Intel® Mimarisine Sahip Endüstriyel Bilgisayarlarla Endüstri 4.0'ı Hızlandırın

Modern Endüstriyel Bilgisayar Nedir?

Endüstriyel bilgisayar (IPC); sıvı ve tozdan, aşırı derecede sıcaklık veya soğukluktan, sert darbelerden ve titreşimden korumanın gerektiği zorlu çevre koşullarının gerekliliklerini karşılamak için tasarlanmış, dayanıklı bir çözümdür.

İstemci sistemleriyle kıyaslandğında IPC'ler; daha iyi kişiselleştirme, güvenilirlik ve ölçeklendirme ile daha uzun ürün ömrü sunar. Ayrıca yüksek çözünürlüklü görü sistemleri gibi diğer platformlarla bütünleşebilir. IPC'ler, düşük güçlü ve fansız tasarımlarla daha küçük ve daha kompakt form faktörlerine sığar ve dar alanlar için idealdir.

Yeni Bir Endüstriyel Bilgisayara Geçmek Neden Önemlidir?

Eski teknolojiden kurtulun

En yeni endüstriyel uygulamaları kullanın ve daha hızlı yazılım yükseltmelerini edinin.

Güvenliği ve yönetilebilirliği geliştirin

Siber saldırılara karşı daha iyi korunun ve yama işlemlerinin uzaktan etkili yönetimini sağlayın.

Söküp yeniden takmadan dijital üretim sağlayın

Geçişiniz sırasında eski ortamınızı koruyarak ve kapalı kalma süresini en aza indirerek Nesnelerin İnterneti ve yapay zeka ile bağlanın ve yenilemeye gidin.

Yapay Zeka Fabrikada Arızanın Algılanmasını Sağlar

Intel® mimarisine sahip endüstriyel bilgisayarlarda çalışan görü işleme yazılımı, bir ürün üretim hattından ayrılmadan önce arızanın algılanmasına yardımcı olur. Görü işlemenin ve derin öğrenmenin, tanınmış bir lastik üreticisinin fabrikasında arıza algılama sorunlarını çözmeye nasıl yardımcı olduğuna dair daha fazla bilgi edinin.

Devamını okuyun

Endüstriyel Bilgisayar Form Faktörleri

Intel® teknolojileri, çeşitli form faktörleri ve montaj seçenekleriyle çok çeşitli uygulamalar ve ortamlar için endüstriyel bilgisayarları destekler. Bunlar arasında endüstriyel panel bilgisayarları, endüstriyel raf tipi bilgisayarlar, endüstriyel iş istasyonu bilgisayarları ve yerleşik bilgisayarlar bulunur.

Panel Bilgisayarları ve Dokunmatik Ekranlı Endüstriyel Bilgisayarlar

Dokunmatik ekranlar dahil panele monte bilgisayarlar, oyuk bir bölmeye veya başka bir platforma kurulabilir, böylece yüzeyle aynı seviyede görünür.

Rafa Monte ve Ekipmana Monte Bilgisayarlar

Endüstriyel kutu bilgisayarlar için iki form faktörü bulunur: rafa monte ve ekipmana monte. Bu bilgisayarlar, duvarlara sabitlenebilir veya kabinlere ya da ekipmanlara monte edilebilir.

Yardım İçin Buradayız


Intel ile sıradaki teknoloji projeniz hakkında konuşmaya hazır mısınız?

Intel ile IPC İnovasyonu

Intel® mimarisine sahip modern IPC'ler ve endüstriyel uygulamalara yönelik yerleşik bilgisayarlar, toplam sahip olma maliyetini yönetmeye yardımcı özelliklerle benzersiz avantajlar sunar.

Ölçeklenebilir Performans

Intel, optimum performans-fiyat ve performans-güç kombinasyonu için doğru bilgi işlem seviyesini tam da gerektiği şekilde sunar. Güç verimliliğinden yüksek performansa, Intel'in ölçeklenebilir bilgi işlem serisi Intel® Core™ işlemcilerden Intel® Xeon® işlemci D ve E ailelerine uzanır.

Uzaktan Yönetim

Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT), Intel vPro® platformunun bir özelliğidir. Belirli Intel® Core™ ve Intel® Xeon® işlemcili platformlarda bulunan Intel® AMT, bant içi ve bant dışı yönetimi mümkün kılarak BT yöneticilerinin ağ bağlantılı bilgi işlem varlıklarını keşfetmesini, onarmasını ve korumaya yardımcı olmasını sağlar.

Güvenlik

Intel'in güvenlik çerçevesi, güvenilir çözümler inşa etmemiz için dört temel özellik tanımlar. Bunlar arasında önyükleme işlemlerini korumak ve doğrulamak için platform bütünlüğü; hassas veriler, anahtarlar veya kimlik bilgileri için şifreleme ve depolama; donanım destekli şifreleme hızlandırma ve güvenlik anahtarı oluşturma; çalışma süresince uygulama gizli bilgilerini korumak için yalıtılmış güvenilir yürütme ortamları bulunur.

Sanallaştırma

Intel® Sanallaştırma Teknolojisi, performans giderlerini ortadan kaldırarak ve güvenliği artırarak sanallaştırmayı pratikleştiren teknolojiler ve özellikler sunar. Görselleştirme boyutunu, maliyetini ve karmaşıklığını azaltmak için donanım desteği sağlar. Günümüzde hipervizör tedarikçilerinin ve çözüm geliştiricilerinin önemli bir kısmı ürünlerinde Intel® Sanallaştırma Teknolojisi kullanır.

Fabrikanızın Geleceğine Yatırım Yapın

Yeni IPC'ler, eski sistemlerin sağlayamadığı bağlantıyı, akıllı özellikleri ve optimize performansı sunar. Oldukça hızlı gelişen iş ortamında bu durum, diğer endüstriyel işletmeler karşısında rekabet avantajı sağlar. Şimdi geçişinizi hızlandırma zamanı.

Intel ile Modern Endüstriyel Bilgisayarlara Geçin

Intel, geçiş sürecini düzenlemek ve eski işletim sistemlerinin, uygulamaların ve özelleştirilen ayarların dönüşümünü kolaylaştırmak için eğitim, rehberlik ve kullanıma hazır hipervizörler sunar.

Intel ile Endüstri 4.0'a Güç Sağlayın

Nesnelerin İnterneti'ne yönelik Intel® teknolojileri, uçtan buluta akıllı özelliklerle endüstri dünyasının yeni zorluklara yanıt vermesine yardımcı olur.

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT)

Intel, Nesnelerin İnterneti yapı taşlarının en son endüstriyel uygulamalara bağlanmasını, güvenliğini sağlamasını ve yönetmesini sağlar.

Keşfedin

IoT ve Yerleşik İşlemciler

Nesnelerin İnterneti için en son işlemcilerimiz işlevsel güvenlik ve gerçek zamanlı performans için eşsiz özellikler sunar; robot cihazlar, otomasyon ve diğer endüstriyel kullanım vakaları için idealdir.

İşlemcileri keşfedin

Intel® Edge Insights for Industrial

Intel® Edge Insights for Industrial yazılımı; bilgi işlem altyapısı, endüstriyel IoT cihazlar ve uygulamalar arasında uç bilgi işlem üzerine daha kolay bir entegrasyonu mümkün kılar.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Edge Controls for Industrial

Endüstriyel kontrol sistemlerini yazılım tanımlı çözümlere dönüştürün. Bu yazılım referans platformu; gerçek zamanlı bilgi işlem, bağlantı ve BT benzeri yönetimi entegre eden uyumlu donanıma sahiptir.

Daha fazla bilgi edinin