Intel® Pentium® Silver ve Celeron® İşlemciler

Artık mobil yaşam tarzınız için ihtiyacınız olan güvenliği ve bağlantı seçeneklerini sunan yeni Intel Pentium® Silver ve Celeron® işlemci ailesiyle dizüstü, dönüştürülebilir ya da masaüstü bilgisayarınızda aradığınız mükemmel deneyimlerin keyfini çıkarabilirsiniz. İster Windows* ister Linux* kullanıcısı olun, Intel® Pentium® Silver ve Celeron® işlemci ailesinin sunduğu mükemmel pil ömrü ve performans dengesini giriş düzeyi fiyatlarıyla elde edebilirsiniz. Yepyeni Intel® Pentium® Silver ve Celeron® işlemci ailesi; zengin deneyimler arayan günlük kullanıcılara uygun fiyat seçenekleriyle, tercih ettikleri platformda ve işletim sisteminde 4K medya desteği, Gigabit hızlarına ulaşan Wi-Fi ile entegre bağlantı1 3 ve güvenlik geliştirmeleri sunar.

Daha yüksek veri aktarma hızlarıyla daha iyi bilgi işlem performansının keyfini çıkarın
Dört yıllık bir sisteme kıyasla %55’e kadar daha iyi Windows* uygulama performansı 1 4 sunan Intel® Pentium® Silver ve Celeron® işlemciler, platformunuza istediğiniz bilgisayar gücünü ve görsel performansı sağlar. Artık veri bakımından yoğun projeleri aynı anda çalıştırırken, diğer aktiviteleriniz için ihtiyacınız olan gücü elde edebilirsiniz. Pentium® Silver ve Celeron® işlemci platformlarıyla şu özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz:

 • Eğlencelik ve günlük oyun deneyimi
 • Yeni bir performans düzeyi ve daha uzun süre aktif kullanım için mükemmel pil ömrü (yaklaşık 10 saat aktif pil ömrü1 2)
 • DDR4 desteği ile daha hızlı yüksek veri aktarma hızları için yeni ve geliştirilmiş G/Ç ve bellek seçenekleri
 • Pentium® Silver ve Celeron® işlemciler ile dizileri ara vermeden arka arkaya izleyebilir, daha uzun süre sohbet edebilir ve daha üretken olabilirsiniz

Heyecan verici yeni deneyimler
Intel® Pentium® Silver ve Celeron® işlemciler, mükemmel performans ve pil ömrü sunmakla kalmaz, aynı zamanda cihazınızda yeni ve heyecan verici yeni deneyimlerden faydalanmanızı sağlar.

 • Gigabit hızlarına ulaşan Wi-Fi* bağlantısı ilk kez bir bilgisayarda SOC (Çipte Sistem) üzerine entegre edildi1 3 
 • Olağanüstü ağ oluşturma performansı için ilk kez kablosuz Gigabit hızında Wi-Fi* bağlantısı sunan bu sistemler, kablolu Gigabit Ethernet’ten bile daha hızlı bağlantıyı mümkün kılıyor.5
 • LACE teknolojisi (Yerel Ayarlanabilir Kontrast İyileştirme) dış mekanlarda ekranınızın görünürlüğünü artırır 
 • Harici 4K ekran ya da HDTV’lerde 4K içeriklerin keyfini çıkarın 
 • Netflix* ve Sony* gibi ücretli kanalların sunduğu filmleri ve videoları UHD (Ultra Yüksek Çözünürlük) kalitesiyle izleyebilirsiniz 
 • Yeni VP9* ve HEVC 10 bit entegre CODEC’lerle Google Hangouts*, Chrome* tarayıcı, MS Edge* tarayıcı ve YouTube* için 1080p video çekmek ve yüklemek artık çok daha kolay 
 • PlayReady* 3 ile hareket halindeyken TV keyfini kaçırmayın

