Intel'de BT: Sektör Uzmanlarından Günümüzün Gündem Konuları

CIO Paula Tolliver dahil olmak üzere Intel'in kendi BT departmanındaki uzmanlardan yenilikçi fikirleri, en iyi uygulamaları ve devrim niteliğinde BT stratejilerini edinin.

2016-2017 Intel BT Yıllık Performans Raporu

Intel BT, Intel'in dijital dönüşümünü hızlandıran çözümler ve hizmetler sunmada merkezi bir rol oynuyor. Bu raporda iş gücü üretkenliğini ve deneyimleri artırarak, operasyonlarda mükemmelliği sunarak, bağlı ve yenilikçi bir iş gücünü teşvik ederek, üstelik tüm bunları artan siber güvenlik farkındalığı zemininde yürüterek Intel'in işletmelerinin işleme ve büyüme biçimini nasıl dönüştürdüğümüz açıklanmaktadır.

Raporu inceleyin ›

Videoyu izleyin ›

Sosyal İş Birliği ve Mobil Bilgi İşlem

Intel IT; BSOD hatalarını yüzde 60, beklenmeyen sistem kapanma hatalarını yüzde 40 ve uygulamalardaki takılmaları yüzde 75 oranında azaltmanın yanı sıra gelecekte daha gelişmiş veri analizlerine ve öngörücü bakıma geçişimiz için gereken temeli oluşturan proaktif bir problem yönetimi yolu geliştirdi.

Daha fazla bilgi edinin

Intel IT, bir platformu yükseltme ihtiyacı ile bunun neden olabileceği yıkım arasındaki dengeyi kurabilen spesifik kriterlere dayanan açıkça tanımlı bir süreç kullanarak sürücüler ve sabit yazılımlar için Gold Standardında bir yapılandırma geliştirdi. Bu sayede başarı oranımızı yüzde 90’ın üzerine çıkarırken, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı başardık.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® vPro™ platformu, monitörsüz, klavyesiz ve faresiz bilgisayarlar için görünürlük, yönetilebilirlik ve uzaktan yapılandırma olanakları sağlar.

Daha fazla bilgi edinin

Büyük Veri, Analizler ve IoT

Intel BT, gereksiz iş süreçlerini ve teknik borcu ortadan kaldırarak Intel'in işletmeler arası (B2B) çalışan müşterileri için dijital deneyimi birleştirdi. Çalışmalarımızın sonucunda gelişmiş, tutarlı bir uçtan uca müşteri deneyiminin yanı sıra 500 milyon ABD doları gelir artışı sağladık.

Daha fazla bilgi edinin

Intel BT, denetlenecek IPP iddialarının seçimine yönelik daha etkili bir süreç sağlamak üzere yapay zekadan faydalanarak bir Uyumluluk Analizi ve Tahmin Hizmeti (CAPS) geliştirdi. CAPS tarafından seçilen iddialar, aksi takdirde kaybedilme ihtimali olan yıllık yaklaşık 20 milyon dolarlık pazar değerinin kurtarılmasını sağlıyor.

Daha fazla bilgi edinin

Günümüzün hızlı iş dünyasında verilere dayalı hızlı kararlar almak, rekabet avantajını sürdürmede büyük önem taşır. Bu, özellikle Intel'in sipariş alma, kaynak temini, üretim, test ve nihai ürün sunumunu kapsayan tedarik zinciri için önemlidir.

Daha fazla bilgi

Bulut ve Veri Merkezi Çözümleri

Intel IT, yükseltme maliyetlerini önemli ölçüde azaltarak operasyon verimliliğini artıran, çığır açan yeni bir sunucu mimarisi geliştirdi.

Daha fazla bilgi edinin

Intel IT, dönüşümünün bir parçası olarak işe odaklanmak ve hızlı, çevik uygulama geliştirmeyi desteklemek üzere çoklu bulut stratejisini yeniden şekillendirmek amacıyla üç yıllık bir girişim başlattı.

Daha fazlasını keşfedin

Intel IT, yeni iş gerekliliklerini karşılamak ve müşterilere maliyet verimliliğini artırırken kaynak kullanımını iyileştiren en iyi veri merkezi altyapısı özelliklerini sunmak amacıyla veri merkezi stratejisinde önemli değişiklikler yaptı.

Daha fazla bilgi edinin

Kurumsal Güvenlik

Verimlilik ve çeviklik, maliyet tasarrufu ve özellikle tedarikçiler ve müşterilerle gelişmiş iş birliği sağlayabildiği için SaaS uygulamaları ve hizmetleri artıyor. Ancak bunlar güvenlik sorunları yaratabilir. Intel BT, bir kuruluşun bulutta riski en aza indirmesine yardımcı olabilecek birkaç en iyi uygulama geliştirdi.

Nasıl olduğunu öğrenin

Intel BT, ortamımızdaki güvenliği artıracak sınırların ötesinde bir güvenlik stratejisi geliştiriyor. Bu yeni strateji, günümüzün güvenlik yaklaşımının birkaç dezavantajını ele alıyor.

Okumaya devam edin

Bilgi güvenliği konusunda çokça bilgi olsa da bunların büyük bir kısmı o kadar soyuttur ki uygulamaya koyulması çok zordur. İç Tehdit Saha Kılavuzu ise bunların aksine kuruluşları her türlü iç tehdide karşı korumak için pratik ve kapsamlı bir kılavuzdur.

Daha fazla bilgi edinin

BT Liderliği

Intel BT Bilgi Güvenliği Yöneticisi Brent Conran, teknolojiler daha akıllı ve bağlantılı hale geldikçe savunmak zorunda olduğumuz tehdit yüzeyinin nasıl görülmemiş bir hızla genişlediğinden söz ediyor. Siber güvenlik, her sektörde yönetim kurulu odalarının kesinlikle bir numaralı önceliğidir. Peki güvenlikle işletmenin ihtiyaçları arasında doğru dengeyi nasıl kuruyoruz?

Daha fazla bilgi edinin

Intel BT'nin 2016-2017 BT Yıllık Performans Raporu'nu yayınladığı bugünlerde, Intel Başkan Yardımcısı ve Bilişim Kurulu Başkanı Paula Tolliver, Intel'e katılmasının nedenlerini, Bilişim Teknolojileri'nin geleceği hakkındaki düşüncelerini ve BT inovasyonuyla şirkete ivme kazandırma planlarını anlatıyor.

Videoyu izleyin

Intel BT Teknolojiden Sorumlu Başkanı Shesha Krishnapura, Intel BT'nin tasarım en iyi uygulamalarından faydalanarak iki üretim tesisini nasıl son derece enerji verimli, yüksek yoğunluklu veri merkezlerine dönüştürdüğünü anlatıyor.

Sohbete katılın

Finger pressing a button on a smart phone or tablet

Bağlantıda Kalın

Intel IT Center ile iş yerinin geleceğini şekillendiren teknolojilerden, trendlerden ve fikirlerden her zaman haberdar olun.

Bu formu göndererek, 18 yaşını doldurmuş bir yetişkin olduğunuzu onaylamakta ve Intel'in pazarlama e-postaları veya telefon yoluyla size ulaşmasını kabul etmektesiniz. İstediğiniz zaman aboneliği iptal edebilirsiniz. Intel’in web siteleri ve iletişimleri Gizlilik Bildirimine ve Kullanım Koşullarına tabidir.