Yeni Teknoloji Çağında İnovasyon

Intel, temel teknoloji alanlarındaki yeniliklerin genişliği ve derinliği sayesinde müşterilerimizin ve sektörümüzün kullanıcı deneyimlerinde olağanüstü ilerlemeler sağlamasına yardımcı oluyor.

Intel Teknolojisi Temel Unsurları

Intel, modern bilgi işlem dünyasının tanımlanmasına ve oluşturulmasına yardımcı oldu. Ancak bugün, en önemli gelişmelerimiz veri etrafında toplanmaktadır. Birden fazla teknoloji temel unsurunda yenilik yaparak, mimarların iş için en iyi bilgi işlem türünü seçebileceği ve onu her yere kurabileceği bir dünya oluşturuyoruz.

Geliştiricilerin donanım türleri arasında kolayca çalışabileceği yer. Ve verilerin darboğazlara takılmadan serbestçe aktığı yer. Sonuç: Müşterilerimize daha fazla analiz ve daha iyi çözümler sunan daha zengin, daha eyleme geçirilebilir verilere erişim sağlamak.

Intel'in Temel Unsurları Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Intel, işlemci inovasyonunda dünya lideridir. Bu teknolojiyi nasıl yarattığımıza dair adım adım fikir edinmek için bu videoyu izleyin.

Intel'in yeni nesil mobil istemci işlemcisi olan Tiger Lake ile tanışın. Yeni transistör teknolojilerinin bir kombinasyonu olan SuperFin'in yanı sıra akımı artırmak, voltajları düşürmek ve sağlam bir güç dağıtım yanıtı sağlamaya yardımcı olmak için geliştirilmiş metal katmanlarına sahiptir.

Intel® Optane™ teknolojisi, daha akıllı bir mimari sağlamak için depolama ve bellek hiyerarşisindeki kritik kapasite ve performans boşlukları arasında bir köprü oluşturur ve bu sayede işletmeler işlemleri ve zamanı eyleme geçirilebilir analizler için güvenle hızlandırabilir.

Intel, tüm ara bağlantı katmanlarında mikrondan millere kadar ölçeklenen teknolojiler sunuyor. Bu sanal özetleri izleyerek daha fazla bilgi edinin.

Intel'in donanım destekli güvenlik çözümleri, güvenlik uygulamaları ve girişimleri hakkında bilgi edinin.

Intel'de, geleceği CPU, GPU, hızlandırıcı ve FPGA soketlerine dağıtılan scalar, vektör, matris ve uzamsal mimarilerin heterojen bir karışımı olarak görüyoruz. Bu yeni bilgi işlem ortamı için birleşik ve basitleştirilmiş bir programlama modeli olan oneAPI, endüstri standartları ve açık teknik özelliklere dayalı eksiksiz performans sunuyor. Daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin.

Architecture Day 2021

Architecture Day 2021

Intel Baş Mimarı Raja Koduri, Intel çalışanları ve mimarları, Intel'in teknoloji inovasyonunun altı temel unsuru olan, süreç ve paketleme, mimari, bellek, ara bağlantılar, güvenlik ve yazılım ilerlemeleri hakkında ayrıntılar verdi.

Architecture Day 2021

Intel Labs Day 2020

Intel Labs Day 2020

Intel, araştırmacılarının, bilgi işlemin önümüzdeki on yılını şekillendirecek büyük ilerlemeler kaydetmek için çabaladığı birden fazla alanda gerçekleşen araştırma girişimlerine dikkat çekti.

Intel Labs Day

Memory and Storage Moment 2020

Memory and Storage Moment 2020

Intel'in 16 Aralık'ta gerçekleşen Memory and Storage 2020 etkinliğinde, müşterilerin dijital dönüşüm, 5G, ağ dönüşümü, yapay zeka ve akıllı uç gibi zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olacak altı yeni bellek ve depolama ürününü vurguladık.

Memory and Storage Moment 2020

Intel® Accelerated

Intel® Accelerated

Intel, Mart 2021'de duyurulan IDM 2.0 stratejisi kapsamında yarı iletken süreç ve paketlemedeki yeni gelişmelerle yıllık inovasyon temposunu hızlandırıyor. Intel CEO'su Pat Gelsinger ve Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Teknoloji Geliştirme Genel Müdürü Dr. Ann Kelleher, Intel'in süreç ve paketleme yol haritalarına daha derin bir bakış sağladı.

Intel® Accelerated

SSS

Sık Sorulan Sorular

Bilgi işlem ortamı, son on yılda önemli ölçüde gelişti. Analiz etme, anlama ve güvenliğini sağlamaya yardımcı olma yeteneğimizden daha hızlı veri ürettiğimiz bir dünyada faaliyet gösteriyoruz. Hızlı gelişen ve katlanarak ölçeklenen bilgi işlem mimarilerine yönelik büyük talep görüyoruz. Ve önümüzdeki beş yıl içinde dünyadaki her kişiye 10 petaFLOP bilgi işlem ve 10 petabayt veriyi 10 milisaniye içinde sunmak için cesur bir mühendislik vizyonumuz var. Bu altı teknoloji temel unsurunun, bunu başarmak için gerekli ürün inovasyonunu yürütmemizi sağlayan kilit unsurlar olduğuna inanıyoruz.

Önceki nesillerde cevap, transistör yoğunluğunun ve Moore Yasasının bilgi işlem problemlerini çözmede başrolü oynayacağıydı. Ancak işlem düğüm geçişleri önceki on yılların hızına göre yavaşlarken, modern bilgi işlemin taleplerini karşılamak için yeni teknolojiler ve yetenekler sağlamaya devam eden yine Moore Yasasının özü oldu. Moore Yasası'nın temel prensibi, transistörlerin, mimari araştırmaların, bağlantı geliştirmelerinin, daha hızlı bellek sistemlerinin ve onu ileriye taşımak için birlikte çalışan yazılımların kombinasyonu ile tek başına transistörlerden daha fazlasıdır.

Mevcut IP'nin hacmi ve genişliği emsalsizdir. İstemci, uç ve bulut bilgi işlem ortamları için birbiri ardına gerçekleştirdiğimiz inovasyonları sürdürürken, bu kaynaklar Intel'e temel unsurların her birinde uygulanacak farklılaştırılmış bir dizi teknoloji sağlar. Intel, başka hiç kimsenin sunamayacağı sürekli inovasyon için bir temel sağlayan bu temel unsurların altısında da liderlik sağlamak üzere benzersiz bir konuma sahiptir.