Veri Zekası ile Bilgi Güvenliğini Geliştirin

Veri Zekası ile Bilgi Güvenliğini Geliştirin

Veri Zekası ile Bilgi Güvenliğini Geliştirin

Intel'in yeni Siber Zeka Platformu, Bilgi Güvenliği kuruluşumuz genelinde değer sağlayan, içerik açısından zengin bir ortam sunar.

Intel BT, Splunk Enterprise* ve Apache Kafka* dahil olmak üzere üstün teknolojileri temel alan yeni Siber Zeka Platformunu (CIP) kullanarak Intel'in güvenlik duruşunu veri zekası ile geliştiriyor. Yeni platform, yüzlerce kaynaktan ve güvenlik aracından verileri işleyerek içerik açısından zengin görünürlük ve veri genelinde ortak bir dil ve çalışma alanı sağlar. Tüm Bilgi Güvenliği (InfoSec) organizasyonu genelinde üretkenliği, verimliliği ve etkinliği önemli ölçüde artırır. Gerçek zamanlı verilere, akışları işlemeye, makine-öğrenimi araçlarına, tutarlı veri modellerine ve orkestrasyon ile otomasyon özelliklerine erişim, günden güne daha karmaşık bir hal alan tehditleri tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için harcanan zamanı azaltır, önlem için daha hızlı bilgi edinilmesine imkan tanır.

Intel BT ekibi bu büyük veri çözümünü yalnızca beş hafta kullandı ve iş değerini hemen fark etti. CIP altyapısı, Intel® Xeon® Platinum işlemciler, Intel® 3D NAND SSD ve Intel® Optane™ SSD'lere dayanır. Bilgi işlem gücünü sağlayan Intel'in güvenlik uzmanlarının, güvenlik araçları arasında gezinme süresini kısaltırken daha hızlı ve daha akıllı analizler edinmesi gerekir.

Intel'in Bilgi Güvenliğinden Sorumlu Başkanı Brent Conran şöyle açıklıyor: "Intel Bilgi Güvenliği, geçmişte hiç olmadığı kadar çevik. Ancak becerilerimizi geliştirmeye devam etmemiz gerekir. Yapay zeka ve makine öğrenimi ile daha fazla veri mevcut, bu da daha fazla risk demektir. Ama aynı zamanda daha fazla ödül anlamına gelir… Sadece maliyetten kaçınma değil… Gerçekten tasarruf sağlıyoruz."

Intel® mimarisi, Splunk ve Kafka'nın kombinasyonu ile geliştirilmiş CIP, Intel'in tehditlere daha hızlı yanıt vermesini, tehditleri daha hızlı önlemesini sağlar ve riski azaltmasına yardımcı olur.

Splunk ile Yüksek Performans Veri Analizi

Sektör lideri Splunk ürün setini, Intel® teknolojilerini, referans Intel® teknolojileri yapılandırmasıyla bir araya gelmesi, kuruluşların hızlanmasına ve ölçeklenmesine yardımcı olur.

Daha fazla bilgi edinin

Siber Güvenlik Verilerinin Yatırım Getirisini (ROI) En Üste Düzeye Çıkarma

CIP'mizden en yüksek ROI'yi elde etmek için her bir veri kaynağının değerini ölçerek Siber Güvenlik Veri Analizleri çözümünü kullanıma sunduk.

Daha fazla bilgi edinin

Güvenlik Mimarisi Intel'in Dijital Dönüşüme Olanak Tanıyor

Intel BT'nin güvenlik mimarisi, işletmelerin güvenlikten ödün vermeden hedeflere daha hızlı ulaşmalarına yardımcı olmak için modüler, iş birliğine dayalı bir yaklaşım kullanır.

Daha fazla bilgi edinin