Silikonda Tasarlanan Gelişmiş Özellikler

Bilgi işlem, ağ ve depolama özellikleri bir araya geliyor. Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemciler, veri güvenliğinden taviz vermeden hız odaklı bir yaklaşımla bir bağlanabilirliği optimize eder. Katma değerli özelliklerden bazıları şunlardır:

Performansı Optimize Edin

Intel® Advanced Vector Extension 512 (Intel® AVX-512) gibi yeni özellikler; gelişmiş analizlere, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) uygulamalarına ve veri sıkıştırma işlemlerine yönelik iş yükü bakımından optimize performansı ve iş hacmini artırır.

Nasıl olduğunu öğrenin ›

Kritik İş Yüklerini Hızlandırın

Entegre Intel® QuickAssist Teknolojisi (Intel® QAT) ile veri sıkıştırma ve kriptografi görevlerini hızlandırın.

Daha fazla bilgi edinin ›

Operasyonlarınızı Daha Verimli Yönetin

Yüksek hızlı Entegre Intel® Ethernet (maks. 4x10GbE) toplam sistem maliyetini düşürür. Ayrıca güç tüketimini düşürürken, büyük depolama bloklarının ve sanal makinelerin geçişi sırasındaki aktarım gecikme süresini kısaltır.

Nasıl olduğunu görün ›

Güvenliği Geliştirin

Verileri ve sistem operasyonlarını performanstan taviz vermeden korumak için donanımla geliştirilmiş güvenliği devreye alın.

Diğerlerini okuyun ›

Yeni Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemciler şimdi dört ayrı özellik yapılandırmasıyla sunuluyor:

Platinum

Platinum

Intel® Xeon® Platinum işlemciler; G/Ç, bellek, depolama ve ağ teknolojilerindeki büyük iyileştirmelerle görev için kritik ve hibrit bulut iş yükleri, gerçek zamanlı analizler, makine öğrenimi ve yapay zeka için sektördeki en iyi performansı sunar.

CPU çekirdekleri: Maks. 28
Yuva yapılandırmaları: 8+
Bellek: Maks. 12 TB

Daha fazla bilgi edinin

Gold

Gold

Intel® Xeon® Gold işlemciler; talepkâr veri merkezi, hibrit bulut bilişim, ağ ve depolama iş yükleri için yüksek performans, geliştirilmiş güvenilirlik ve donanımla geliştirilmiş güvenlik özellikleri sunar.

CPU çekirdekleri: Maks. 22
Yuva yapılandırmaları: Maks. 4
Bellek: Maks. 6 TB

Daha fazlasını görün

Silver

Silver

Intel® Xeon® Silver işlemciler, orta ölçekli veya büyüyen BT organizasyonları için optimize edilen veri merkezi bilgi işlem, ağ ve depolaması için gereken donanımla geliştirilmiş performansı ve güvenliği sunar.

CPU çekirdekleri: Maks. 12
Yuva yapılandırmaları: Maks. 2
Bellek: Maks. 1,5 TB

Bu konuda daha fazlasını okuyun

Bronze

Bronze

Intel® Xeon® Bronze işlemciler, küçük işletme ve temel depolama sunucuları için optimize performans sunar.

CPU çekirdekleri: Maks. 8
Yuva yapılandırmaları: Maks. 2
Bellek: Maks. 1,5 TB

Şimdi bilgi edinin

Verileriniz Size En Çok Fayda Sağlayan Varlıklarınız Haline Gelsin

Başarı için Ölçekleme Yapın

Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemci tabanlı çözümlerle işinizi daha hızlı geliştirin.

Bulut Hizmetleriyle Çeviklik ve Ölçekleme

Performans artışı, veri merkezi tasarımı ve yeni özelliklerle Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka ve görsel bilgi işlem gibi yüksek düzeyde bilgi işlem gücü gerektiren, veri bakımından zengin iş yüklerini yönetin.

Daha fazla bilgi edinin

İletişim Hizmetleri: 5G'ye Hazırlık

Esnek ve optimize olan sektör standardı sunucular ve sanallaştırılmış, organize edilmiş ağ sunucularıyla bulut ekonomisinden faydalanın.

Daha fazlasını görün

Yüksek Performanslı Bilgi İşlem ile Görüşlere Daha Hızlı Erişin

Büyük ve karmaşık veri kümelerini yönetin, görüşlere daha hızlı ulaşın, ürün inovasyonunu hızlandırın ve daha önce imkansız olan bilimsel keşifleri mümkün kılın.

Nasıl olduğunu öğrenin

Derin Öğrenme için Optimize Edilen Yapay Zeka

Önceki nesle kıyasla 2,1 kat daha iyi derin öğrenme performansı, yapay zeka ve kombinasyon iş yüklerinde maksimum esneklik ve sunucu sınıfında güvenilirlik için hızlı ve kusursuz yukarı ölçeklendirme yapın.

Daha fazla bilgi edinin

Nasıl Yapıldığına Bakın

Bağımsız yazılım sağlayıcılar (ISV), Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcilerden faydalanmaya başladı. Farklı sektörlerdeki ve teknoloji segmentlerindeki kullanım durumlarını okuyun.

Daha fazla bilgi edinin ›

Daha Fazla Bilgi1

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Karşılaştırma testi sonuçları, "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamalarından ve sabit yazılım güncellemelerinden önce alınmıştır. Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir.

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.