Giderek Artan Gelişmeler için Bellek ve Depolama Yeniden Tanımlanıyor

Hiyerarşiyi veri merkezli iyileştirmeler ve yeniliklerle tamamlama.

Bellek depolama alt sistemi, tüm veriler için tedarik zinciridir. Hiyerarşiyi tamamlamak, sistem performansını ve verimliliğini artırır.

Bellek ve Depolama Hiyerarşisini Yeniden Tanımlayan Ürünler

Bellek ve depolama, büyüyen bir şehir merkezinde bulunan gayrimenkul gibidir. Bellek, CPU'ya ne kadar yakın olursa o kadar pahalı ve sınırlı kapasiteye sahip olur. Bu bellek (genellikle DRAM) ayrıca kalıcı değildir. CPU güç kaybı yaşarsa içindeki bellek, tuttuğu verileri "unutacaktır".

Intel® Optane™ sürekli bellek ile tamamen yeni bir kalıcı bellek sınıfı oluşturduk. Uygun fiyatlı yüksek kapasite ile veri kalıcılığı desteğinin benzersiz bir birleşimini sunan bu çözüm, yapay zeka iş yükleri ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) ile ilişkili bellek içi veritabanları için idealdir. Depolama alanında, Intel® Optane™ Katı Hal Sürücüleri (SSD'ler) ve Intel® QLC 3D NAND SSD'lerle darboğazların üstesinden gelmenize yardımcı olan uygun fiyatlı, yüksek performanslı çözümler sunuyoruz.

Intel® Optane™ Sürekli Bellek

Asla unutmayan bir bellek. Hızlı, uygun fiyatlı ve kalıcı hafıza modülündeki Intel® Optane™ ortamımız, veri merkezine geldi.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Optane™ Solid State Sürücüler (SSD'ler)

Tüm uygulamalarda darboğazları azaltmak için depolama formunda inanılmaz Intel® Optane™ medya performansı.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® 3D NAND SSD'ler

Intel, en yüksek alan yoğunluğa sahip 3D NAND teknolojisiyle depolama ekonomisini değiştiriyor.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Optane™ Bellek

Intel® Optane™ medya ve Intel® Rapid Depolama Teknolojisi (Intel® RST) sürücüsü tabanlı istemciler için bir sistem hızlandırma çözümü.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Memory Drive Teknolojisi

Bu yazılım ürünü, performansı daha da artırmak için Intel® Optane™ SSD'ler ile birlikte kullanılabilir.

Daha fazla bilgi edinin

Performansı Optimize Etmek için Platform Entegrasyonu

Bellek ve depolama, CPU'ya veri sağlanmasında kritik bir rol oynar. Bu tedarik zinciri ne kadar iyi olursa sistem o kadar sorunsuz çalışır.

Yeni bellek ve depolama teknolojileri geliştirdikçe, bunları diğer platform bileşenlerimize daha sıkı bir şekilde entegre ediyoruz. Örneğin Intel® Optane™ sürekli bellek, CPU'larımızla birlikte en iyi şekilde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Yüksek platform entegrasyonumuz, bellek veri yolunda yeni protokoller oluşturmaktan çekirdek ve BIOS içinde değişiklik yapmaya kadar güvenilirlik, performans ve güvenlik sağlamaya yardımcı olur.

Bellek depolama hiyerarşisinin yeniden yapılandırılması, CPU'nun içinden platform bileşenlerine ve yazılımına kadar tüm platformun yeniden ele alınması anlamına gelir.

Form Faktörü Tasarımı

Daha iyi platformlar için form faktörü tasarım inovasyonu "cetvel" SSD ile tanışın.

Daha fazla bilgi edinin

Geçici Olmayan Bellek Ekspresi

NVMe*, yalnızca yüksek hızlı medya depolama için tasarlanmış bir endüstri ara bağlantı protokolüdür.

Daha fazla bilgi edinin

Ölçeklenebilir Intel® Xeon® İşlemciler

En yeni Intel® Xeon® platformları Intel® Optane™ sürekli bellek için tasarlandı.

Daha fazla bilgi edinin

Ekosistem Etkinleştirme ile Gerçekleştirmek

Donanım yenilikleri, yalnızca geliştiriciler ve mimarlar bunlardan en iyi şekilde yararlanabildiği zaman devrimsel bir gelişme olur. Belleğe yeni yaklaşımımızın altyapı ve yazılım tasarımını temelden değiştireceğini fark ederek, Intel® Optane™ sürekli belleği piyasaya sürmeden önce yaklaşık beş yıl ekosistem ile birlikte çalıştık.

Intel, sürekli bellekten yararlanmak üzere platformları yeniden kodlamak için VMware gibi büyük yazılım, hipervizör ve ara katman yazılımı sağlayıcılarıyla çalıştı. Ayrıca geliştiricileri daha da etkinleştirmek için açık, endüstri çapında kalıcı bir bellek programlama modelinin yanı sıra Intel® Optane™ Sürekli Bellek Geliştirme Kiti ve diğer araçları da kullanıma sunduk.

Bellek için Geliştirici Kaynakları


Intel® Developer Zone'da (Intel® DZ) sürekli bellek kullanım örneklerini keşfedebilir ve Intel® Optane™ sürekli bellek ile çözümler geliştirmeye yönelik kaynaklar bulabilirsiniz.

Kaynaklar bulun

Depolama İçin Yazılım Geliştirici Araçları

Intel'in depolama altyapısını optimize etmek ve güvenli kılmak için açık kaynak topluluğuyla nasıl çalıştığını, Intel® Akıllı Depolama Hızlandırma Kitaplığı ve Depolama Performansı Geliştirme Kiti'ni (SPDK) kullanarak hızlı, yer açısından verimli ve güvenli bir depolama çözümünü nasıl sunabileceğinizi öğrenin.

Daha fazla bilgi edinin

Bilgi İşlemde Yeni Çağ için Teknoloji İnovasyonunun Altı Temel Unsuru

Intel, sektör ve müşterilerimiz için verilerin gücünü ortaya çıkarmak amacıyla teknoloji gelişiminin altı temel unsurunda yenilikler yapıyor.

Yasal Uyarı

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Performans, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da intel.com.tr adresini ziyaret edin.

Burada sunulan tüm bilgiler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir.