Bilgi İşlemde Yeni Çağ için Teknoloji İnovasyonunun Altı Temel Unsuru

Intel, sektör ve müşterilerimiz için verilerin gücünü ortaya çıkarmak amacıyla teknoloji gelişiminin altı temel unsurunda yenilikler yapıyor.

Veri Merkezli Geleceğe Hoş Geldiniz

Sınırların daha az olduğu bir dünya hayal edin. Mimarların, iş için en iyi bilgi işlem türünü seçme ve bunu her yere kolaylıkla dağıtma özgürlüğüne sahip olduğu bir dünya. Geliştiricilerin donanım türleri arasında sorunsuz bir şekilde çalışabildiği ve verilerin bellek veya ara bağlantıda darboğazlara denk gelmeden özgürce aktığı bir dünya. İhtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz zengin, bilgilendirici ve her noktada güvenli bir veri dünyası.

Intel, modern bilgi işlem dünyasının tanımlanmasına yardımcı oldu. Rolümüz bilgisayar merkezli bir şirketten veri merkezli bir şirkete dönüştükçe transistörler ve CPU'lardaki gelişmelerin ötesindeki ilerlememizi hesaplıyoruz. Altı temel teknoloji unsurumuzdaki inovasyon ile veri merkezli geleceği şekillendiriyoruz. Intel'in dünyaya güç verdiği ve herkes için bilgi işlem gücünün demokratikleştiği bir gelecek.

İşlem ve Paketlemede yenilikler

Intel, Moore Yasası'nın yeni bir paradigmasını memnuniyetle karşılıyor. Transistörler, paketleme ve yonga tasarımlarındaki senkronize ve mimarili ilerlemelerimiz, bilgi işlemdeki performans artışlarını desteklemektedir. Başka hiçbir şirket bilgi işlemde mümkün olan her şeyi yeniden tanımlayacak benzersiz becerilere sahip değildir.

Transistörleri

Olağanüstü ilerlemenin hızını belirlemek için inovasyon yol haritası.

Paketleme

Sistem mimarisinde tamamen yeni yaklaşımlara olanak tanıyan bir katalizör.

Entegrasyon

Sınıfının en iyisi ürünler için entegre cihaz üreticisi (IDM).

Süreç ve paketlemeyi keşfedin

Çeşitli Mimariler. Eşi Görülmemiş Seçim.

Bilgi işlem uygulamaları giderek daha fazla çeşitlilik gösteriyor ve farklı iş yükü türleri için farklı bilgi işlem mimarileri gerekiyor. Intel, CPU, GPU, hızlandırıcı ve FPGA soketlerine dağıtılan çeşitli skaler, vektör, matris ve uzamsal mimarileri bir arada sunacak şekilde benzersiz bir konuma sahiptir. Sonuç olarak müşterilerimiz, ihtiyaç duydukları anda ve yerde en uygun bilgi işlem türünü kullanabilirler.

Scalar

Birinci sınıf Intel® CPU'lar ile çok yönlü, yüksek performanslı ve güç tasarruflu genel amaçlı bilgi işlem.

Vektör

Intel® entegre grafik kartları ve ayrı ekran kartları ile yüksek ölçüde paralel işlem.

Çizelge

Rakipsiz AI performansı için yenilikçi yeni CPU yönergeleri ve amaca yönelik Intel® hızlandırıcıları.

Uzamsal

Özelleştirilebilir hızlandırma için yeniden programlanabilir Intel® FPGA'ler.

Mimarileri keşfedin

Bellek ve Depolama Hiyerarşisi Yeniden Tanımlanıyor

Intel, sistem mimarlarını, geliştiricileri ve mühendisleri, veri performansını onlarca yıldır etkileyen boşluklar üzerinde çalışmaktan kurtaran bir bellek ve depolama hiyerarşisi hazırladı. Yeni bellek teknolojimiz sayesinde depolama performansını artıran devrim niteliğindeki yeniliklerle olağanüstü gelişmeler sunan eksiksiz bir ürün portföyü sunabiliyoruz.

Hafıza Ortamı

Intel® 3D XPoint™ ve Intel® 3D NAND Teknolojisi.

