Performans Uygun Fiyatla Buluşuyor

Fiyat odaklı müşteriler için güvenilir performansı uygun fiyata sunan bilgisayarlar.

Intel® Pentium® ve Intel® Celeron® işlemciler, uygun bir fiyata temel işlevselliğe ihtiyaç duyan fiyat odaklı müşteri segmenti için harika seçeneklerdir. Intel’in en yeni, en gelişmiş 14nm işlem teknolojisinden ve optimizasyonlarından faydalanan işlemciler; temel düzeyde üretkenlik, görselliğiyle çarpıcı web sayfalarında gezinme, internetten 4K Ultra HD video yayını izleme ve fotoğraf düzenleme gibi günlük bilgisayar deneyimleri için idealdir.

Intel® Pentium® ve Celeron® işlemciler; dizüstü bilgisayar, dönüştürülebilir bilgisayar, Chromebook*, All-in-One, mini bilgisayar ya da masaüstü bilgisayar gibi her tür cihazda, fiyat odaklı müşteriler için güvenilir performansı uygun fiyata sunar.

Yeni Intel® Pentium® ve Celeron® Mobil İşlemciler
Artık Chromebook*, Windows* veya Linux* kullanıcıları, güvenli bir yaşam tarzı için ihtiyaç duydukları güvenlik ve bağlantı seçeneklerini sunan, giriş düzeyi dizüstü bilgisayarlar, dönüştürülebilir cihazlar ve diğer inovatif tasarımlı cihazlardan bekledikleri tüm deneyimleri elde edebiliyor. Intel® Pentium® ve Celeron® işlemciler, zengin deneyimler arayan günlük bilgisayar kullanıcılarının tercih ettikleri platforma ve işletim sistemine sahip, uygun fiyatlı cihazlarda en fazla üç harici monitörü desteklemenin yanı sıra daha fazla işlemci ve grafik performansını daha uzun süre sağlıyor1 2.

Daha Uzun Süre Aktif Kullanım için Mükemmel Pil Ömrü
En sevdiğiniz filmleri gece boyunca izleyebilir, daha uzun sohbetler edebilir ve daha üretken olabilirsiniz. Üstelik cihazınız uykudayken, hiçbir önemli gelişmeyi kaçırmazsınız.

Daha Güçlü Bir Bilgisayar ile Daha İyi Grafiklerin Keyfini Daha Uzun Süre Çıkarın
Windows’ta önceki nesil platforma kıyasla %30’a kadar daha yüksek işlemci performansı2 ve %45’e kadar daha iyi grafikler3 sunan en yeni Intel® Pentium® ve Celeron® işlemciler, platformunuza aradığınız bilgisayar gücünü ve görsel kaliteyi sağlar. Ayrıca Chromebook* kullanıcıları, daha fazla uygulamadan ve zengin çevrimiçi deneyimlerden faydalanmak için cihazlarıyla daha iyi performans elde edebilirler. İster Windows ister Chromebook kullanıcısı olun, çoklu görev çalıştırma gücünden faydalanarak aynı anda film izleyebilir/oyun oynayabilir ve Skype* üzerinden sohbet edebilirsiniz.

Intel® Processor Graphics Gen9; günlük oyun deneyimine hız katar, tüm çevrimiçi eğlenceleriniz için kusursuz video veri akışı sağlar, arkadaşlarınız ve aileniz ile daha kişisel çevrimiçi etkileşimler için gelişmiş bir görüntülü sohbet deneyimi sunar.

Yeni bir performans düzeyinin yanı sıra, daha yüksek güç verimliliği ve enerji tasarrufu sağlayan bekleme modu, daha uzun süre aktif kullanım için mükemmel pil ömrü2 sunar. Windows’ta 11 saate kadar pil ömrü elde edebilirsiniz.4 En sevdiğiniz filmleri gece boyunca izleyebilir, daha uzun sohbetler edebilir ve daha üretken olabilirsiniz. Üstelik cihazınız uykudayken, hiçbir önemli gelişmeyi kaçırmazsınız. Chromebook cihazları, pil gücü harcamadan en güncel gelişmeleri almanızı sağlar.

Giriş Düzeyi Sistem Fiyatına Tavizsiz Kullanıcı Deneyimi
Intel® Pentium® ve Celeron® işlemciler, mükemmel performans ve pil ömrü sunmakla kalmaz, aynı zamanda yeni deneyimler için gelişmiş özelliklere de sahiptir.

 • Intel® HD Audio, birçok kaynaktan müzikleri daha yüksek kalitede dinlemenizi ve en yeni ses formatlarındaki içeriklerin keyfini çıkarmanızı sağlar5.
 • Chromebook kullanıcıları, pil ömründen taviz vermeden basit bir ‘merhaba’ ile çalışmaya hazır, eller serbest kullanım imkanı sunan bir cihazın keyfini çıkarabilir.6 Chromebook6 cihazlarına özel Lucid Sleep* Gen2 teknolojisi, uyku modundayken bile e-postanızı, anlık mesajlarınızı ve diğer önemli etkinlikleri günceller.
 • Wi-Fi, Bluetooth®, NFC7, 4G LTE7 5 ve 3G ile internete bağlanın. 7

Güvenebileceğiniz Güvenlik
Intel® Pentium® ve Celeron® işlemcilerin koruma özellikleri, baştan sona güvenebileceğiniz bir cihaz sunmak üzere geliştirildi.8 Intel® Platform Trust Teknolojisi’nin sağladığı güvenli önyükleme, cihazınızı her başlattığınızda tehlikeli programları engelleyerek yalnızca güvenilir yazılımların başlatılmasına, böylece cihazınızın güvende kalmasına yardımcı olur. Daha güvenli bir işletim ortamıyla içiniz rahat eder.8 Execute Disable Bit özelliği, yakalanması giderek zorlaşan kötü amaçlı yazılımlara karşı savunma sağlayarak, virüslere ve kötü kod saldırılarına maruz kalma riskini azaltır. Arka planda çalıştığı için onu düşünmeniz gerekmez. Kötü kodları sisteme yerleşmeden önce durdurur.

