8. Nesil Intel Core™ Masaüstü İşlemci Ailesiyle Şaşırmaya Hazır Olun

8. Nesil Intel Core™ işlemci ailesiyle bilgisayarınızda mükemmel oyun, VR ve eğlence deneyimlerine hazır olun.

Bu yeni nesil işlemciler, kullanıcıların masaüstü platformlarımızda çok sevdiği tüm özelliklerin yanı sıra çeşitli boyut ve tasarımlardaki cihazlarda mükemmel deneyimler elde etmeleri için yeni ve heyecan verici özellikler sunan gelişmiş yenilikleri beraberinde getirir.

Olağanüstü Platform Performansı
8. Nesil Intel Core™ işlemciler, daha fazla işlemci gücü için önceki nesil Intel Core™ işlemcilere kıyasla iki çekirdek daha fazla sunarak altı çekirdeğe kadar ana akım masaüstü bilgisayar performansını yeniden tanımlar. Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi, maksimum turbo frekansını 4,7 GHz'e kadar çıkarırken, 12 MB'ye kadar önbellek sunar.1 Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi)1 en yeni nesil Intel Core™ işlemcilerde maksimum 12 yollu çoklu görev çalıştırma desteği sağlar. Çarpan kilitsiz 8. Nesil Intel Core™ i7-8700K işlemci, teknoloji tutkunlarına platform performansında ince ayarlar yaparak sistemin tüm potansiyelinden faydalanma ve harika oyun ve VR deneyimleri elde etme fırsatı sunar. 

Yeni 8. Nesil Intel Core™ işlemci ailesi şunları sunar:

 • Çok çeşitli kullanımlara ve performans düzeylerine yönelik standart ve çarpan kilitsiz sistemlerden oluşan etkileyici bir portföy
 • Intel Optane™ hafızayla birlikte mükemmel sistem yanıt hızı sunan yeni sistem hızlandırma teknolojisi1
 • Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi, ihtiyaç duyduğunuzda ekstra performans artışı sağlar
 • Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi), her işlemci çekirdeğinin aynı anda iki görevde birden çalışmasına olanak tanıyarak daha iyi çoklu görev yürütme sağlar, iş akışlarını hızlandırır ve daha kısa sürede daha fazla iş yapar
 • DDR4 RAM bellek teknolojisi desteği, sistemlerin 64 GB'a kadar belleğe ve 2666 MT/sn. bellek aktarma hızlarına ulaşmalarına olanak tanır
 • Çarpan kilitsiz işlemcilerin1 belirli çip seti SKU'larıyla birlikte kullanıldıklarında, çekirdek başına hız aşırtma oranı belirleme olanağı sunmaları, hız aşırtırken2 daha küçük parçalarla platformunuzu daha iyi kontrol altına almanızı sağlar

Mükemmel Deneyimler
8. Nesil Intel Core™ işlemcili masaüstü platformları, beş yıllık bilgisayarların sunamayacağı mükemmel deneyimleri mümkün kılan yeni ve geliştirilmiş birçok özelliğe sahiptir. 

Olağanüstü VR
Mükemmel sanal gerçeklik deneyimleri yalnızca bir bileşeni değil, tüm platformu kapsar. İşlemci, grafik, G/Ç bağlantısı, ekran ve ses özelliklerinin ideal kombinasyonu gerekir. Yüksek performanslı bir işlemci, mükemmel sanal gerçeklik deneyimleri elde etmeniz için dengeli bir platformun en önemli parçasıdır. Üst düzey başa takılan ekranınızı (HMD) Intel Core™ i7 veya i5 işlemcili bir bilgisayara bağlayın ve şaşırmaya hazır olun.

Harika Oyunlar
Olağanüstü oyun deneyimleri, kişisel kusursuz oyun deneyiminizin ötesine geçerek tüm oyun topluluğunuza ulaşır. 8. Nesil Intel Core™ işlemci ailesi, canlı yayınlar ya da efsanevi anların kaydı, düzenlenmesi ve gönderilmesi yoluyla bu deneyimlerin paylaşılmasını kolaylaştırır. En iyi performansınızı sergilemek için en üst düzey oyun deneyimini elde etmenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan 8. Nesil Intel Core™ i7 işlemcili harika bir oyun bilgisayarı edinin.

