Günümüzün Uç Uygulamaları İçin Esnek Bilgisayar Görü Çözümleri Oluşturun

Bilgisayar görü çözümleri oluştururken geliştiricilerin daha fazla seçeneğe ihtiyacı vardır. Intel’in yaklaşımı, sahip olduğunuz mimarilerle ve bildiğiniz araçlarla daha fazlasını gerçekleştirmenize imkan tanır. Genel amaçlı CPU’larımız yerleşik yapay zeka hızlandırıcı teknolojileriyle bilgisayar görüşü için güçlü bir temel sunar. Daha fazla performansa ihtiyacınız varsa amaca yönelik geliştirilen hızlandırıcılarımız gerçek zamanlı uygulamalar için size hızlı çıkarım imkanı sağlar. Hangi donanımı kullanırsanız kullanın yazılım portföyümüz, çok sayıda bilgi işlem ve kullanım senaryosu durumunda uygulamalarınızı ölçeklendirmenizi mümkün kılar.

Görü yazılımımız açık kaynaklıdır. En son donanımımız bulut üzerindedir ve açık kaynaklı bir korumalı alanda çalıştırıp test edebilirsiniz. Ekosistemimiz, uygulama gereksinimlerinizi karşılamanız ve çalışmalarınızı geliştirip kolaylaştırmanız için size kaynaklar sağlar. Tüm bunlar, görü uygulamalarını her yere genişletmeniz için size ihtiyaç duyduğunuz gücü, performansı ve esnekliği sunar.

Yapay Zekayı (AI) ve Nesnelerin İnternetini (IoT) bir araya getirerek verileri yakalayabilir, hızla analiz edebilir ve vakit kaybetmeden harekete geçebilirsiniz. Bu akıllı uç bilişim, Intel ile çözümler ve iş ortaklarından oluşan geniş ekosistemimizle başlar.

Üretime Giden Yolunuzu Hızlandırmaya Yardımcı Yazılım1

Açık kaynak kodlu görü ve yapay zeka yazılım paketimiz sayesinde prototipten üretime hızlı bir geçiş yapın. Intel, temel görü ve yapay zeka uygulamaları için kullanım kılavuzları, örnek kod ve referans uygulamaları, bulut hizmet sağlayıcısı (CSP) doğrulaması, orkestrasyon ve kapsamlı eğitimler sağlar.

OpenVINO™ Araç Kitinin Intel® Dağıtımı

Tek bir geliştirme ortamı kullanarak çok çeşitli donanım türlerinde çalışan uç yapay zeka ve bilgisayar görü uygulamaları geliştirin. Bu yazılım araç kiti; akıllı kameralar, endüstriyel üretim, robotlar, akıllı uç sunucular, ulaştırma ve daha fazlası için Intel® platformlarında çalışmalarınızı hızlandırmaya yardımcı olur.

Araç kitini keşfedin

Intel® Edge Yazılım Merkezi

Bu tek kaynak, ihtiyacınız olan uç bilgi işlem yazılımını hızlıca bulmanızı, prototipini geliştirmenizi ve entegre etmenizi kolaylaştırır. Zamandan ve paradan tasarruf edilmesine yardımcı olan önceden test edilmiş ve doğrulanmış güçlü araçları ve devreye almaya hazır yazılım paketlerini inceleyin.

Intel® Edge Yazılım Merkezi hakkında daha fazla bilgi edinin

Intel® Media SDK

Tek bir API ile Intel® donanımlarında hızlı video dönüştürme, görüntü işleme ve medya iş akışları için donanım hızlandırmayı etkinleştirebilirsiniz. Güvenlik, perakende, bulut üzerinde oyun, video konferans ve daha fazla alandaki uygulamalar için idealdir.

Intel® Media SDK hakkında bilgi edinin

Intel® RealSense™ SDK 2.0

Intel® RealSense™ SDK 2.0 ve platformlar arası açık kaynak kütüphaneleri sayesinde kendi derinlik algılama uygulamalarınızı geliştirmeye başlamak kolaydır. Platformdan bağımsızdır; Windows, Linux, Android ve macOS’u destekler. Çok sayıda yaygın platform, dil ve motor için sarmalayıcıları da içerir.

Intel® RealSense™ SDK 2.0’ı keşfedin

Intel® DevCloud for the Edge

Bulut tabanlı bir korumalı alan sayesinde prototip oluşturma ve karşılaştırma testi süreçlerini geliştirin. Belirli gereksinimleriniz için hangi bilgi işlem ve yapılandırmaların en iyi şekilde çalıştığını görebilmek için iş yüklerini çeşitli Intel® donanım ve yazılım kümelerinde geliştirin, test edin ve çalıştırın.

