Endüstriyel Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka ile Üretkenliği Artırın

Bakım maliyetlerini düşürmek, yeni iş hatlarını etkinleştirmek ve genel üretkenliği iyileştirmek için üretimde Nesnelerin İnterneti'ni uygulayın. Intel'den Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) çözümleri, zekayı işletim varlıklarınıza getiren ve üretilen veriden değerli içgörüleri sunan akıllı fabrikanın güvenli ve ölçeklenebilir yapı taşlarıdır.

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti; üretim ekipmanına, süreçlere ve yönetime yapay zekayı katarak Bilgi İşlem Teknolojisini (BT) Operasyonel Teknolojiye (OT) doğru genişletir. Intel'den akıllı üretim çözümleri şebeke sınırındaki bağlantılı sensörleri ve cihazları kullanarak gerçek zamanlı olarak makine ve insan performansını iyileştirir ve daha derin analiz ve içgörüler için veriyi buluta aktarır. Endüstri 4.0'a hoş geldiniz.

Bu, Akıllı Üretimdir

Zamanı Kesin Olan Öngörücü Bakım

Montaj hattında ağa bağlı Endüstriyel Nesnelerin İnterneti sensörlerini kullanan akıllı üretim, ekipman aşınmasının (titreşim ve sıcaklık gibi) önemli göstergelerini izler. Intel Atom® işlemcili ağ geçitleri, şebeke sınırında duruş süresini ve maliyetleri en aza indirmek için bakımın ne zaman gerektiğini tam olarak belirleyerek, gerçek zamanlı veri analizi sağlar.

Çalışma süresini artırın

Daha Sıkı Kalite Yönetimi

Akıllı fabrika, üreticilerin mekanik anormallikleri üretim kalitesi etkilenmeden önce tespit etmelerine ve bilgisayarlı görü alanında en küçük hataları bile görmelerine izin verir. Intel'in Endüstriyel Nesnelerin İnterneti çözümleri, tedarik zincirinden fabrikaya kadar üretim süreci geneline veri analizlerini ve zekayı dahil ederek, kalite kontrollerini sıkılaştırır.

Kaliteyi artırın

Makinelerin Ölçümünü Yapma ve Yönetme

Intel'in açık ve karşılıklı çalışabilir olan IIoT teknolojileri, tüm üretim hattınızdan performans verilerini toplamak ve analiz etmek için mevcut ekipmanlarla entegre olur. Genel Ekipman Etkinliği (OEE) mekanik operasyonları daha görünür kılmak için ağa bağlı IIoT sensörleri ve akıllı cihazlar kullanılarak akıllı fabrikada iyileştirilir.

Akıllı fabrikaları keşfedin

Bağlı İşçiler Daha Güvenli ve Daha Üretken

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti'nin etkin olduğu sensörler, cihazlar ve vücuda giyilebilir ekipman, akıllı fabrikadaki işçileri tehlikelere karşı ikaz eder ve zorlu ortamlarda performansı artırır. Deniz aşırı sondaj platformlarından sipariş dağıtım depolarına kadar Intel IIoT çözümleri, güvenlik ve üretkenliği artıran bağlı işçilere bilgi sağlar.

Çalışmanız için daha akıllı

Intel'den Akıllı Üretim Nesnelerin İnterneti Çözümleri

Açık, güvenli ve ölçeklenebilir Intel® IoT bileşenleri akıllı fabrikanın teknoloji temelidir.

Intel® IoT Teknolojisi Avantajları