Google Cloud™ N2 VM Örnekleriyle Apache Spark™ İş Yükleri İçin Saniye Başına 1,51 Kat Daha Fazla Veri Analiz Edin

Apache Spark

  • 1,51 kat iş hacmiyle saniye başına daha fazla veriyi analiz edin.

  • Bulutta veri analizini ve makine öğrenimini optimize edin.

  • Intel® Optane™ sürekli bellek ile iş yüklerini hızlandırın.

2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® İşlemcili Google Cloud N2 VM Örnekleriyle Verilerden Daha Hızlı Bilgi Edinin

Veri analizi, makine öğrenimi ve yapay zeka iş yükleri çok büyük miktardaki şirket verilerini düzenler ve anlamlı hale getirir. Bu iş yükleri bilgi işlem bakımından yoğundur ve bu işlemleri bulut üzerinden gerçekleştirmek için verilerden hızla bilgi edinme alanında karşılaşılan eşsiz zorlukların üstesinden gelecek donanıma ihtiyaç vardır. Kuruluşunuz büyük verileri işlemek için birleşik bir analiz platformu sunan Apache Spark kümelerini kullanıyorsa seçtiğiniz VM örneği, veriler üzerinden eyleme geçme hızınızı doğrudan etkiler. 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcili Google Cloud N2 VM örnekleri; zorlu Apache Spark iş yükleri için veri analizinde kullanılan makine öğrenimi iş yüklerini hızlandırır ve kuruluşunuzun daha hızlı bir şekilde yeni girişimler yapmasını sağlar.

K-means kümeleme üzerinden yapılan karşılaştırmada 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcili yeni Google Cloud N2 VM örnekleri, Intel® Xeon® E5 v4 işlemcili eski N1 VM örneklerine kıyasla daha iyi performans göstermiştir ve Apache Spark gelişmiş veri analizi iş yükleri için saniyede 1,51 kata kadar daha fazla veri analizi sağlamıştır.

1,51 Kat İş Hacmiyle Saniye Başına Daha Fazla Veriyi Analiz Edin

Bulut örnekleri; veri analizi, makine öğrenimi ve yapay zeka (AI) gibi bilgi işlem bakımından yoğun iş yüklerini her geçen gün daha fazla desteklemektedir. Bu da bulut bilişim ile işletmelerine her açıdan çeviklik ve esneklik getirmeyi hedefleyen kuruluşlara büyük bir fayda sağlar.

HiBench testleri kullanılarak k-means kümeleme performansı karşılaştırıldığında, 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcili Google Cloud N2 VM örneklerinin Intel® Xeon® E5 v4 işlemcili N1 VM örneklerine kıyasla saniyede 1,51 kata kadar daha fazla veri analizi sağlayarak Apache Spark makine öğrenimi iş yüklerini hızlandırdığı görülmüştür.

Yani Google Cloud N1 VM örnekleri yerine N2 VM örneklerini seçmek, kuruluşunuzun veri işleme hızını önemli ölçüde artırabilir.

Şekil 1. HiBench karşılaştırma testi paketindeki k-means kümeleme iş yükleri için Google Cloud N1 ve N2 VM bhn örneklerinin (32 vCPU/128 GB RAM) göreceli iş hacmi karşılaştırması.

2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon İşlemcilerin Sağladığı Yeni Teknolojiler Veri Analizini Optimize Ediyor

Google Cloud N2 VM örneklerini seçerek, 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcilerde yerleşik olarak bulunan ve bilgi işlem bakımından yoğun veri analizi ve makine öğrenimi iş yüklerini optimize etmek için kilit öneme sahip olan teknolojilere erişebilirsiniz. Intel® Advanced Vector Extensions 512 (Intel® AVX-512) tek bir yönerge ile daha fazla veriyi işler, bilgi işlem görevlerini daha hızlı yerine getirir ve bu gelişmiş iş yüklerini hızlandırır. 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcili Google Cloud N2 VM örnekleri Intel® Deep Learning Boost'u (Intel® DL Boost) sunar. Intel® Deep Learning Boost, sinir ağı döngülerini optimize ederek yapay zeka işlemlerini 3,4 kat geliştirir ve gelişmiş veri analizi ve makine öğrenimi iş yükleri için güçlü bir araçtır. 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcili Google Cloud N2 VM örnekleri esnekliği artırmak için Intel® alanda programlanabilir kapı dizilerinden (FPGA'lar) faydalanır. Bu FPGA'lar algoritmaları yapay zeka işlemlerini hızlandırmak üzere sürekli değişen farklı makine öğrenimi modelleri için yeniden yapılandırılabilir.

Intel® Optane™ Sürekli Bellek ile İş Yüklerini Hızlandırın

2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcili Google Cloud N2 VM örnekleri, Intel® Optane™ sürekli bellek (PMem) sayesinde veri analizi iş yüklerini daha da fazla hızlandırma seçeneği sunar. Intel® Optane™ PMem bellek ve depolama teknolojilerinin bir birleşimidir. Bu teknolojiler, Google Cloud N2 VM örneklerinin verileri işlemciye daha yakın bir şekilde yerleştirmesine olanak tanır ve veri analizi ve makine öğrenimi için daha düşük gecikme süresi sağlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin

2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcili Google Cloud VM örneklerinde Apache Spark makine öğrenimi iş yüklerinizi başlatmak için http://intel.com.tr/GoogleCloud adresini ziyaret edin.