Daha fazla bilgi edinin

İş Ortağı Çözüm Ekosistemimiz

Yeni bilgisayar görü çözümlerini geliştirme ve ölçeklendirme yolculuğunuzu kolaylaştırın. Intel® AI: In Production, uçta geliştirmenin karmaşıklığını azaltmaya yardımcı olacak yazılımları, üretime hazır kitleri, entegrasyona hazır ürünleri ve diğer kaynakları bulabileceğiniz bir ekosistemdir. Ayrıca teknik etkinleştirme kaynaklarına ve eşleştirme fırsatlarına erişim için Intel® AI Builders’a da katılabilirsiniz.

Intel® AI: In Production adresini ziyaret edin ›

Intel® AI Builders’a katılın ›

Her Yerde Bilgisayar Görüşü için Donanım Çeşitliliği

Intel® donanımı sayesinde özel gereksinimlerinizi karşılamak için seçeneklere sahip olursunuz. Çeşitli bilgisayar görü çözümlerinde bilgi işlem performansı, çıkarım hızlandırması, güç ve maliyet arasında doğru dengeyi oluşturmak için CPU'lar ve amaca yönelik hızlandırıcılar arasından seçim yapın.

IoT ve Yerleşik İşlemciler

İhtiyacınız olduğu yerde bilgi işlem kaynakları yoluyla önemli bilgileri ve iş değerini verilerinizden elde etmeye yardımcı olması için Intel'in geliştirilmiş IoT işlemcileri portföyünü keşfedin.

IoT ve yerleşik işlemcileri keşfedin

Intel® Movidius™ VPU'lar

Intel® Movidius™ Görü İşleme Üniteleri (VPU’lar) uç hızlandırma için amaca yönelik olarak geliştirilmiştir. Bilgi işlem verimliliği sunan özel mimari sayesinde VPU’lar; yüksek kaliteli görüntüleme, optimize bilgisayar görüşü ve derin sinir ağı çıkarımında hızlandırma için görüntü sinyal işlemesi sağlar. Bu sayede hem akıllı kameralar hem de akıllı uç sunucularda görüş odaklı ve yoğun görevler için ideal tercihtir.

VPU’lar hakkında bilgi edinin

Intel® Görü Hızlandırıcı Tasarım Kartları

Hızlı, doğru video analizleri ve bilgisayar görü uygulamaları için güç verimliliği olan derin sinir ağı çıkarımını devreye alın. Bu hızlandırıcı kartlar uçtaki sunucularda, uygulamalarda ve ağ video kaydedicilerinde (NVR’ler) analiz çalıştırmanıza yardımcı olur.

Intel® Görü Hızlandırıcı Tasarım Ürünleri hakkında bilgi edinin

Intel® FPGA'lar

Intel® FPGA’lar; yüksek performans, düşük gecikme ve özelleştirme sağlar. Yeniden yapılandırılabilir, esnek yapı ve G/Ç sayesinde inovasyona hız katın. FPGA’lar; otonom sistemler, robotlar ve endüstriyel kontroller gibi uygulamalarda uçtan buluta entegre yapay zekanın etkinleştirilmesine yardımcı olur.

Intel® FPGA’ları keşfedin

Geliştirici İçin Hazır Kitler ve Sistemler

Uygulama geliştirmenize hızlı bir başlangıç yapın. Çeşitli entegre geliştirici kitleri ve geliştirme sistemleri arasından proje ihtiyaçlarınıza uygun olanları seçin.

Geliştiriciler için hazır kitleri keşfedin

Intel® Neural Compute Stick 2 (Intel® NCS2) hakkında bilgi edinin

Intel® RealSense™ Ürünleri

Intel® RealSense™ ürünleri ile cihazlara ve makinelere çevrelerini algılama becerisi katarak geleceği şekillendirin. Bu teknolojiler; robotlar,3D tarama, lojistik, ölçüm ve birçok farklı bilgisayar görü kullanımları için idealdir.

Intel® RealSense™ ürünleri hakkında bilgi edinin

Bilgisayar Görüşü ve Yapay Zeka, Sektörlerin İnovasyonu Desteklemesine ve COVID Sonrası Esnekliğine Yardımcı Olur

Teknoloji COVID Sonrası Esneklik için İşletmelere Yardımcı Oluyor

Bu yıl sektörlerde, ekonomide ve sıradan insanların hayatında birçok değişikliğe yol açtı. Dijital dönüşümü, robotik ve bilgisayar görüşünü kullanan işletmeler, teknolojiden çalışanlar ve müşteriler için daha güvenli ortamlar sağlamak ve işletme tarzlarını geliştirmek için faydalanıyor.

Teknolojinin daha güvenli çalışan ve tüketici ortamları oluşturmaya nasıl yardımcı olduğunu öğrenin

Karmaşık Talepleri Çözmek için Yapay Zeka ve Bilgisayar Görüşü Kullanma

Dünyamız daha karmaşık hale geldikçe, yapay zeka ve bilgisayar görüşünün kullanımı, kuruluşların esnek ve rekabetçi kalmasına yardımcı olabilir. Akıllı şehirler, hastaneler, perakende ve hatta endüstriyel işletmeler, bu zorlukların üstesinden gelmek, yenilik yapmak ve büyümek için analizler ve derin öğrenme teknolojisi ile desteklenen bilgisayar görüşünü kullanabilir.