Ürünler

Intel® Optane™ DC sürekli bellek modülleri, solid state sürücüler (SSD'ler) ve Intel® 3D NAND SSD'ler.

Entegrasyon

Intel CPU'larla birlikte tasarlanmış derin platform entegrasyonu

Ekosistem

Sektör ortaklarıyla etkileşim ve geliştiricilere destek.

Bellek ve depolamayı keşfedin

Hiper Ölçekte Ara Bağlantı

Veri merkezli bir dünyada, dinamik ara bağlantı aralığı çok büyüktür. Intel, yonga üzerinde, paketten veri merkezine ve kablosuz ağlara kadar tüm ara bağlantı katmanlarında mikron ile mil arasında ölçeklenen en iyi teknolojileri sunar.

Güven Temeline Kurulu Güvenlik

Intel, günümüzdeki mevcut tehditler için gelişmiş koruma sunan ürün mimarileri geliştirmeye kendini adamış ve bu doğrultuda yerleşik, silikon üzerinde yer alan teknolojileri ve uçtan buluta veri gizliliği ve güvenliği özelliklerini öncelik olarak belirlemiştir.

Önce Güvenlik İlkesi
Güvenlik tasarımı ilkeleri, proaktif ve tutarlı bir şekilde tasarım kararlarının güvenlik sonuçlarını değerlendirir ve ürünlerimize dayanıklılık katar.

İş Ortaklarına Yönelik Çözümler
Ekosistem iş ortaklarının güvenlik açısından optimize edilmiş çözümler oluşturmasına imkan tanıyan ürün ve araçlar.

Dağıtım ve Entegrasyon
Silikon üzerinde yer alan güvenlik özellikleri ortak temelini paylaşan uç bilgi işlem, uç nokta, veri merkezi, bulut ve ağı kapsayan bir çözüm portföyü.

Güvenliği keşfedin

Birleşik Yazılım. Giderek Artan İnovasyon.

Intel olarak, performanslı, açık ve üretken yazılımla desteklenen eksiksiz çözümler sunarak bilgi işlemin geleceğini sağlamak için yorulmadan çalışıyoruz. Intel® yazılımı tüm iş yükleri, etki alanları ve mimarilerde donanım potansiyelinin tamamını açığa çıkarır.

Tavizsiz Performans

Yazılım optimizasyonları sayesinde çekirdek başına katlanarak artan oranda performans iyileştirmeleri.

Açık İnovasyon

Açık kaynağa bağlı kalınan, uzun ve tutarlı bir geçmiş.

Rakipsiz Üretkenlik

Geliştiricileri desteklemeye yönelik kitaplıklar, araçlar, kaynaklar ve birleşik programlama modeli.

Yazılımı keşfedin

Diğer Kaynaklar

Intel® teknoloji inavosyonunun bilgi işlem çağında nasıl yeni bir dönem başlattığını öğrenin.

Intel Stratejik Temel Unsurlar Sunuyor

Intel'in tasarım ve mühendislik modelimize yönelik stratejik değişimi, birinci sınıf teknoloji portföyünden ve fikri mülkiyetten yararlanan temel yapı taşlarını bir araya getirmektedir.

Makaleyi okuyun

Mimari İnovasyon

Intel 10 nm tabanlı bilgisayarlar, veri merkezleri için yeni nesil CPU mimarisi, sektörün ilk 3D mantık yongası paketleme teknolojisi ve çok daha fazlasını sunuyor.

Daha fazla bilgi edinin

Bizi Hangi Yenilikler Bekliyor?

Intel'in 50. yılı anısına hazırladığımız bu dergide sensör teknolojisi, robot bilimi ve yapay zeka devrimi gibi bilgi işlemin geleceğini şekillendirmesi beklenen inovasyonlarımızı ele alarak 50. yıl dönümümüzü kutluyoruz.

Dergiyi indirin

Bilgi İşlemde Yeni Çağ için Teknoloji İnovasyonunun Altı Temel Unsuru

Intel, sektör ve müşterilerimiz için verilerin gücünü ortaya çıkarmak amacıyla teknoloji gelişiminin altı temel unsurunda yenilikler yapıyor.

Yasal Uyarı

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Performans, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da intel.com.tr adresini ziyaret edin.

Burada sunulan tüm bilgiler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir.