Önceliğimiz Sizsiniz

Intel'in iş ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve topluluğumuza adanmışlığı tamdır.

COVID-19 karşısında İş Ortağı topluluğunun, dünyanın en büyük zorluklarından birinin üstesinden gelmek için bir araya gelmesi hiç olmadığı kadar önem taşıyor. Intel salgınla mücadele etmek için gerekli teknolojilerle İş Ortaklarımıza en iyi şekilde yardım etmeye ve toplumu gelecek krizlere daha iyi bir şekilde hazırlayan yeni teknolojiler ile bilimsel keşiflere ulaşmaya kararlıdır. Uzmanlığımızı, kaynaklarımızı, teknolojimizi ve yeteneklerimizi birlikte tek çatı altında toplayarak bu salgın boyunca ve ötesinde hizmet sunmaya devam edeceğiz. Sizin için buradayız.

COVID-19'la Savaşmak İçin Intel Pandemiyle Mücadele Teknolojisi Girişimi 

Intel, COVID-19'la savaşmak için pandemiyle mücadele teknolojisi girişimine 50 milyon dolar daha bağışlamıştır. Böylece hasta bakım ortamında teknolojiye erişimi hızlandırmış, bilimsel araştırmaya hız katmış ve öğrenci ile öğretmenler için çevrimiçi öğretime erişim sunmuştur. Intel'in çabaları arasında Intel uzmanlığına ve kaynaklarına erişim imkanın hemen etki göstereceği talepler için yenilik fonu oluşturmak vardır. Bu fon, içinde bulunduğumuz kritik dönemde yerel toplulukları desteklemek için bağışlanan ve daha önceden açıklanmış olan 10 milyon dolara ek niteliğindedir.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın ve Intel hesap yöneticinizle iletişime geçin.

Kanal Yardımı ve Desteği

Intel, COVID-19'a karşı verilen savaşta işletmenizi desteklemek ve küresel topluluğumuzu harekete geçirmek için adımlar atmıştır.

Müşteri Desteği ve Garanti

Müşteri Desteği ve Garanti

  • Mesleki Devamlılık Planılamamız (BCP) küresel çapta devrededir ve destek hizmetleri en az etkiyle faaliyetlerine devam etmektedir. En iyi sonuçlar için lütfen web tabanlı destek taleplerinde bulunun. Yerel dilinize dair geçerli durum için www.intel.com.tr/support adresindeki sarı başlığa tıklayın. 

Garanti Desteğinde Ek Yardım 

  • SWR Nakliye Masrafı Muafiyeti: Intel® Teknoloji Sağlayıcıları'nın Intel garanti süreçleriyle ilgili olan maliyetlerini azaltmak amacıyla Intel, ABD'de ve Kanada'da, bir sonraki duyuruya kadar nakliye masraflarını karşılayacak ve Standart Garanti İadeleri (SWR) için ön ödemeli UPS e-etiketi sağlayacaktır. İade ürün nakliye maliyetleri APAC, EMEA ve Latin Amerika bölgelerinde de ön ödemeli olacaktır.
  • AWR İade Döneminin Uzatılması: Geçerli işletme zorlukları ve lojistik zorluklar, arızalı ürünlerin vaktinde iade edilip Gelişmiş Garantili Değişim (AWR) sürecinin tamamlanmasını önleyebilir. AWR avantajlarına sahip Intel® Teknoloji Sağlayıcısı Üyelerinin, bir sonraki duyuruya kadar AWR kapsamındaki arızalı ürünlerini iade etmek için artık 90 günü (önceki 60) olacak. İade sürecini kolaylaştırmak için 30. ve 60. günlerde hatırlatmalar göndermeye devam edeceğiz.
  • Kanal Müşterileri, bir sonraki duyuruya kadar ÜCRETSİZ PCB tasarımı incelemeleri almaya devam edebilecekler. Basılı Devre Kartı tasarım incelemelerine ve ek teknik olanak avantajlarına erişim için Tasarım Araçları Mağazasını ziyaret edin. 

