Karşınızda Açık Perakende İnisiyatifi

Intel ve lider teknoloji şirketlerinin yer aldığı perakende odaklı bir Açık Kaynak inisiyatifi olan Açık Perakende İnisiyatifi ile perakende alanında ölçekli inovasyonu hızlandırın.

Duyuruyu Okuyun ›

Intel’in EdgeX Foundry’e Katılma Hikayesini Okuyun

Açık Perakende İnisiyatifi (ORI), açık erişilebilir çözümlerin ölçekli iterasyon, esneklik ve inovasyonu hızlandıracağına inanan lider teknoloji şirketleri ile Intel’in ortak çalışmasına dayanan bir girişimdir.

EdgeX Foundry, Open Stack ve benzeri gruplarla yapılan iş ortaklıklarında Intel’e Canonical (Ubuntu), Dell, Envirosell, HP, JD.com, JDA, Petrosoft, Retail Next, SAS, Shekel Brainweigh, SUSE, Toshiba Global Commerce Solutions, Verifone, Videonetics ve VMware eşlik ediyor.

Günümüzün karmaşık perakende ortamında, müşterilerin sadık kalmasını sağlayan değerli ve inovatif hizmet modellerinin sunulması konusundaki rekabet baskısı, perakende ekosisteminde birlikte çalışabilirlikle ilgili eksikliklerle birlikte daha da yoğunlaşıyor. Cihazlar, işletim sistemleri, ağlar, uygulama çerçeveleri ve iletişim protokolleri gibi birçok bileşende veriye dayalı deneyimin tasarlanması ve devreye alınması her ölçekten şirketi zorluklarla karşı karşıya bırakıyor. Bununla birlikte, dijital dönüşüm çağı birleşik standartlar oluşturmanın erken aşamalarında olan yeni teknolojileri müjdelerken, birbirleri arasında kolaylıkla ve hızlı değişim yapılabilen bileşenlerden oluşan bir ekosistemi mümkün kılmak üzere ortak bir açık çerçeve ihtiyacını doğuruyor.

Perakende Odaklı bir Açık Kaynak İnisiyatifi

Açık Perakende İnisiyatifi, perakende odaklı bir Açık Kaynak inisiyatifidir. Perakende alanındaki düşünce liderleri, bu çalışmayla perakende sektörünün aşağıdaki konularda karşılaştığı en büyük zorlukların üstesinden gelmeyi hedefliyor:

Ekosistem bileşenleri genelinde erişilebilir mağaza içi verilerin iş değerini en üst düzeye çıkarma.

Çeşitli ekosistem bileşenlerini veya “malzemeleri” kullanarak, perakende kullanım durumları geliştirmek üzere önerilen uygulamalarla çözüm geliştirmeyi hızlandırma.

Modüler, çok amaçlı, birlikte çalışabilir ve bu özellikleriyle erişilebilirlik, esneklik ve ölçekleme olanağı sunan sistemlerin geliştirilmesi yoluyla yatırım getirisini iyileştirerek toplam teknoloji maliyetlerini düşürme.

EdgeX Foundry’nin deneyimlerinden, diğer açık kaynak kodlarından, standardizasyon çabalarından ve ticari ürünlerden faydalanan katılımcılar, EdgeX Foundry ile ilişkilendirilen ve Intel’in koordinasyonunu üstlendiği bir Ticaret Projesi ile ORI işbirliğinde yer alıyor olacaklar.

Açık Perakende İnisiyatifine Katılın

Intel ve katılımcı şirketler, sizi inisiyatife katılmaya ve perakendenin en büyük zorluklarından birinin çözümünde birlikte çalışmaya davet ediyor.

Canonical’ın Küresel Satışlar, IoT ve Cihazlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Canning konuyla ilgili olarak şunları ifade ediyor: "Perakendecilerin daha iyi bir müşteri deneyimi yaratmak üzere IoT, veri analizleri ve yapay zeka avantajlarından en iyi şekilde faydalanabilmelerini sağlamak üzere, standardizasyon ve uyumluluğa yönelik bir adım olarak Açık Perakende İnisiyatifi’nin bir parçası olmaktan memnuniyet duyuyoruz."

Sektördeki lider tedarikçiler arasındaki işbirliği, perakendecilerin ön yatırım süresini en aza indirmelerini ve birlikte çalışabilirlik sorunlarını azaltmalarını sağlayarak, inovasyonun artan bir hızla gerçekleşmesine olanak tanıyor.

