Birden Fazla POS Türüyle Kusursuz Deneyimler Sunun

Hem sizin hem de müşterilerinizin ihtiyaçlarına uyan yenilikçi POS sistemleriyle müşterilerinize hızlıca hizmet edin ve etkileşime girin.

Intel® Teknolojileri Her Tür POS'a Güç Verir

  • POS form faktörleri, sabit terminallerden mobil cihazlara, self servis kasalardan hiçbir fiziksel ödeme noktasının olmadığı sistemlere doğru gelişiyor.

  • POS sisteminiz sadece sizin işletme ihtiyaçlarınızı desteklemekle kalmamalı aynı zamanda müşterilerinize de istedikleri zamanda ve istedikleri yerde etkileşime girme kolaylığını sunmalıdır.

  • Intel ve iş ortaklarımız, her tür POS sistemini desteklemek için işlemci, hızlandırıcı, depolama, bağlantı ve yazılım seçenekleri sunar.

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT

Intel® Core™ ve Intel Atom® işlemcilerle çalışan POS sistemleri, üretkenliği artırmak ve müşteri deneyimlerini geliştirmek için kusursuz performans sunar.

POS sistemleri, müşterilere istedikleri zaman ve istedikleri yerde hizmet sunmak için taleplerini ve tercihlerini karşılayacak şekilde geliştirilmiştir. Ancak işletmeniz için hangi POS sistemi türünü seçmelisiniz? Bu soruyu yanıtlamak için her bir form faktörünün avantajlarını öğrenin ve işletme faaliyetlerinizi ve müşterileriniz için kusursuz deneyimleri desteklemek adına neler gerektiğini inceleyin.

En yeni form faktörleri geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Geleneksel mağaza kasasında Hepsi Bir Arada (AIO) sistemleri, restoranda siparişinizi alıp hesabı getiren garsonun kullandığı tablet POS ve bir mağaza çalışanından yardım almaksızın işlemleri tamamlamak için kullandığınız self servis kiosk POS sistemleri bunlara dahildir. Bu POS sistemleri; çevrimiçi satış noktasından geleneksel mağazaya ve ikisinin kombinasyonuna kadar pek çok ortamda işlemlerin yönetilmesini sağlar. Karışıklığı önlemenin anahtarı her tür POS'ta çalışan bir işletim sistemidir.

Tüm form faktörleri, bir terminal POS sisteminin temel özelliklerini paylaşır. Bir POS terminali, her formda ödemeyi (nakit, banka kartı, kredi kartı ve mobil cüzdan) kabul etmek ve işlemek için donanımı ve yazılımı bir araya getiren elektronik bir cihazdır. POS terminalleri ayrıca basılı ve dijital fiş veren veya fiş vermeyen seçenekler de sunabilir.

İster tesis içi POS ister bulut POS olsun, sistemin nerede çalışacağını da göz önünde bulundurun. Tesis içi POS genellikle dahili ağ ve yerel sunucu üzerinden özelleştirilmiş, eski sistemleri kullanır. Ancak e-ticarete geçişle birlikte bulut POS sistemleri popülerlik kazandı. Bulut tabanlı POS, internet bağlantısının olduğu her yerden platforma erişmenizi sağlayarak uzaktan erişim, ölçeklenebilirlik ve kolay güncelleme avantajlarını sunar. Her türlü POS yazılımı, işletmenizin envanter izlemesini, stok seviyelerini güncellemesini, promosyon mesajları göndermesini ve müşteri sadakat programları yürütmesini sağlayacak veriler toplar.

En yeni POS form faktörleri müşterilerin işlemleri istedikleri şekilde, bir çalışanla etkileşim kurarak veya kurmayarak tamamlamasına imkan tanır.

Masaüstü POS

Masaüstü POS sistemleri genellikle bir bilgisayarda çalışır ve işletmelerin her türlü işlem görevini yerine getirebilmesi için barkod tarayıcıları, kredi kartı okuyucuları ve nakit kasaları gibi çevre birimlerine bağlanır. POS sisteminiz, diğer uygulamalarla entegre olarak pazarlama ve muhasebe gibi kritik işletme faaliyetleri hakkında değerli bilgiler de sağlayabilir.

Bir masaüstü POS sisteminin kullanım ömrü, yeni teknolojiyle güncellenmesi gerekene kadar genellikle 7-10 yıl arasındadır. Form faktörüyle ilgili bir güncelleme genellikle yazılım güncellemesiyle benzer tarihlere denk düşer. Masaüstü sistemlerin yerini alması beklenmese de mobil POS; perakende, bankacılık ve konaklama dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde tamamlayıcı bir form faktörü olarak önemini korumaktadır.

Mobil POS

Mobil POS (mPOS) sistemlerinde tablet gibi mobil cihaz, POS terminali olarak çalışır. Tablet POS sistemleri özellikle düşük ön yatırım maliyeti nedeniyle popülerdir. Ancak uç noktada yalnızca POS yazılımını çalıştıran hafif bir istemciyi tarayıcı ve kart okuyucuyla birlikte kullanmak da mümkündür. İşlemin kendisi, mağaza içerisindeki sunucuda veya masaüstü bilgisayarda işlenir.

Perakende mağaza kasası, resepsiyon ya da diğer satış noktalarındaki POS terminalleri gibi mPOS sistemleri de birden fazla çevresel donanım birimine bağlanır. En önemli avantajları ise taşınabilir olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde perakende ortamlarında popüler bir tercihtir; mağaza çalışanlarının reyon katlarında dolaşması, müşterileri karşılayıp onlara tavsiye vermesi ve ödemeleri mağazada herhangi bir yerde alması için daha fazla imkan sağlar. Restoranlarda ise garsonlar siparişleri almak, siparişleri dijital olarak mutfağa göndermek ve müşterilerle hesabı hızlı ve doğru şekilde paylaşmak için mPOS sistemlerini kullanabilir.