Üyelik Güncellemesi

  • Intel, 2020'nin 2. Çeyreğindeki Intel® Ortağı İş Birliği başlangıcında, İş Ortaklarının giriş kademesinin belirlenmesine yönelik geleneksel 12 aylık üyelik ölçümü dönemini 18 aya (2019 + 2020'nin 1. Çeyreği) çıkarmayı planlamaktadır. Intel'in ölçüm dönemini 18 aya çıkartmasının sebebi, COVID-19'un iş ortaklarının yeni programdaki kademesine olan etkisini azaltmaya yardımcı olmaktır. İş ortaklarının Intel® Ortağı İş Birliği giriş kademelerinin durumu 2021 yılı boyunca değişmeyecektir. 2021 yılının sonunda iş ortağının durumu önceki 12 aylık ölçüm dönemiyle değerlendirilecek ve 2022 kademesi belirlenecektir.
  • Bu zor dönemde, iş ortaklarımızı teknoloji ve çözüm odaklı iş birliği yapmak üzere Intel® Virtual Partner Connect'te görmeyi bekliyoruz. 

Puanlar

Intel® Teknoloji Sağlayıcısı - Puanlar

  • COVID-19'un dünya genelindeki iş ortaklarımızın faaliyetlerinde oluşturduğu aksilikler nedeniyle Mart ayı sonunda süresi dolacak olan puanları tam 90 gün daha geçerli sayıyoruz. Böylece iş ortaklarımızın puanlarını, işlerini sürdürmeye yardımcı ödül ve kuponlar için kullanmalarına imkan sunuyoruz. Bu süreçte Mart ayı sonunda halihazırda süresi dolmuş olan puanlar Nisan ayının ilk haftasında iade edilmiştir; kullanılmayan puanlar Haziran ayının sonunda kalıcı olarak geçerliliğini yitirecektir. İş ortaklarının puanlarını kısa vadeli maliyetlerini ertelemeye yardımcı olacak kuponlarda kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Bakiyenizi kontrol edip puanları kullanmak için Puanlar sitesini ziyaret edin. 
  • 20 Nisan'dan itibaren 30 Haziran'a kadar Distribütör Kuponlarında koşulsuz %10 indirim yapacağız. Böylece yetkili distibütör ağımızdan satın alım işlemi yapan iş ortaklarının puanlarından daha kârlı şekilde yararlanmaları sağlanacak. Örneğin normalde 560 puan tutarındaki 50 dolarlık kupon, 504 puan tutarında olacak.
  • 2020'nin 2. Çeyreğindeki eğitim kursları için yeni Puan kazanma olanakları sunacağız. Ayrıca yetkili distibütör ağımızla hedefli ürün promosyonları yapmayı planlıyoruz. Gelecek günlerinde daha fazla ayrıntı sunulacak.

İşletme ve Pazar Desteği

Bu dönemde işletmenize yardımcı olacak kaynakları görüntüleyin.

  • Intel'in küresel tedarik zinciri, sektörümüzün en iyi tedarik zincirlerinden biri olarak bilinmektedir. İş ortaklarımıza küresel tedarik zinciri uzmanlarımıza erişme imkanı tanıyarak kanal tedarik zinciri uzmanlarıyla en iyi uygulamaları görüşmelerini sağlıyoruz. En iyi uygulama konularına şunlar dahildir: Sürdürülebilirlik, Stratejik Kaynak Kullanımı, Tedarik Zincirinin Dijitalleşmesi, Küresel Ticaret/Gümrükler, Dairesel Ekonomi, İşletme Devamlılığı, Akıllı Lojistik, Kurumsal Sosyal Sorumluluk vb. Tedarik zinciri uzmanlarımıza ulaşmak isterseniz daha fazla bilgi için lütfen hesap yöneticinizle veya Intel Müşteri Servisi ile iletişime geçin (Gold ve Platinum İş Ortakları).