Tom Canning, Canonical Küresel Satışlar, IoT ve Cihazlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı.

Dell Technologies’in IoT ve Uç Noktadan Sorumlu CTO’su Jason Shepherd şunları dile getiriyor: “Perakendeciler, mağaza içi IoT çözümlerinden elde edilen verileri kullanarak operasyonlarını geliştirme, müşteri görüşlerini ayrıntılı hale getirme ve daha iyi bir müşteri deneyimi sunma yönünde muazzam bir potansiyele sahip. Ancak, günümüzde bunu mümkün kılan teknolojilerin bir bütün halinde olmaması, başlangıç yatırımını korkutucu hale getirebiliyor. Dell Technologies, açık teknolojiler konusundaki uzun geçmişe sahip taahhüdünün bir parçası olarak perakende çözümlerine yönelik bir açık kaynak birlikte çalışabilirlik çerçevesi hazırlamak üzere Intel ve diğer sektör liderleriyle işbirliği yapmaktan gurur duyuyor. Perakende teknolojisi geliştiriciler ve bu teknolojiyi benimseyecek olanlar için inovasyonu hızlandıran Açık Kaynak Perakende İnisiyatifi, aynı zamanda bugün yapılacak olan altyapı yatırımlarının yarının kullanım durumlarını desteklemesini sağlayacak.”

HPC Inc. Başkan Yardımcısı ve Perakende Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdürü Aaron Weiss şunları belirtiyor: “HP, sektörle ilgili sorunları çözmenin en iyi yolunun sektörde yer alan tedarikçiler ve uzmanlarla işbirliği yapmaktan geçtiğinin farkında. İşbirliği, ortak iş sorunlarına odaklanmak üzere en iyi akılları bir araya getirerek, inovasyonu ve devreye alınabilir çözümlerin tasarlanmasını hızlandırıyor. Açık Perakende İnisiyatifi, bu akılların bir araya getirilmesi ve çözümlerin pazara sunulması için katalizör görevi görüyor olacak. Açık Perakende İnisiyatifi’ne katılmaktan gurur duyan HP, diğer Açık Perakende İnisiyatifi iş ortaklarıyla birlikte çalışmayı büyük bir heyecanla bekliyor.”

Stratejik İttifaklar ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yevgeni Tsirulnik’in konuyla ilgili sözleriyse şöyle: “Toshiba Global Commerce, Perakende dönüşümü söz konusu olduğunda Solutions Perakende müşterileri için önem taşıyan teknolojik ve ticari inovasyonlara bağlılığını sürdürüyor. Bilgisayar görüsü ve yapay zeka, bu modern perakende vizyonunu gerçekleştirecek olan temel teknolojileri oluşturuyor. Intel’in Açık Perakende İnisiyatifine katılmak ve hem perakendeciler hem de yarının tüketicileri için fayda sağlayacak olan yeni ve heyecan verici kullanım durumlarının devreye alınmasını hızlandırmak üzere sektör ile işbirliği yapmanın gururunu yaşıyoruz.”

Toshiba Global Commerce Solutions’ın Geliştirmeden Sorumlu Üst Düzey Başkan Yardımcısı Mike Yeung şunları ekliyor: “Linux Foundation’a katılan Toshiba, müşterilerimize üstün deneyimleri daha kısa sürede sunmaya odaklanan bir topluluk kurulması konusunda Açık Kaynak geliştirmenin gücüne inanıyor.”

 SAS Küresel Perakende ve CPG Direktörü Dan Mitchell ise “IoT cihazları, sensörler ve analizler, perakende sektöründe bağlantılı müşteri deneyiminin yeniden tasarlanması ve daha kusursuz bir dijital tedarik zincirinin oluşturulması için kilit bileşenler haline geliyor,” şeklinde konuşuyor.

Açık standartlar ve sektörde işbirliği, zekayı ve analizleri uç noktada sunmamızı sağlayan kusursuz bir ortam oluşturacak. Böylece IoT cihazlarının mağaza içinde, nakliyat sırasında veya depoda gerçek zamanlı olarak yanıt vermeleri mümkün hale gelecek.

Dan Mitchell, SAS Küresel Perakende ve CPG Direktörü.