UHD Kalitesinde Eğlence
Filmleri 4K UHD kalitesinde, üst düzeyde seyretmek için günümüzün harika eğlenceleri için en yeni medya teknolojilerini destekleyen gelişmiş bir platform edinin. 8. Nesil Intel Core™ işlemcili masaüstü bilgisayarlar, üst düzey ve yüksek kaliteli içerikleri masaüstünüze taşıyan aşağıdaki gelişmiş medya teknolojilerini sunar:

 • HEVC 10 bit kodlama/kod çözme, VP9 10 bit kod çözme:
  Önde gelen çevrimiçi sağlayıcıların üst düzey 4K UHD eğlence içeriklerini bilgisayarınıza kusursuz bir şekilde aktarır
  4K video ve 360 derece görüntüleme özellikleriyle geniş ekranda etkileyici görüntüleme deneyimleri sağlar
  Etkileyici 4K video oluşturmayı ve kolaylıkla paylaşmayı mümkün kılar
 • Daha iyi görüntü ve video görüntüleme deneyimleri için gerçekçi parlaklık sağlayan Yüksek Dinamik Görüş Mesafesi (HDR - High Dynamic Range) ve Rec. 2020 (Geniş Renk Gamı)
 • Çoğu video özelliğini hızlandırarak kullanıcıların gerçek zamanlı olarak içerik oluşturmalarına ve kesintisiz çoklu görev çalıştırmalarına olanak tanıyan Intel® Quick Sync Video teknolojisi

Silikona Entegre Üst Düzey Koruma1
8. Nesil Intel Core™ işlemciler, etkin güvenlik1 yazılımınızın korumasını güçlendiren donanım düzeyinde teknolojileri entegre eder. Donanım tabanlı güvenlik, aşağıdaki özellikler sayesinde çevrimiçi ve çevrimdışı aktivitelerinizi gönül rahatlığıyla yapmanızı sağlar:

 • Uygulamaların sisteminizi ve verilerinizi korumasına yardımcı olan Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX)1
 • Başlatma sırasında sisteminizin korunmasına yardımcı olan Intel® BIOS Guard ve Intel® Boot Guard

Ölçeklenebilir İşlemci Portföyü
8. Nesil Intel Core™ işlemci ailesi, yaşam tarzınıza göre oyun, eğlence veya genel amaçlı bilgisayar kullanımı gibi tüm masaüstü deneyimleriniz için harika bir yatırımdır. Nefes kesen performansıyla altı çekirdekli 8. Nesil Intel Core™ i7-8700K işlemciden pratik özellikler sunan 8. Nesil Intel Core™ i3-8100 işlemciye kadar en yeni nesil masaüstü işlemcilerimiz tüm bütçelere ve ihtiyaçlara hitap eder. İster yüksek performans talep eden bir profesyonel, ister sıra dışı bir teknoloji tutkunu veya ilk kez bilgisayar satın alacak biri olun, istediğiniz deneyimleri sunacak bir 8. Nesil Intel Core™ işlemci mevcuttur. Önceliğiniz boyut ve tasarımsa 8. Nesil Intel Core™ işlemci ailesi, yüksek performanslı oyun kasalarından ince ve şık All-in-One bilgisayarlara veya oturma odalarında kullanılabilecek Mini Bilgisayarlara kadar çeşitli masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmış işlemciler sunar.

8. Nesil Intel Core™ Masaüstü İşlemci Ailesiyle Şaşırmaya Hazır Olun
8. Nesil Intel Core™ işlemciler, heyecan verici deneyimleri, özellikleri ve form faktörlerini destekleyen yeniliklerle masaüstü bilgisayar deneyiminde çıtayı yükseltiyor. Yeni bir 8. Nesil Intel Core™ işlemcili bilgisayarla yapabileceğiniz mükemmel şeyleri keşfedin.  

Bir Bakışta Özellikler1

Özellikler

Avantajlar

Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi

Belirtilen sınırların altında çalışılan durumlarda, ihtiyaç duyulduğunda termal ve güç kapasitesini kullanarak işlemcinin frekansını dinamik olarak arttırır.

Intel® Hyper-Threading Teknolojisi

Her bir fiziksel çekirdek için iki işlemci parçacığı sunar. Daha fazla iş parçacığına bölünen uygulamalar aynı anda daha fazla iş yaparak görevlerini daha kısa sürede tamamlar.

Intel® Smart Cache

İş yüküne göre her işlemci çekirdeğine dinamik olarak paylaşımlı önbellek atar ve gecikmeleri azaltırken performansı artırır.

Entegre Bellek Denetleyici

Etkili ön yakalama algoritmaları, daha az bekleme süresi ve daha yüksek bellek bant genişliği ile olağanüstü bir bellek okuma/yazma performansı sunar.

