Robotik Teknoloji Neyin Mümkün Olduğunu Yeniden Tanımlıyor

Robotiğin günümüzde nasıl kullanıldığını ve Intel'in otomasyonun geleceğini şekillendirmeye nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

İş İhtiyaçları Robotik Teknoloji Trendlerini Yönlendiriyor

Modern işletmeler, daha yüksek düzeyde iş verimliliğini gerçekleştirirken, daha hızlı hareket etme ve sürekli büyüyen müşteri beklentilerini karşılama baskısıyla karşı karşıya kalıyor. Şirketler, bu zorluğun üstesinden gelmek için robotik teknolojisini devreye almanın ve çalışanların en kritik ve anlamlı görevlere odaklanmalarını sağlamanın yollarını arıyor. Alışveriş merkezlerindeki otonom hizmet robotları, üretim tesislerindeki robotik kollar, son teslimat robotları ve hatta temizlik ve sanitasyon robotları gibi neredeyse sınırsız sayıda değerli kullanım durumları buluyorlar.

Tüm sektörlerde robotik üreticileri, robotik donanımlarıyla doğru fiyat, performans ve form faktörü dengesini bulmak isterler. Üreticilerin esnek ve ölçeklenebilir tasarımlar ile olağanüstü sonuçlar sunması gerekir. Doğru form faktörü veya robot türü ile doğru maliyet ve konumda doğru işlevselliği (Yapay Zeka çıkarımı dahil) sunmak için araç ve teknolojilere ihtiyaç duyarlar.

SSS

Sık Sorulan Sorular

Robotik, çalışanların en kritik ve değerli görevlere odaklanmasını sağlamak için birçok sektörde kullanılmaktadır. Endüstriyel ve üretim kuruluşları, depolama ve lojistik şirketleri, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve perakende, bankacılık ve konaklama şirketleri, gelişmiş iş sonuçları sağlamak için robotları kullanıyor.

Robotik üreticilerinin optimum fiyatlarla son teknoloji, ölçeklenebilir çözümler sunması gerekiyor. Müşterilerinin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için esnek, yüksek performanslı tasarımlar sunmaya çalışıyorlar.

Robotların görebilmesi, planlayabilmesi ve harekete geçmesi gerekir. Bunu yapmak için çevrelerindeki dünya hakkında bilgi almalarına olanak tanıyan sensörlere (kameralar gibi) ve ayrıca bilgileri analiz etmelerine ve bir karar vermelerine yardımcı olacak işlemci gücüne ihtiyaçları var. Son olarak, fiziksel dünyada harekete geçmelerine imkan verecek harekete geçirme araçlarına ihtiyaçları var.

Yapay zeka yazılımı, robotların otonom bir şekilde çalışmasını sağlamak için kritik bir öneme sahiptir. Çeşitli sensör teknolojileri tarafından yakalanan bilgileri anlamalarını ve girdilere dayalı olarak hızlı bir şekilde mantıklı bir karar vermelerini sağlar.