Shekel Brainweigh CEO’su Yoram Ben Porat şunları ifade ediyor: "Intel’in davetiyle katıldığımız, oyunun kurallarını değiştiren "Açık Perakende İnisiyatifi" sayesinde diğer sektör liderleri ile birlikte gelişmiş IoT ve yapay zeka teknolojilerinin perakende ortamında benimsenmesini kolaylaştıracağız. Bu daveti sektörün teknolojimizi takdir etme biçimi olarak görüyor ve dijital ağırlık ölçme teknolojisi ve IoT yük sensörleri alanındaki engin bilgilerimiz ve ürün tanıma teknolojimiz ile katkıda bulunmayı büyük bir onurla kabul ediyoruz.”

VMware Uç Nokta ve IoT İş Kolu Başkan Yardımcısı Mimi Spier şunları söylüyor: “Günümüzde perakendeciler Uç Noktada Bilgi İşlem ve IoT’u uygulamaya koyarak inovasyonu hızlandırmak, yeni gelir akışları yaratmak ve yeni nesil iş fırsatları yakalamak için olağanüstü fırsatlara sahipler. VMware, perakende sektöründe işbirliğinin hızlanmasına ve yeni açık ve birlikte çalışabilir IoT dijital temellerinin oluşturulmasına yardımcı olmak üzere Açık Perakende İnisiyatifi’nin kurulması yolunda Intel ve diğer sektör liderleri ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyor.”

Wipro Limited Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Perakende ve Dijital Yöneticisi Hari Shetty şunları belirtiyor: “Esnek dayanıklılık ve yeniden buluş her zaman perakende sektörünün en önemli özellikleri olagelmiştir. Şimdiyse perakende kategorilerinde katılım ve operasyon paradigmalarını yeniden tasarlamanın vakti geldi. Açık Perakende İnisiyatifi’nin (ORI) bir parçası olmaktan gurur duyuyor ve hem müşterilere hem de satışçılara daha entegre bir deneyim sunmalarına yardımcı olmak üzere üst düzey platformlarımızı ve ekosistemimizi perakendecilerin hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zeka (AI) ve analizlerin mümkün kıldığı perakende çözümlerimiz, müşterilerin dijital dönüşümün potansiyelinden tam olarak faydalanmalarını sağlayacak şekilde donatıldı.”

Daha Fazla Bilgi

Intel, bu konuda ve katılım hakkında daha fazla bilgi vermek üzere dünya genelinde atölye çalışmaları düzenliyor. Lütfen tüm sorularınızı orievents@intel.com adresine gönderin veya 1-480-552-2609 numaralı telefondan Camilo Dennis ile iletişime geçin.

Açık Perakende İnisiyatifine Katılan Şirketlerle Tanışın

EdgeX Foundry, birleşik bir pazar yeri sunmak üzere modüler bileşenlerden oluşan bir IoT uç nokta bilgi işlem ekosistemi sunan, tedarikçiden bağımsız bir açık kaynak projesidir.

Linux Foundation tarafından geliştirilen EdgeX Foundry, her donanım veya işletim sistemiyle ve her türlü protokol ve uygulama ortamı kombinasyonuyla çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Uç nokta ekosistemi, pazara sürme süresini hızlandırır ve güvenli endüstriyel çözümlerin ve IoT çözümlerinin devreye alınmalarını kolaylaştırır. Yeni bir standart olmamakla birlikte, mevcut bağlantı protokollerini katma değerli uygulamalardan oluşan bir ekosistemle bir araya getiren taraf değiştirmiş bir standart çerçevedir.

Canonical, bulut operasyonlarının lider işletim sistemi olan Ubuntu’nun arkasındaki şirkettir. Çoğu açık bulut iş yükünün yanı sıra, çoğu yeni akıllı ağ geçidi, anahtar, otonom araba ve gelişmiş robot Ubuntu kullanır. Canonical, ticari Ubuntu kullanıcıları için kurumsal destek ve hizmetler sunar.

Dell Technologies, kuruluşların dijital geleceklerini oluşturmaları, BT’yi yeniden şekillendirmeleri ve en önemli varlıkları olan bilgilerini korumaları için gereken altyapıyı sunan benzersiz bir şirketler grubudur. 180 ülkede Fortune 500’de yer alan şirketlerin yüzde 99’undan bireysel müşterilere kadar her ölçekten müşteriye hizmet veren şirket, uç noktadan merkeze ve buluta kadar sektörün en kapsamlı ve inovatif portföyüne sahiptir.

Envirosell, müşteri davranışları ve perakende ortamlarının kullanılabilirliği hakkında sağladığı görüşlerle alanında liderdir. Perakende sektöründe gözleme dayalı araştırmanın kurucusu olan Envirosell, daha iyi alışveriş ve satış deneyimleri için 30 yıldır perakendecilere ve markalara harekete geçirilebilir, verilere dayalı tasarım tavsiyeleri sağlar. Daha kolay ve doğal bir alışveriş deneyimi için ölçülmesi gerekenler konusundaki bilgimizle rakip tanımıyoruz. Müşteriler için nelerin önemli olduğuna ilişkin verileri toplamaya sensörlerden çok daha önce başladık. Analizlerimiz ve raporlarımızla birbirinden farklı pek çok perakende son kullanıcısına aralıksız hizmet veriyoruz. Tavsiyeleri hayata geçirmek ve yatırım getirisini yükseltmek üzere alışveriş elverişliliği konusunda gelişim alanları buluyor ve müşterilerimizin ekipleriyle işbirliği yapıyoruz. ORI’ye katılarak, sensörleri ve AI kodlayıcıları desteklemeyi ve yeni düzeylere çıkarmayı hedefliyoruz. Satın almaya giden entegre yol boyunca müşteri deneyimine ve tasarım performansına odaklanmamız, perakende ve marka son kullanıcılarına mağaza içi teknolojisi konusunda yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor.

HP Inc., herkes için her yerde daha iyi bir yaşam sunan teknolojiler üretir. Geleneksel satış noktası terminallerden mobil ve dönüştürülebilir çözümlere, yazıcılara ve hizmetlere kadar uzanan HP’nin geniş portföyü, perakendecilere müşteri deneyimini yeniden tasarlamak için ihtiyaç duydukları gücü sunar. HP perakende çözüm portföyü hakkında daha fazla bilgi için http://www.hp.com/go/retail adresini ziyaret edin.

Kendi geliştirdiği ve nüfusun %99’unu kapsayan Çin’in ülke çapındaki en büyük lojistik ağını yöneten JD.com , dünya genelinde perakende sektörünü yeniden şekillendiren inovasyonların öncüsüdür. Dünyanın en büyük markaları ve tedarikçileriyle çalışan JD, Hizmet olarak Perakende stratejisi ile teknolojisini ve altyapısını iş ortaklarının, tedarikçilerin ve diğer sektörlerin kullanımına sunar. İnsansız mağazalar ve otonom teslimat araçları gibi inovasyonlarıyla perakendenin dümenini tüketicilerin bulunduğu yöne doğru kıran

JDA Software, dünya lideri 4 bin perakende, imalat ve lojistik şirketine sunduğu yapay zeka ve makine öğrenimi (AI/ML) odaklı tedarik zinciri ve perakende çözümleriyle kendini kanıtlamıştır.

Petrosoft, yerli ve uluslararası pazarlarda Ham Petrol, Gıda Hizmetleri ve Perakende sektörlerine yönelik bulut tabanlı iş çözümleriyle uçtan uca perakende otomasyonu sunan bir bilgi teknolojileri şirketidir. Sektörü yakından tanıyan Petrosoft, küçük ölçekli işletmelerden Fortune 100 şirketlerine kadar her ölçekten kuruluşa inovatif ve katma değerli ürünler sunmak üzere modern teknolojiden faydalanır.

E-ticaret tarzındaki müşteri analizini fiziksel mağazalara, markalara ve alışveriş merkezlerine getiren ilk perakende dikey IoT platformu olan RetailNext, tamamıyla müşteri deneyimi optimizasyonuna odaklanan ilk şirketlerden biridir. Merkezileştirilmiş SaaS platformuyla müşteri davranışı verilerini otomatik olarak toplayan şirket, bunları analiz eder ve perakendecilere müşteri deneyimini gerçek zamanlı olarak iyileştirmeleri için görüşler sunar.

Analiz alanında lider bir şirket olan SAS, inovatif yazılımı ve hizmetleriyle dünya genelinde müşterilerine verileri zekaya dönüştürme konusunda güç ve ilham verir. SAS, size BİLME GÜCÜ sunar.

Shekel Brainweigh, 40 yılı aşkın tecrübesiyle tartı ve ağırlık ölçme teknolojisinde bir dünya lideridir. Toshiba, Fujitsu, Diebold Nixdorf ve diğer küresel devler aracılığıyla yasal düzenlemelerin yoğun olduğu perakende ve sağlık sektörlerine ağırlık ölçme çözümler sunan Shekel Brainweigh, ağırlık ölçme teknolojisindeki deneyimleri ışığında geleneksel perakendecilerin günümüzde karşılaştıkları mağaza otomasyonu, operasyon verimliliği, fazla veya eksik stok sorunları gibi zorlukların üstesinden gelmeyi ve daha iyi müşteri deneyimi sunmayı amaçlayan yeni ürünler geliştirir.