Intel® UHD Grafikleri

4K UHD videoları olağanüstü netlikte oynatır, fotoğrafların en küçük ayrıntılarını bile görüntülemenizi ve düzenlemenizi ve ayrıca günümüzün modern oyunlarını oynamanızı sağlar.

Intel® Quick Sync Video: Mükemmel görüntülü arama, hızlı video dönüştürme, çevrimiçi paylaşma, hızlı video düzenleme ve yazma olanakları sunar.

İşlemci Çekirdeğinde/Bellekte/Grafiklerde Hız Aşırtma2

Çarpan kilitsiz işlemciler belirli çip seti SKU'larıyla birlikte kullanıldığında, işlemci çekirdeği, grafikler ve bellek, işlemcinin spesifikasyon frekansının üzerinde çalışacak şekilde ayarlanabilir ve böylece daha yüksek performans elde edilebilir.

PCI Express* 3.0 Arayüzü

Maksimum 16 şeritle çevre cihazlarına hızlı erişim için 8 GT/sn'ye kadar hızlı erişim olanağı sağlar.3 Şeritler anakart tasarımlarına göre 1x16, 2x8 veya 1x8 ve 2x4 olarak yapılandırılabilir.

Intel Optane™ Hafıza Desteği

Intel Optane hafıza modülüyle birlikte kullanıldığında sistemin hızlanmasına ve yanıt hızına yönelik performans geliştirmeleri ve uygulamalarda hızlı yanıt süreleri sunar.

Intel® Power Optimizer ve İşlemci C Durumları

Intel® Power Optimizer, güç tüketimini azaltmak için işlemci, çip seti ve üçüncü taraf sistem bileşenleri dahil platform parçalarında silikon uyku durumu periyotlarını artırır. İşlemci C Durumları (C8-C10) sistem boştayken düşük güç tüketimi sağlar.

Intel® Virtualization Technology (Intel® VT)

Tek bir donanım platformunun birden fazla sayıda “sanal” platform olarak işlev görmesini sağlar. Bilgi işlem aktivitelerini parçalara ayırarak çalışma zamanı kaybını sınırlar, üretkenliği korur ve yönetilebilirliği iyileştirir.

VMCS Gölgeleme

VMCS gölgeleme, bir konukta (iç içe sanallaştırma) çalışan bir Virtual Machine Manager (VMM) uygulamasının, normal VMRead/VMWrite yönergelerini kullanarak bir gölge VMCS bellek alanına erişmesine olanak tanır. Bu teknoloji, giderleri azaltarak, daha doğal ve hızlı kullanıcı deneyimi sunar. Ayrıca, kullanıcıların kişisel ve profesyonel verilerini kontrol altına almalarına ve aynı zamanda ciddi güvenlik önlemleri ile korunmalarına olanak tanır.

Intel® Advanced Encryption Standard New Instructions

Tam disk şifreleme, dosya depolama şifreleme, 4K UHD içeriklere koşullu erişim, internet güvenliği ve VOIP dahil olmak üzere çeşitli şifreleme uygulamalarını hızlandırmak bir kullanılabilen bir yönergeler dizisidir. Tüketiciler, korumalı internet ve e-posta içeriğinin yanı sıra, hızlı ve uyumlu disk şifreleme özelliğinden faydalanır.

Intel® Transactional Synchronization Extensions (Intel® TSX)

Yazılım iş parçacıkları ve kilitlerin daha iyi kontrol edilmesini sağlayarak paralel operasyonları daha etkili kılan, kurumsal düzeyde çok iş parçacıklı performans ölçeklemesine odaklanan bir yönergeler dizisidir. Bu sayede, kurumsal düzeyde veri analizleri/iş zekası ve görselleştirme uygulamaları için çok kullanıcılı işbirliğine olanak tanıyan performans avantajları elde edilir.

Intel® Advanced Vector Extensions 2 (Intel® AVX2)4

Kayan nokta ve tam sayının yoğun kullanıldığı uygulamalarda daha yüksek performansı sağlayan bir 256 bit yönergeler dizisidir. Yüz tanıma, profesyonel görüntüleme, yüksek performanslı bilgi işlem, tüketici videosu ve görüntüleme, sıkıştırma ve şifreleme gibi medya ve kayan nokta hesaplamalarında daha iyi performans sağlayan FMA (Birleşik Çarpma Toplama) talimatlarını içerir.

Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX)

Bellekteki korumalı yürütme alanları olan güvenli bölgeler kullanılarak belirli kodların ve verilerin ifşa edilmesini veya değiştirilmesini önlemeye yardımcı talimatlar, API'ler, kitaplıklar ve araçlar bütünüdür.

