Güvenli. Ölçeklenebilir. Birlikte Çalışabilir

Intel® IoT Platformu, cihazlar arasında kusursuz ve güvenli bağlantı için bir temel sağlamak üzere üçüncü taraf çözümleriyle birlikte çalışan, buluta güvenilir veriler sunarken, analizlerle de değer sağlayan bir uçtan uca referans modeli ve Intel ürünleri ailesidir.

Nesnelerin İnterneti (IoT), ekonomik değer ve sosyal değişim yaratmada çok büyük potansiyele sahiptir. Ancak hala nesnelerin %85'i bağlantılı değilken ve güvenlik tehditleri bu kadar yaygınken, sektör IoT’nin inanılmaz potansiyelinden henüz faydalanabilmiş değil.

Intel® IoT Platformu bu engelleri aşıyor. Bağlantılı olmayan nesneler için bağlantı sunan uçtan uca bir platform olarak, birçok sektörden milyarlarca cihaz, sensör ve veritabanından alınan verilerin güvenli bir şekilde bir araya getirilmesini, aralarında iletilmelerini, depolanmalarını ve analiz edilmelerini sağlıyor.

Avantajlar

  • Güvenlik: Verilerin saldırılara en dayanıklı olduğu yerde başlayan sıkı bir donanım ve yazılım tabanlı güvenlik ile güvenilir veriler sunar 
  • Birlikte Çalışabilirlik: Birbirleriyle kusursuz iletişim kuran teknolojilerden faydalanır, pazara sürme süresinin hızlandırılmasına yardımcı olur ve IoT çözümlerinin devreye alınma ve bakım maliyetlerini azaltır
  • Ölçeklenebilirlik: Intel® Quark™ ve Intel® Xeon® işlemcilerden ve Intel® tabanlı cihazlara, ağ geçitlerine ve veri merkezi çözümlerine uçtan buluta ölçeklenebilir bilgi işlem olanağı sunar
  • Yönetilebilirlik: Gelişmiş veri yönetimi ve sensörden veri merkezine analizler elde edin

Intel IoT Platformu, cihazların bulut ile bağlantı kurması ve güvenilir veriler sağlaması için tanımlı, tekrar edilebilir bir temel sunarak, çözüm karmaşıklığını azaltır ve harekete geçirilebilir bilgiler üretir ve böylece inovasyonların daha hızlı bir şekilde pazara sürülmesine yardımcı olur. OEM'lerin, SI'ların ve dikey pazarların, Intel IoT Platformunda yapı taşlarını kullanarak çözümler geliştirmelerini ve devreye almalarını sağlar.

Bu çözümler, IoT için tekrarlanabilir bir temel oluşturulmasına ve geliştiricilerin müşterilerin en çok sorun yaşadıkları konulara çözüm bulmak için daha çok zaman ayırarak odaklanabilmelerine olanak tanır.

Intel, Intel IoT Platformu ile IoT'nin dünya çapında sahip olduğu potansiyele erişmesine olanak tanıyacak IoT inovasyonlarının daha hızlı bir şekilde pazara sürülmesine yardımcı oluyor.

Intel® IoT Platformu

Intel® IoT Platformu Resimli Anlatımı

Intel® IoT Platformu Resimli Anlatımı

Intel'de Nesnelerin İnterneti Grubu Kıdemli Baş Mühendisi Brian McCarson, sensörlerden ağ geçitlerine, ağa, veri merkezine ve analizlere kadar Intel® IoT Platformunu beyaz tahta üzerinde anlatırken, Intel'in uçtan buluta verileri nasıl güvende tuttuğunu açıklıyor.

Videoyu izleyin (13:25)

IoT Ekosistem Grafiği

Uç noktadan buluta etkili, standartlara dayalı, uçtan uca çözümlerle IoT'a geçin ya da mevcut IoT ağınızı geliştirin.

İnfografiğe bakın

Referans Mimari

Intel ve ekosistem ortakları, neredeyse her tür cihazın buluta bağlanması için bir sistem mimarisi belirlediler. Bu makaleyle, geliştiricilerin, OEM'lerin, ISV'lerin ve CSP'lerin IoT çözümleri geliştirmelerine ve devreye almalarına yardımcı olmak amaçlanmıştır.