SUSE, birinci sınıf açık kaynak yazılımla tanımlı altyapı ve uygulama sunma çözümleri sunmak ve bunlar için üstün hizmet ve destek sağlamak üzere iş ortakları ve topluluklardan oluşan bir sistem ile çalışır.

Toshiba Global Commerce Solutions, perakende mağaza teknolojisi alanında küresel pazar lideri ve entegre mağaza çözümlerinde perakendecilerin ilk tercihidir. Kendini bu işe adamış iş ortaklarından oluşan küresel bir ekiple birlikte müşteri bağlılığını geliştiren, mağaza içi deneyimi dönüştüren ve dijital dönüşümü hızlandıran inovatif ticari çözümler sunarak perakendenin geleceğini şekillendiriyor ve mükemmel ticari sonuçlar elde ediyoruz. Daha fazla bilgi edinmek için toshibacommerce.com sayfasını ziyaret edin ve TwitterLinkedInFacebook ve YouTube aracılığıyla bizimle bağlantı kurun.

Verifone, ödemelerin ötesine geçen kusursuz tüketici deneyimleriyle perakendeciliği yeniden tanımlıyor. Mağazada, uygulama üzerinde, çevrimiçi veya müşterilerinizin bulunduğu diğer her ortamda birleşik bir müşteri deneyimi sunan Verifone, anlamlı inovasyona ve daha iyi müşteri yolculuklarına giden yola liderlik ediyor. 37 yıldır geçit vermez bir güvenlikle, yeni nesil perakendecilik için her şekilde sürekli bir gelişim göstermeyi taahhüt ediyoruz. Bizi 3837 numaralı standda ziyaret edin.

Dünyanın ilk Yapay Zeka ve Derin Öğrenme tabanlı Birleşik Video Bilgi İşlem platformu geliştirme şirketi olan Videonetics, video verilerini ve sensörle üretilen diğer verileri tek bir birleşik çerçevede yönetmek üzere entegre bir yazılım platformu geliştirmiş ve Akıllı Şehir, Güvenli Şehir, Ticaret, Sanayi, Konaklama, Gayri Menkul ve daha birçok sektörde lider teknoloji oyuncularından biri haline gelmiştir. Patentli video yönetimi teknolojisiyle geliştirilen bu platform, meta veri üretimi ve bu verilerin mekan ve zaman alanlarıyla ilişkilendirilmesi için videoların gerçek zamanlı analizini yapmak üzere Yapay Zeka ve Derin Öğrenme motorlarıyla entegre edilmiştir. Platform; Akıllı Görüntülü Gözlem, Trafik, Perakende, Video-IoT ve diğer çalışma alanlarında özellikle video verilerinin yakalanması, depolanması, analiz edilmesi ve dağıtılması için uç nokta cihazlarından bulutta barındırılan hizmetlere kadar uçtan uca bir çözüm sunar.

Wipro Limited (NYSE: WIT, BSE: 507685, NSE: WIPRO); bilgi teknolojileri, danışmanlık ve iş süreci hizmetleri alanlarında lider küresel bir şirkettir. Müşterilerin dijital dünyaya ayak uydurmalarına ve başarılı olmalarına yardımcı olmak üzere bilişsel bilgi işlem, hiper otomasyon, robotik, bulut, analizler ve yükselen teknolojilerin gücünden faydalanır. Kapsamlı hizmet portföyü, sürdürülebilirliğe ve iyi kurumsal vatandaşlığa olan güçlü bağlılığı ile dünya genelinde tanınan şirket, 175 bini aşkın çalışanıyla altı kıtada müşterilerine hizmet vermektedir. Birlikte yeni fikirler keşfediyor, daha iyi ve daha cesur bir gelecek için eksikleri gideriyoruz.

VMware, kuruluşları dijital şirketlere dönüşerek müşterilerine daha iyi deneyimler sunma ve çalışanlarını güçlendirme yolculuklarında onlara eşlik eder. VMware yazılımı, dünyanın en karmaşık dijital altyapısına sahiptir. Şirket bilgi işlem, bulut, mobilite, ağ oluşturma ve güvenlik hizmetleriyle dünya çapında 500 bini aşkın müşteriye dinamik ve verimli bir dijital temel sunar.