Intel® Yazılım ile Kuvvetlenen İnovasyon

Eksiksiz, çapraz mimari çözümleri ile donanımın potansiyeline ulaşmasını sağlamak.

Yazılım ile Donanımın Performansını Keşfedin - İlk Yaklaşım

Yeni donanım mimarilerimizde bulunan her büyüklük performansı sırası için yazılım tarafından etkinleştirilebilen çok sayıda büyüklük performansı sırası vardır. Bu giderek artan ölçeklemeyi desteklemek için Intel, geliştiricilerin açık kaynak, geliştirici odaklı girişim ve ürünler aracılığıyla donanım potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olan ortak bir araç seti oluşturdu. Yüksek performanslı, açık ve üretken bir yazılımla desteklenen eksiksiz çözümlerimizle bilgi işlem geleceğini mümkün kılmak için yorulmadan çalışıyoruz.

Performans

Performans

  • Farklı iş yüklerinde yüksek düzey yerel dil performansı
  • Yüksek performanslı, alana özgü kitaplıklar ve SDK'lar
  • Sistem yazılımı optimizasyonu
Kod veri tüneli

  • 20 yılı aşkın süredir kapsamlı ve tutarlı açık kaynak taahhüt geçmişi
  • Linux çekirdeğine en çok katkıda bulunmada liderlik
  • Binlerce Intel yazılım mühendisi yüzlerce açık kaynaklı projeye katkıda bulunuyor
  • Intel® platformlarındaki yazılım liderleriyle açık kaynaklı ortaklıklar yoluyla sunulan performans, ölçeklenebilirlik, güç verimliliği ve güvenlik iyileştirmeleri

Üretken

Üretken

  •  Heterojen mimariler için basitleştirilmiş ve birleşik oneAPI programlama modeli
  • Kullanıma hazır kütüphaneler ve sınıfında lider profil oluşturma ve hata ayıklama araçları
  • 20 milyonluk güçlü geliştirici ekosistemi ve benzeri olmayan geliştirici programı kaynakları

Mimariler Arası Performansı Sağlamak için Tek Programlama Modeli

Veri merkezli iş yükleri daha çeşitli hale gelmeye devam ettikçe bunları en iyi şekilde işleyebilecek mimariler de çeşitleniyor. Intel'de, geleceği CPU, GPU, hızlandırıcı ve FPGA soketlerine dağıtılan yönsüz, vektör, matris ve uzamsal mimarilerin heterojen bir karışımı olarak görüyoruz. Bu yeni bilgi işlem ortamı için birleşik ve basitleştirilmiş bir programlama modeli olan OneAPI, endüstri standartları ve açık teknik özelliklere dayalı eksiksiz performans sunar.

Daha fazla bilgi edinin ›

Daha fazla oneAPI videosu görüntüleyin

Sınıfında Lider Kitaplıklar ve Araçlar

Yapay Zeka, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC), IoT, veri analizi, oyun geliştirme, sanal gerçeklik(VR) ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli alanlarda yaygın biçimde kullanılan bilgi işlem işlemleri için performans açısında optimize edilmiş kitaplık koleksiyonumuza erişin. Bu kitaplıklar, geliştiricilere gelişmiş uygulamaların programlanması için kullanımı kolay bir temel sağlar. Intel'in yazılım paketi ayrıca uygulamalarınızda hata ayıklama, profil oluşturma, analiz ve optimizasyon için bir dizi araç içerir.

Daha fazla bilgi edinin ›

Intel® yazılım araçları hakkındaki videoları izleyin

Intel® Donanımınızın Tam Potansiyelini Ortaya Çıkaran Yazılım

Uygulama geliştirmenizi Intel'in sunduğu derleyiciler, sürücüler, ürün yazılımları ve çerçeve optimizasyonlarıyla artırın. Uygulamalarınızı daha hızlı ve verimli bir şekilde çalıştırmak için Intel® işlemcilerde giderek artan çekirdek sayısından ve vektör kayıt genişliğinden faydalanan optimize kod üretin.1

Açık Yazılım: Birlikte İlerleme

Intel yirmi yılı aşkın süredir, açık kaynak kodlu yazılımların sunucular, masaüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar ve gömülü sistemler dahil olmak üzere Intel platformlarında üst düzey performans, ölçeklenebilirlik, güç verimliliği ve güvenlik sağlaması için dünya çapında binlerce yazılım mühendisi ile çalışmaktadır. Intel'in Açık Kaynak Teknoloji Merkezi, yüzlerce açık kaynak projeden oluşan tek bir yerde tuttuğumuz ve katkıda bulunduğumuz bir havuzdur.

Daha fazla bilgi edinin ›

Intel açık kaynak kaynaklarıyla ilgili videolara bakın

Bir Destek Ekosistemi

Ekosistemimizdeki 20 milyondan fazla geliştiricinin arasına katılın ve benzersiz kaynaklara ve desteğe erişin. Kod örnekleri, belgeler, blog'lar, videolar ve eğitimlerle birlikte Intel'in tüm yazılım araçlarından yararlanın. Ayrıca, en son araçları ve donanımı test etmek için Intel® DevCloud adı verilen bir yazılım korumalı alanı olan destek forumlarımıza ve Intel® DevMesh ile proje işbirliği fırsatlarına erişim sağlayabilirsiniz. Popüler kişiler, akademik çevre ve ISV iş ortakları topluluğumuza hemen katılın.

Daha fazla bilgi edinin ›

Hemen katılın

Bilgi İşlemde Yeni Çağ için Teknoloji İnovasyonunun Altı Temel Unsuru

Intel, sektör ve müşterilerimiz için verilerin gücünü ortaya çıkarmak amacıyla teknoloji gelişiminin altı temel unsurunda yenilikler yapıyor.

Yasal Uyarılar2 3 4

Ürün ve Performans Bilgileri

1Intel derleyiciler, Intel mikroişlemcilere özel olmayan optimizasyonlarda, Intel dışındaki mikroişlemcilerle aynı derecede optimize edilmiş olabilir ya da olmayabilir. Bu optimizasyonlar, SSE2, SSE3 ve SSSE3 yönerge setlerini ve diğer optimizasyonları kapsar. Intel, Intel tarafından üretilmeyen mikroişlemcilerde uygulanan herhangi bir optimizasyonun kullanılabilirliğini, işlevselliğini ya da verimliliğini garanti etmez. Bu üründeki mikroişlemcilere bağlı optimizasyonlar, Intel® mikroişlemcilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Intel® mikromimarisine özgü olmayan bazı optimizasyonlar, Intel® mikroişlemciler için ayrılmıştır. Bu bildirimin kapsamındaki talimatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen ilgili ürün kullanıcı ve başvuru kılavuzlarına başvurun.
2Intel teknolojileri; etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir.
3Hiçbir ürünün veya bileşenin mutlak güvenliği sağlanamaz.
4Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.