Yapay zeka ve bilgisayar görüşünün önemini keşfedin

Bilgisayar Görüşü ile İş Esnekliğini Geliştirme

Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler ve sektörler, pandemi sonrası değişikliklere ve video tabanlı teknolojilere yönelik artan talebe uyum sağlamak zorunda kalıyor. Bununla birlikte video ve görüntüleri analiz etmek için yapay zeka, bilgisayar görüşü ve derin öğrenmeye olan ihtiyaç artacak. Sektör ne olursa olsun, Intel, bu ihtiyaçları karşılayacak uçtan uca bir bilgisayar görüşü portföyü sağlamak için bir dizi teknoloji sunar.

Bilgisayar görüşünün iş esnekliğine nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin

Yörüngede Yapay Zeka: Intel, Devresinde Yapay Zeka Taşıyan İlk Uyduyu Destekler

PhiSat-1 uydusu, yeni bir hiperspektral termal kamera içeriyor ve Intel® Movidius™ Myriad™ 2 Görü İşleme Ünitesi (VPU) sayesinde tümleşik yapay zeka işlemesi sunuyor.

Daha fazla bilgi edinin

Accenture, Video Analizlerini İş Sonuçlarına Dönüştürüyor

Accenture, anında düzeltici adımlar atılabilmesi amacıyla video güvenliği ve emniyet sistemlerinin insanlar gibi "görmesini" sağlayarak operasyonlar ve etkileşimlerle ilgili gerçek zamanlı bilgiler sunuyor. Bu platformda Intel® Arria® 10 FPGA’lar, Intel® Movidius™ VPU’lar ve uygulamalar ve çözümler geliştirmek için OpenVINO™ araç kitinin Intel® Dağıtımı yer almaktadır.

Accenture’ın videoyu nasıl bilgiye dönüştürdüğünü keşfedin ›

Bilgisayar Görü Çözümleri İçin Endüstri Uygulamaları

Endüstri

Makine görü çözümleri; endüstriyel otomasyon, öngörüye dayalı bakım ile arıza algılama ve daha fazlasına yönelik otomatik görü denetimi işlemleri için kritik önemdedir.

Daha fazla bilgi edinin

Güvenlik ve Emniyet

Bilgisayar görüşüne dayalı çözümlerle kamusal alanlarda veya özel mekanlarda güvenliği ve emniyeti artırın.

Daha fazla bilgi edinin

Sağlık ve Yaşam Bilimleri

Uçtaki gerçek zamanlı bilgisayar görü çözümleri; tıbbi görüntüleme, klinik sistemler ve sağlık ve laboratuvar bilimlerinde iş akışlarını geliştirebilir.

Daha fazla bilgi edinin

Şehirler ve Ulaşım

Görüş, trafik yoğunluğunun azaltılmasından akıllı park sistemlerine ve sokak aydınlatmalarına kadar akıllı kentleri ve akıllı ulaşımı hayata geçirmekte kilit bir rol oynar.

Daha fazla bilgi edinin

Perakende

Görü sistemlerine sahip dijital tabelalar, ısı haritaları ve daha fazlasıyla geleneksel mağazalarda cazip deneyimler yaratın ve yeni veriler elde edin.

Daha fazla bilgi edinin

Programlanabilir Görü Çözümleri

Intel® FPGA’lar ve SoC’ler, çok çeşitli video ve akıllı görü uygulamaları için değişen zorluklara adapte olma esnekliğiyle hızlı inovasyonu destekler.

Daha fazla bilgi edinin

Yeni Bilgisayar Görüşü veya Uç Yapay Zeka Projenizi Hayata Geçirin


Projenizin ihtiyaçları hakkında bize daha fazla bilgi verin ve sizinle iletişime geçelim.

Bildirimler ve Uyarılar

Intel® teknolojileri; etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir.

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

Ürün ve Performans Bilgileri

1Intel’in derleyicileri, Intel® mikroişlemcilere özel olmayan optimizasyonlarda Intel harici mikroişlemciler için aynı düzeyde optimize edilebilir veya edilemeyebilir. Bu optimizasyonlar, SSE2, SSE3 ve SSSE3 yönerge setlerini ve diğer optimizasyonları kapsar. Intel, Intel tarafından üretilmeyen mikroişlemcilerde uygulanan herhangi bir optimizasyonun kullanılabilirliğini, işlevselliğini ya da verimliliğini garanti etmez. Bu üründeki mikroişlemcilere bağlı optimizasyonlar, Intel® mikroişlemcilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Intel® mikromimarisine özgü olmayan bazı optimizasyonlar, Intel mikroişlemciler için ayrılmıştır. Bu bildirimin kapsamındaki talimatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen ilgili ürün kullanıcı ve başvuru kılavuzlarına başvurun.