Hepsi Bir Arada (AIO) POS

Hepsi Bir Arada (AIO) POS sistemleri, dokunmatik ekranlara sahip bilgisayarlar kullanır. Çok sayıda özellik sunar ve hem işlem hem de görünüm bakımından yüksek standartları karşılar. Bu sistemler; tarayıcı, tartı, kart okuyucu ve fiş yazıcıları gibi çevre birimleriyle kolayca entegre olmak üzere tasarlanmış POS terminallerini içerir. Bunlar satıcıların çeşitli yazılım çözümleri uygulamasını ve tek bir sistem üzerinden birden fazla POS konumunu işletmesini sağlar.

Self Servis POS

Genellikle market veya depo mağazalarında, hızlı servis restoranlarda, bankalarda ve otellerde görülen sistemlerle self servis POS ve self servis özellikleri giderek daha popüler bir hale gelmiştir. Self servis ödeme sistemleri çoğaldıkça taranan ürünlerin sanal sepette gösterilenlerle eşleştiğini doğrulamak için yapay zeka ile çalışan kameralar gibi teknolojileri de içerecektir. Bilgisayar görüş uygulamaları, doğruluğu temin etmeye yardımcı olur ve hırsızlık, dolandırıcılık ve envanter kaybını azaltır.

Self servis kiosk POS sistemleri, self servis ödeme sistemlerinin bir alt grubudur ve özel iş ihtiyaçlarını karşılar. Örneğin bir sinema salonu, bilet satmak için bir kiosk kurabilir veya kentlerde ulaşım ya da otopark kartları sunmak için kiosklar kullanılabilir. Büyük mağaza kioskları müşterilerin ürün envanterini ve fiyatları incelemesini sağlar. Bunlar, diğer POS sistemleriyle aynı donanımı ve yazılımı gerektirir ancak personel olmadan gerçekleşen müşteri etkileşimlerine karşı da dayanıklı olmalıdır.

Gelişen POS Çözümleri

POS sistemleri olgunlaştıkça işletme ihtiyaçlarına ve müşteri taleplerine uyum sağlamak için ciddi değişimler geçirecektir. Çözüm fiziksel olmayabilir; Amazon Go* mağazalarındaki POS sistemleri müşterilere fiziksel ödeme adımını devreden çıkaran benzersiz bir kolaylık sunmak için kameralar, sensörler ve yapay zeka sistemleri kullanmaktadır. Amazon Go uygulamasını indirme, mağaza girme, ürün alıp mağazadan çıkma şeklinde gelişen akıcı bir deneyim sunar.

Daha fazla bilgi edinmek için POS sistemlerinin geleceği ve Intel® teknolojilerinin tüketiciler için her yerde nasıl kişiselleştirilmiş, kusursuz deneyimler oluşturmaya yardımcı olacağını öğrenin.

POS İçin Daha Fazla Kaynak

Intel ve iş ortaklarımız; optimize işlemciler, hızlandırıcılar, depolama, bağlantı ve yazılımla birlikte tüm POS form faktörlerini (masaüstü modellerden mobil ve self servis kiosk sistemlerine kadar) destekler.

Intel® Core™ İşlemciler

Yüksek hız ve üst düzey performansa sahip yeni nesil masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda POS sistemlerine güç katın.

İşlemcileri keşfedin

Intel Atom® İşlemciler

mPOS cihazlarınızın hızlı başlamasını, uzun süre çalışmasını ve yüksek çözünürlüklü 4K multimedya desteklemesini sağlayın.

Daha fazla bilgi edinin

Intel vPro® Platformu

Intel vPro® platformu üzerindeki Intel® Core™ işlemcilerle uzaktan yönetim ve güvenlik özellikleri sunun.

Daha fazla bilgi edinin

Kiosk Çözümleri

İşletmelerin görsel geleceğini şekillendiren Intel® teknolojili kiosk çözümlerini keşfedin.

Kioskları Keşfedin

Yasal Uyarılar ve Bildirimler

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Performans, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.

Intel, ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, ihlal etmeme garantilerinin yanı sıra uygulama şekli, yorumlama şekli ya da ticari gelenekten doğan diğer herhangi bir garanti dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm açık ve örtülü garantileri reddeder.

Optimizasyon Uyarısı: Intel derleyicileri, Intel® mikroişlemcilere özgü olmayan optimizasyonlarında, Intel® dışı mikroişlemcileri aynı derecede optimize edebilir veya etmeyebilir. Bu optimizasyonlar, SSE2, SSE3 ve SSSE3 yönerge setlerini ve diğer optimizasyonları kapsar. Intel, Intel tarafından üretilmeyen mikroişlemcilerde uygulanan herhangi bir optimizasyonun kullanılabilirliğini, işlevselliğini ya da verimliliğini garanti etmez. Bu üründeki mikroişlemcilere bağlı optimizasyonlar, Intel® mikroişlemcilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Intel® mikromimarisine özgü olmayan bazı optimizasyonlar, Intel mikroişlemcilere mahsustur. Bu uyarı kapsamında yer alan özel yönerge setleri hakkında daha fazla bilgi almak için uygun ürün Kullanıcı ve Başvuru Kılavuzlarına başvurun. 20110804 numaralı Uyarı Revizyonu.

Intel, Intel logosu ve diğer Intel markaları, Intel Corporation veya bağlı kuruluşlarının ticari markalarıdır. Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir. © Intel Corporation.