Intel® BIOS Guard

BIOS Flash depolamasına karşı artan kötü amaçlı yazılım tehdidine yanıt vermeyi amaçlayan mevcut çip seti tabanlı BIOS Flash koruması özelliklerini bir araya getirir. BIOS Flash'ın platform üreticisinin izni olmadan değiştirilmesini önlemeye ve platformu düşük seviye DOS (hizmet reddi) saldırılarına karşı savunmaya yardımcı olurken, bir saldırıdan sonra BIOS'un bilinen bir iyi duruma getirilmesini sağlar.

Intel® Boot Guard

Yetkisiz ve kötü amaçlı yazılımların sistemin çalışması için çok büyük öneme sahip önyükleme bloklarını ele geçirmesini önlemeye yardımcı olarak, platform için ek bir güvenlik katmanı sağlayan donanım tabanlı bir önyükleme bütünlüğü korumasıdır. Yapılandırılabilir önyükleme türleri şunlardır:

Ölçümlü Önyükleme: Başlangıç önyükleme bloğunu güvenilir bir platform modülü (TPM) gibi bir platform depolama cihazında ya da Intel® Platform Trust Teknolojisi'nde ölçer.

Doğrulamalı Önyükleme: Önyükleme ilke anahtarını kullanarak platformun başlangıç önyükleme bloğunu kriptografik olarak doğrular.

Intel® OS Guard

İşletim sistemi merkezini koruyan, donanım tabanlı bir güvenlik özelliği. OS Guard, kullanıcı modu sayfaları olarak işaretlenen alanlarda bulunan zararlı verilerin veya saldırı kodlarının kullanımıyla ele geçirilmelerini veya OS merkezinin ihlal edilmesini önlemeye yardımcı olur. OS Guard, uygulamaya özel değildir ve merkezi tüm uygulamalardan korur.

Intel® Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT)

Tek kullanımlık şifre (OTP) bilgilerinizi ve açık anahtar altyapısı (PKI) sertifikalarını korur ve çevrimiçi işlemler için şifreli iki faktörlü kimlik doğrulaması katmanı sunar.

Intel® Secure Key

Kriptografik (şifreleme ve şifre çözme) protokolleri için yüksek kaliteli anahtarlar üretmede kullanılabilen donanım tabanlı rastgele sayı üretici. Ek güvenlik için kriptografi dünyasında çok aranan kaliteli entropi sağlar.

8. Nesil Intel Core™ İşlemciler


Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.

2

Uyarı: Bilgisayar saatinin veya belleğin frekansını ve/veya voltajı değiştirmek (i) sistem istikrarını ve sistemin, belleğin ve işlemcisinin kullanım süresini azaltabilir; (ii) işlemci ve diğer sistem bileşenlerinin bozulmasına neden olur; (iii) sistem performansını düşebilir; (iv) yüksek sıcaklığa ya da diğer hasarlara neden olabilir; (v) sistemin veri bütünlüğünü etkileyebilir. Intel, belleğin değiştirilmiş saat frekanslarıyla ve/veya voltajlarla kullanılması halinde herhangi bir özel amaç için uygun olacağına dair hiçbir sorumluluk üstlenmez. Garanti ve ek ayrıntılar için bellek üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/gaming/overclocking-intel-processors.html adresini ziyaret edin.

3

Gerçek şerit sayısı, işlemci numarasına ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişebilir. Lütfen ilgilendiğiniz işlemci numarasına ait spesifikasyonlara bakın veya daha fazla bilgi için sistem tedarikçinize danışın.

4

Intel® Advanced Vector Extensions (Intel®AVX), belirli tam sayı ve kayan nokta işlemlerinde daha yüksek işlem hacmine ulaşmak üzere tasarlanmıştır. Değişen işlemci gücü özellikleri nedeniyle, AVX yönergelerinden faydalanmak a) bazı parçaların nominal frekans hızından daha düşük hızda çalışmalarına ve b) Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisine sahip bazı parçaların turbo frekanslarına hiç erişememesine ya da parçaların maksimum turbo frekansına ulaşamamasına neden olabilir. Donanıma, yazılıma ve genel sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize danışmanız gerekir. *Intel® Advanced Vector Extensions; Intel® AVX, Intel® Advanced Vector Extensions 2 (Intel® AVX2) veya Intel® Advanced Vector Extensions 512 (Intel® AVX-512) sürümlerini ifade eder. Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için şu sayfayı ziyaret edin: http://www.intel.com/go/turbo.