İşlemciye entegre Advanced Encryption Standard (AES) ve Secure Hash Algorithm (SHA) yeni yönergeleriyle verilerinizin güvenliğini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Performanstan taviz vermeden ya da deneyiminizi etkilemeden güçlü güvenlik elde edersiniz.

Taviz Vermeyen Mobil Bilgisayar Deneyimi
Intel® Pentium® ve Celeron® işlemciler, ihtiyaçlarınıza en uygun cihazı seçerken istediğiniz performansı, deneyimi ve güvenliği elde etme esnekliği sunar.

Mükemmel Deneyimler için Cihazınızı Seçin
Dizüstü bilgisayarlardan dönüştürülebilir cihazlara kadar birçok farklı cihaz türünde bulunan Intel® Pentium® ve Celeron® işlemciler, ihtiyaçlarınıza en uygun cihazı seçme esnekliğinin yanı sıra istediğiniz performansı, deneyimleri ve güvenliği sunarak içinizin rahat olmasını sağlar.

Intel® Pentium® ve Celeron® İşlemcili Chromebook* Cihazlarıyla Harika Deneyimler Elde Edin

   
Kullanım Amacınıza Uyum Sağlayan Cihazlar
 • Ses ile uyanma
 • Anında açılır ve her zaman bağlantılı9
 • Küçük cihazları kullanırken ekranı okuma ya da oyun oynama amaçlarına uygun şekilde yerleştirebilirsiniz
Platform İnovasyonu
 • İstiridye ve 2’si 1 Arada laptoplar dahil olmak üzere, yaşam tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun yeni cihaz türleri
 • Sessiz, fansız ve dokunmatik/dijital kalemli tasarımlar
 • Daha hafif malzemeler ve cihazlar, mobil yaşamınızı kolaylaştırır
Yeni Cihazınızdan Daha Fazlasını Bekleyin, Daha Fazlasını Elde Edin
 • Daha iyi yanıt hızı için daha hızlı bellek ve depolama2
 • 11 saate kadar aktif kullanım4
 • Daha hafif tasarımları mümkün kılar
Geliştirilmiş Medya ve Grafik Deneyimleri
 • Kusursuz, bekleme süresi düşük video yayını (Tam HD)
 • VP8 ve VP9 gibi kodek destekleriyle (yalnızca kod çözme) daha iyi görüntülü sohbet deneyimleri2
Temel Güvenlik
 • İşletim sistemi görsel yükleme otomatik taraması sayesinde cihazınıza her önyüklemede güvenebilirsiniz
 • Güvenlik şüphesi durumunda otomatik olarak işletim sisteminin yerini alır
Çeşitli Bağlantı Seçenekleri
 • İnternete ve diğer cihazlara esnek bağlantı seçenekleri
 • USB-C ve Bluetooth® bağlantısı

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Karşılaştırma testi sonuçları, "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamalarından ve sabit yazılım güncellemelerinden önce alınmıştır. Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir.

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.

2

SYSmark* 2014, Windows* platformlarının performansını ölçen BAPCo konsorsiyumundan bir karşılaştırma testidir. SYSmark üç kullanım senaryosunu test eder: Ofis Üretkenliği, Medya Oluşturma ve Veri Analizi/Finansal Analiz. SYSmark, Microsoft ve Adobe gibi Bağımsız Yazılım Tedarikçilerinden gerçek uygulamalar içerir. Raporlanan ölçümler: SYSmark 2014 Değerlendirmesi ve her senaryo sonucu için bir değerlendirme (tümünde yüksek değer daha iyidir). Ölçekleme verimlilikleri: CPU baskın, frekansa, çekirdek sayısına ve belleğe duyarlı. QSV etkin. Ölçümlerin yapıldığı sistem: Intel® Pentium® N4200 işlemci ile Intel® Pentium® N3710 işlemci.

3

3DMark* Skydiver Grafik Skoru, Ölçümlerin yapıldığı sistem: Intel® Pentium® N4200 İşlemci ile Intel® Pentium® N3710 İşlemci.

4

Windows® 10 1080p 24fps Yerel Video Oynatımı Bileşeni Ortalama Gücü Tüm USB cihazların bağlantısını kesin, yerel WiFi erişim noktasına bağlanın ve ekran parlaklığını 200 nit olarak ayarlayın (DPST'yi devre dışı bırakın, beyaz arkaplanda parlaklığı 200 nit olarak ayarlayın ve DPST'yi etkinleştirin). İşletim sisteminin tamamen bekleme moduna geçmesi için 10 dakika bekleyin. Windows* Movie & TV Uygulamasını kullanarak Tears of Steel (1080p H264 10MB/sn 24fps) videosunu başlatın. Videonun süresine göre ortalama gücü ölçün ve hesaplayın. 3 çalıştırma medyanını raporlayın.

5

Yalnızca Windows* cihazları için mevcuttur.

6

Yalnızca Chromebook*'larda mevcuttur.

7

Yapılandırmaya bağlıdır.

8

Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz.

9

Intel® Pentium® ve Celeron® işlemcili Chromebook*'larda hedeflenen özelliktir; özellik uygulama, Google* gerekliliklerine bağlıdır.