İnceleme raporunu okuyun

Çözüm Özeti

Intel® IoT Platformu, cihazları birbirine bağlamak ve verileri buluta iletmek için bir çözüm sunarken, güvenlik, birlikte çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik, yönetilebilirlik ve analizlerle işinize değer katar.

Çözüm özetini okuyun

Intel® IoT Platformu İnfografiği

Intel IoT Platformu, IoT çözümünün temel bileşenlerini, birlikte nasıl çalıştıklarını, güvenlik ve analiz gibi temel görevlerin nerede gerçekleştiklerini açıklar.

İnfografiğe bakın

Intel® IoT Platformu animasyonu

Intel® IoT Platformu Animasyonu

Sensörlerden ve cihazlardan elde edilen verilerin, uçtan buluta bilgiler sağlamak için nasıl kullanılabildiğini ve bu verilerin Intel® IoT Platformu'nda ilerlerken nasıl harekete geçirilebilir bilgilere dönüştüğünü izleyin.

Animasyonu izleyin (01:30)

IoT Görüşleri 2014

IoT Görüşleri 2014

Intel, en yeni Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümlerini açıklıyor. Intel'den önemli IoT liderlerini, IoT için bir temel oluşturacak en yeni stratejileri, ürünleri ve devreye almaları anlatırlarken izleyin.

Kaydolun ve Web yayınını izleyin

Intel® IoT Platformu basın bülteni

Intel IoT için Birleşik ve Basit Bağlantı ve Güvenlik Özellikleri Sunuyor

Intel, IoT için birleşik ve daha basit bağlantı ve güvenlik sunmak üzere tasarlanan, uçtan uca referans modeli olan Intel IoT Platformunu duyurdu.

Basın bültenini okuyun

Platform Yol Haritası

Intel, Intel IoT Platformunu desteklemek için entegre donanım ve yazılım ürünleri yol haritası sunuyor. 

Uç nokta cihazlarından buluta kadar geniş kapsamlı olan bu yol haritası, API yönetimi ve hizmet oluşturma yazılımı, uçtan uca bulut bağlantısı ve analizler, akıllı ağ geçitleri ve ölçeklenebilir IA işlemcileri içeriyor. Güvenlik, hem özel güvenlik ürünleri hem de donanım ve yazılım ürünlerine gömülü güvenlik özellikleriyle yol haritasının en önemli parçasını oluşturuyor. 

Intel, ekosistemden yapı taşlarıyla birlikte kusursuz bir şekilde çalışmak ve çözüm sağlayıcıların IoT uygulamalarında karşılaştığı birlikte çalışabilirlik, güvenlik ve bağlantı gibi temel zorluklara yanıt vermek için bu ürün yol haritasını optimize ediyor.

Nasıl Başlayabilirsiniz?

Uygulama geliştiriciler: Intel, başlangıç için çok çeşitli IoT geliştirici kitlerine sahip. Intel® Gallileo ve Intel® Edison teknolojisi tabanlı Intel® IoT Geliştirme Kitleri, amatör geliştiriciler ve yenilik mimarlarına başlangıç için mükemmel bir fırsat sunuyor. 

Ticari ve profesyonel geliştiriciler: Intel® IoT Ağ Geçidi Geliştirme Kiti ailesi, güçlü yönetilebilirlik, bağlantı ve güvenlik yazılımları sağlıyor.

ODM'ler ve OEM'ler: Intel, Wind River, McAfee ve Mashery gibi üreticilerin ürünlerini ve teknolojilerini devreye alma konusunda bilgi için yerel satış temsilcilerinizle iletişime geçin. 

Son kullanıcılar ve şirketler: Hem Intel hem de Accenture, Booz Allen, Capgemini, Dell, HCI, NTT ve TCS gibi şirketler aracılığıyla bizim sistem entegrasyonu ekosistemimizle konuyu görüşmeye başlayın.

 

Bugün başlayın


Eski ve yeni endüstriyel cihazlarınızı IoT'a bağlayın.

Intel® IoT Ağ Geçidi Geliştirme Kitlerini Görüntüleyin