Nesnelerin İnterneti (IoT) ile Akıllı Kararlar

Intel, daha fazla veri yakalamak, daha hızlı analiz almak ve daha kısa sürede bu verilere göre hareket etmek için uç bilişime geçen kuruluşları destekleyerek daha akıllı bir Nesnelerin İnterneti (IoT) sunuyor. IoT ortağınız Intel olduğunda daha stratejik karar alma, operasyonel gelişmeler ve endüstriye yön veren yıkıcı inovasyonları mümkün kılmak için geniş teknoloji, çözüm ve araç portföyümüzden yararlanabilirsiniz.

Intel IoT Müşteri Hikayeleri

Sinclair, Audi ve GE Healthcare gibi gerçek işletmelerin ve kuruluşların, IoT mimarisiyle akıllı ve bağlantılı nesnelerden elde ettikleri verileri nasıl harekete geçirilebilir bilgilere dönüştürdüğünü görün.

Tüm Verilerin %55’inin

2025 yılında IoT tarafından üretileceği öngörülüyor.1

Yapay Zeka Görevlerinin %43’ü

2023 yılında uç bilişim cihazlarında gerçekleştirilecek.2

Şirketlerin %70’i

2023 yılına kadar çeşitli düzeylerde veri işleme işlemlerini IoT uç bilgi işlemde yürütecek.3

IoT Projelerinizi Başlatmak için Üç Bilgi İşlem Türü

Uçtan buluta kadar uzanan, en yeni yapay zeka ve bilgisayar görsel denetimine sahip esnek ve açık IoT çözümleriyle verilerinizden faydalanın.

Uç Bilgi İşlem

Uç bilgi işlem, veri hareketinin maliyetinin ve karmaşıklığının üstesinden gelmenize ve yeni veri akışlarından yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Uç bilgi işlemi keşfedin

Bulut Bilişim

Intel® teknolojileriyle desteklenen bulutlar, kurumsal uygulamalarda güvenilir ve ölçeklenebilir performans sağlar.

Daha fazla bilgi edinin

Yapay Zeka ve Bilgisayarlı Görsel Denetim

Görüntü işleme, görsel verileri "görmek" ve yorumlamak için yapay zekayı kullanır ve kameralarda, uç sunucularda ya da bulutta dağıtılabilir.

Okumaya devam edin

Geliştirici misiniz?


Intel® Developer Zone’daki IoT geliştirici kaynaklarıyla daha hızlı bir şekilde üretime geçin.4

OpenVINO™ araç kitinin Intel® Dağıtımını indirin ›

İhtiyaçlarınıza Uygun IoT Çözümlerini Bulun

IoT için geliştirilen kanıtlanmış çözümlerle rekabetteki avantajınızı güçlendirin. Intel’in iş ortağı ekosistemi, bugüne kadar yaklaşık %90 tekrarlanan devreye alma oranı ile 130’dan fazla IoT çözümü sunuyor.5 Dağıtım süresini, maliyetini ve riskini azaltmaya yardımcı olan entegre çözümler sunmak için iş ortaklarımızla yakın iş birliği halinde çalışıyoruz. Bu da tahmin yürütmenize gerek kalmadan daha hızlı bir şekilde para kazanıp tasarruf yapabileceğiniz anlamına gelir.

Yeni Intel® Çözümleri Pazarı’nı Keşfedin

IoT’nin Gücünden Yararlanmak İçin Donanım ve Yazılım

Intel, dolar ve watt başına en iyi performans kombinasyonu için tam olarak ihtiyaç duyduğunuz yerde doğru bilgi işlem düzeyini elde etmenize yardımcı olur. Amaca yönelik olarak geliştirilen IoT donanımlarını içeren geniş bilgi işlem seçeneklerimiz, uçtan buluta kadar uzanır. Bu da verilerinizin değerini en üst düzeye çıkarmanız için olağanüstü esneklik sağlar.

OpenVINO™ Araç Kitinin Intel® Dağıtımı

Bu yazılım araç kiti, akıllı kameralar, robotlar, taşımacılık ve daha pek çok alanda Intel platformlarındaki görsel denetim uygulamalarının geliştirilmesini hızlandırır.

OpenVINO’yu keşfedin

Intel® Movidius™ VPU'lar

Görsel denetim teknolojisini veri merkezinden çıkarıp uç bilgi işleme taşımak için tasarlanan VPU’lar; akıllı kameralar, drone’lar, artırılmış gerçeklik cihazları ve güvenlik amaçlı, tıbbi, perakende veya endüstriyel uygulamalara yönelik cihazlar için idealdir.

VPU’ları keşfedin

Intel® FPGA'lar

FPGA’lar uç bilgi işlem için güçlü ve çok yönlü hızlandırıcılardır. Intel® FPGA’lar; hızlı işleme, yüksek performanslı video analizi ve deterministik düşük gecikme süresinin yanı sıra birçok görüntü sensörü türüyle arayüz oluşturma esnekliği sunar.

FPGA’lar hakkında daha fazla bilgi edinin

Intel® CPU’lar

Geniş Intel® CPU ürün serimiz, kullanım ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilmeniz için gelişmiş özelliklerle birlikte mükemmel performans sunar. IoT cihazları, bilgisayarlar, sunucular ve çok daha fazlası için CPU bulun.

Intel® CPU’ları keşfedin

Sıradaki IoT Projenizi Hayata Geçirmek İçin Bizimle İş Ortaklığı Yapın


Çözümünüz için en uygun Intel® teknolojisini bulmamıza yardımcı olmak için BT projeniz hakkında bize daha fazla bilgi verin.

Bildirimler ve Uyarılar

Intel® teknolojileri, etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet etkinleştirmesi gerektirebilir.

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

Intel üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Almayı düşündüğünüz ürünün performansını değerlendirmek için diğer kaynaklara başvurmanız gerekir.

Ürün ve Performans Bilgileri

4

Intel® yazılım ürünlerindeki performans ve optimizasyon seçimleriyle ilgili daha fazla bilgi için bkz. https://software.intel.com/content/www/us/en/develop/articles/optimization-notice.html.

5Kaynak: İş ortağının Intel’e ilettiği rapor. Intel, bu web sitesinde yer alan belirli herhangi bir ürünü veya kuruluşu desteklemez.