Dijital Dönüşüm, Modern Endüstriyel Bilgisayar ile Başlar

Intel® mimarisi üzerine kurulmuş endüstriyel bilgisayarlar, yüksek performans ve uyumluluk sunarken zorlu çalışma ortamlarına dayanır.

Intel® Mimarisi Tabanlı Endüstriyel Bilgisayarlarla Endüstri 4.0'ı Hızlandırın

Intel® Mimarisi Tabanlı Endüstriyel Bilgisayarları Bulun


Modern Endüstriyel Bilgisayar Nedir?

Endüstriyel bilgisayar (IPC); sıvı ve toz, aşırı sıcaklıklar, sert darbe ve titreşimden korumanın gerektiği zorlu çevre koşulları gerekliliklerini karşılamak için tasarlanmış dayanıklı bir çözümdür.

İstemci sistemleriyle kıyaslandğında IPC'ler; daha iyi kişiselleştirme, güvenilirlik ve ölçeklendirme ile daha uzun ürün ömrü sunar. Ayrıca yüksek çözünürlüklü görüş sistemleri gibi diğer platformlarla bütünleşebilir. Düşük güçlü ve fansız tasarımlarla IPC'ler daha küçük ve daha kompakt form faktörlerine sığar ve dar alanlar için idealdir.

Yeni Bir Endüstriyel Bilgisayara Geçmek Neden Önemlidir?

Eski teknolojiden kurtulun

En yeni endüstriyel uygulamaları kullanın ve daha hızlı yazılım yükseltmelerini edinin.

Güvenliği ve yönetilebilirliği geliştirin

Siber saldırılara karşı daha iyi korunun ve yama işlemlerinin uzaktan etkili yönetimini sağlayın.

Söküp yeniden takmadan dijital üretim sağlayın

Geçişiniz sırasında eski ortamınızı koruyarak ve kapalı kalma süresini en aza indirerek IoT ve yapay zeka ile bağlanın ve yenilemeye gidin.

Yapay Zeka Fabrikada Arızanın Algılanmasını Sağlar

Intel® mimarisi tabanlı endüstriyel bilgisayarlarda çalışan görüntü işleme yazılımı, bir ürün üretim hattından ayrılmadan önce arızanın algılanmasına yardımcı olur. Görüntü işlemenin ve derin öğrenmenin, tanınmış bir lastik üreticisinin fabrikasında arıza algılama sorunlarını çözmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

Okumaya devam edin

Endüstriyel Bilgisayar Form Faktörleri

Intel® teknolojileri, çeşitli form faktörleri ve montaj seçenekleriyle çok çeşitli uygulamalar ve ortamlar için endüstriyel bilgisayarları destekler. Bunlar arasında endüstriyel panel bilgisayarları, endüstriyel raf tipi bilgisayarlar, endüstriyel iş istasyonu bilgisayarları ve yerleşik bilgisayarlar bulunur.

Panel Bilgisayarları ve Dokunmatik Ekranlı Endüstriyel Bilgisayarlar

Dokunmatik ekranlar dahil panele monte bilgisayarlar, oyuk bir bölmeye veya başka bir platforma kurulabilir, böylece yüzeyle aynı seviyede görünür.

Rafa Monte ve Ekipmana Monte Bilgisayarlar

Endüstriyel kutu bilgisayarlar için iki form faktörü bulunur: rafa monte ve ekipmana monte. Bu bilgisayarlar, duvarlara sabitlenebilir veya kabinlere ya da ekipmanlara monte edilebilir.

Yardım İçin Buradayız


Intel ile sıradaki teknoloji projeniz hakkında konuşmaya hazır mısınız?

Intel ile IPC Yeniliği

Intel® mimarisi üzerine kurulu modern IPC'ler ve endüstriyel uygulamalara yönelik yerleşik bilgisayarlar, toplam sahip olma maliyetini yönetmeye yardımcı özelliklerle benzersiz avantajlar sunar.

Ölçeklenebilir Performans

Intel, optimum performans-fiyat ve performans-güç kombinasyonu için doğru bilgi işlem seviyesini tam da gerektiği şekilde sunar. Güç verimliliğinden yüksek performansa, Intel'in ölçeklenebilir bilgi işlem serisi Intel® Core™ işlemcilerden Intel® Xeon® işlemci D ve E ailelerine uzanır.

Uzaktan Yönetim

Intel® Etkin Ayar Teknolojisi (Intel® AMT), Intel vPro® platformunun bir özelliğidir. Seçili Intel® Core™ ve Intel® Xeon® işlemci tabanlı platformlarda bulunan Intel® AMT, bant içi ve bant dışı yönetimi mümkün kılarak BT yöneticilerinin ağ bağlantılı bilgi işlem varlıklarını keşfetmesini, onarmasını ve korumaya yardımcı olmasını sağlar.

Güvenlik

Intel'in güvenlik çerçevesi, güvenilir çözümler inşa etmemiz için dört temel özellik tanımlar. Bunlar arasında önyükleme işlemlerini korumak ve doğrulamak için platform bütünlüğü; hassas veriler, anahtarlar veya kimlik bilgileri için şifreleme ve depolama; donanım destekli şifreleme hızlandırma ve güvenlik anahtarı oluşturma; çalışma süresince uygulama gizli bilgilerini korumak için yalıtılmış güvenilir yürütme ortamları bulunur.

Sanallaştırma

Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT), performans giderlerini ortadan kaldırarak ve güvenliği artırarak sanallaştırmayı pratikleştiren teknolojiler ve özellikler sunuyor. Görselleştirme boyutunu, maliyetini ve karmaşıklığını azaltmak için donanım desteği sunar. Günümüzde hipervizör tedarikçilerinin ve çözüm geliştiricilerinin önemli bir kısmı ürünlerinde Intel® VT kullanır.

Fabrikanızın Geleceğine Yatırım Yapın

Yeni IPC'ler, eski sistemlerin sağlayamadığı bağlantıyı, akıllı özellikleri ve optimize performansı sunar. Oldukça hızlı gelişen iş ortamında bu durum, diğer endüstriyel işletmeler karşısında rekabet avantajı sağlar. Şimdi geçişinizi hızlandırma zamanı.

Intel ile Modern Endüstriyel Bilgisayarlara Geçin

Intel, geçiş sürecini düzenlemek ve eski işletim sistemlerinin, uygulamaların ve özelleştirilen ayarların dönüşümünü kolaylaştırmak için eğitim, rehberlik ve kullanıma hazır hipervizörler sunar.

Intel ile Endüstri 4.0'a Güç Sağlayın

IoT için Intel® teknolojileri, uç noktadan buluta akıllı özelliklerle endüstri dünyasının yeni zorluklara yanıt vermesine yardımcı olur.

Endüstriyel IoT (IIoT)

Intel, IoT yapı taşlarının en son endüstriyel uygulamalara bağlanmasını, güvenliğini sağlamasını ve yönetmesini sağlar.

Nasıl yapıldığını keşfedin

Üretimde IoT

Üretime yönelik Intel® tabanlı çözümlerle dijital dönüşümünüzü başlatın.

Daha fazla bilgi edinin

Intel Endüstriyel Edge Insights Yazılımı

Intel'in Endüstriyel Edge Insights Yazılımı; bilgi işlem altyapısı ve endüstriyel IoT cihazlar arasında daha kolay entegrasyon sağlar ve sınır bilgi işlem için uygulamaları tek bir platformda bir araya getirir.

Daha fazla bilgi edinin