and-reference-guides/daal_cpp_api/opt_notice.htm.