MySQL™ İş Yüklerinde, 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® İşlemcili Yeni Microsoft Azure Dv4 Sanal Makineleri, Dv3 Sanal Makinelerinden 1,53 kata kadar daha İyi performans gösterdi

MySQL

  • Dv3 Sanal Makinelerine kıyasla 1,53 kata kadar daha fazla MySQL işi.

  • Dv3 Sanal Makinelerine kıyasla dolar başına 1,30 kata kadar daha fazla MySQL işi.

  • İki yeni Dv4 Sanal Makinesi, üç Dv3 Sanal Makinesinin MySQL işini gerçekleştirir.

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT

2. Nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon İşlemcili İki Yeni Azure Dv4 Sanal Makinesi, Üç Eski Azure Dv3 Sanal Makinesinin yaptığı MySQL işini yapabilir

Şirketler, iş için kritik veri tabanı iş yüklerini çalıştırmak için giderek daha fazla açık bulut platformlarına yöneliyor. Birçok seçenekle karşı karşıyalar: Sadece hangi sağlayıcıyı kullanacaklarını değil, aynı zamanda güçlü 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon işlemcileri seçip seçmeyeceklerini.

Azure D-serisi Sanal Makineleri karşılaştıran bir dizi MySQL veri tabanı testinde, 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon işlemciler tarafından etkinleştirilen yeni Dv4 Sanal Makineleri, TPC-C benzeri iş yükünde eski Dv3 Sanal Makinelerinden daha iyi performans sergiledi. Benzer şekilde yapılandırılmış eski Sanal Makinelerle karşılaştırıldığında, yeni Dv4 Sanal Makineleri, 1,53 kata kadar daha fazla OLTP veri tabanı işi gerçekleştirdi. Başka bir deyişle: iki yeni Azure Dv4 Sanal Makinesi, üç eski Azure Dv3 Sanal Makinesi ile aynı sayıda MySQL işlemi gerçekleştirebilir.

Bulut yatırımınızdan daha fazla getiri elde etmek için Intel Xeon Platinum 8259CL işlemcili yeni bir Ev4 örneği seçin.

Yeni Azure Dv4 Sanal Makineleri ile Performansı 1,53 kata kadar Artırın

Şekil 1'de görüldüğü üzere, HammerDB TPC-C benzeri bir test iş yükünde, 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon işlemciler tarafından etkinleştirilen yeni Azure Dv4 Sanal Makineleri, Dv3 Sanal Makinelerine kıyasla bir buçuk kattan fazla performans sundu. Bu, iki yeni Dv4 Sanal Makinesinin üç eski Dv3 Sanal Makinesinin işini yapabileceği anlamına gelir.

Şekil 1. İki vCPU'lu Dv4 Sanal Makinesi ile Dv3 Sanal Makinesi tarafından elde edilen performansı (dakika başına yeni siparişlerde) karşılaştıran normalleştirilmiş HammerDB test sonuçları. Daha yüksek daha iyidir.

Mütevazı Bir Fiyat Artışı + Çok Daha İyi Performans = Yeni Azure Dv4 Sanal Makineleri ile Dolar Başına 1,30 kata kadar Daha Yüksek Performans

27 Ekim 2020 itibarıyla ABD East2 Bölgesi'ndeki saatlik "kullandıkça öde" oranına göre, test ettiğimiz iki yeni Azure Dv4 sanal makinesi, Dv3 muadillerinden yalnızca %18 daha pahalıdır. 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemciler tarafından etkinleştirilen yeni Dv4 Sanal Makinelerin 1.53 kat performans iyileştirmesini göz önünde bulundurduğunuzda, bu küçük bir artıştır.

Şekil 2. HammerDB TPC-C benzeri test sonuçlarına dayanan Dv4 Sanal Makinesi ile Dv3 Sanal Makinesinin dolar başına performansının normalleştirilmiş karşılaştırılması.

Şekil 2, iletilen iki Sanal Makine setinin dolar başına göreceli performansını gösterir. 16 vCPU'lu orta boyutlu Dv4 Sanal Makineleri, Dv3 seçeneğine kıyasla dolar başına 1,30 kat daha fazla işlem yaptı. 16 vCPU'lu büyük Dv4 Sanal Makineleri, Dv3 seçeneğine kıyasla dolar başına 1,29 kat daha fazla işlem yaptı.

Bu performans ve fiyatlandırma ölçümlerine dayanarak, bir şirket, üç eski Azure Dv3 sanal makinesi veya iki yeni Azure Dv4 Sanal makinesi ile verilen miktardaki MySQL veri tabanı işini gerçekleştirebilir. Yüzde 21.5 daha düşük toplam saatlik maliyet ile, 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon işlemciler tarafından etkinleştirilen yeni Dv4 Sanal Makineleri daha uygun maliyetli bir seçim olacaktır.

Daha Fazla Bilgi Edinin

2. Nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon işlemcilerle Azure D-serisi sanal makinelerde MySQL veri tabanı dağıtımlarınıza başlamak için https://intel.com/microsoftazure adresini ziyaret edin.