Güvenebileceğiniz güvenlik6
İnsanların çevrimiçi yaşamları artık her zamankinden daha karmaşık hale geldi. Tüketiciler kimliklerini ve verilerini korumak için kusursuz yöntemler talep ediyor. Araştırmamıza göre, tüketiciler artık daha güvenli dijital deneyimler talep ediyor. Ayrıca güvenlik, bilgisayar yenilemeyi hızlandırma potansiyeli sunuyor. Şimdiyse daha çok bilgisayar satmanızı sağlayacak benzersiz bir güvenlik teklifi sunuyoruz. Intel, en yeni Intel® Pentium® Silver ve Celeron® işlemcilerle, güvenliği6 doğrudan silikona entegre ediyor. Kullanım kolaylığından taviz vermeden daha güvenli6 bir deneyim sunuyoruz. Intel® Pentium® Silver ve Celeron® işlemciler, parola yöneticilerle güvenli6 internette gezinme ve paylaşım olanakları sunuyor.

Yaşam tarzınıza uyum sağlayan bir cihaz
İster Windows ister Linux olsun, dizüstü bilgisayarlardan dönüştürülebilir cihazlara, masaüstü ve mini bilgisayarlara kadar birçok farklı cihaz türünde bulunan Intel® Pentium® Silver ve Celeron® işlemciler, ihtiyaçlarınıza en uygun cihazı seçme esnekliğinin yanı sıra istediğiniz performansı, deneyimleri ve güvenliği6 sunuyor.

Sessiz, fansız tasarımlar, daha hafif materyaller ve cihazlarla tüketiciler ve eğitim için yeni tasarım ve boyuttaki cihazlar dahil olmak üzere birçok farklı boyut ve tarzdaki cihaz seçenekleriyle, artık seyahat halindeyken ya da masa başında kullanmak üzere, yaşam tarzınıza en uygun cihazı seçebilirsiniz.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Karşılaştırma testi sonuçları, "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamalarından ve sabit yazılım güncellemelerinden önce alınmıştır. Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir.

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.

2

As projected by 1080p Video Playback on Intel® Pentium® Silver processor N5000, PL1=6W TDP, 4C/4T, up to 2.7GHz, Memory: 2x2GB DDR4 2400, Storage: Intel® SSD, OS: Windows® 10 RS2 Battery: 35WHr, 12.5", 1920x1080.

3

802.11ac 160MHz provides 1.73Gbps maximum throughput, 2X faster than standard 802.11ac 2x2 80MHz (867Mbps) and nearly 12x faster than baseline 1x1 BGN (150Mbps) Wi-Fi used in today’s PCs. To achieve Gigabit wireless speeds the network requires a wireless router/access point that supports 160MHz channel.

4

SYSmark* 2014 v1.5 karşılaştırma testi ile şu sistemlerde yapılan tahminlere dayanır: Intel® Pentium® Silver N5000 işlemci, PL1=6W TDP, 4C/4T, 2,7GHz’e kadar, Bellek: 2x2GB DDR4 2400, Depolama: Intel® SSD, İşletim Sistemi: Windows* 10 RS2 - Intel® Pentium® N3540 işlemci, PL1=7,5W TDP, 4 Çekirdek/4 İş Parçacığı, 2,66GHz’e kadar, Bellek: 2x2GB DDR3L-1333, Depolama: Intel® SSD, İşletim Sistemi: Windows* 10 RS2 (%55 Mobil) ve Intel® Pentium® Silver J5005 işlemci, PL1=10W TDP, 4 Çekirdek/4 İş Parçacığı, 2,8GHz’e kadar, Bellek: 2x2GB DDR4 2400, Depolama: Intel® SSD, İşletim Sistemi: Windows* 10 RS2 - Intel® Pentium® J2900 işlemci, PL1=10W TDP, 4 Çekirdek/4 İş Parçacığı, 2,67GHz’e kadar, Bellek: 2x2GB DDR3L-1333, Depolama: Intel® SSD, İşletim Sistemi: Windows* 10 RS2 (%60 MASAÜSTÜ).

5

Hem Wi-Fi hem de kablolu bağlantılar için sektörün kabul ettiği ideal koşullar altında.

6

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım ile yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Performans, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.