Benzersiz İhtiyaçlara Özel Tasarlanan Depolama Çözümleri

Küçük İşletme Sahipleri Depolama Zorluklarıyla Karşı Karşıya

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyük miktarda veri depolaması gerekiyor. Bu veriler arasında video, fotoğraf, siparişler, makbuzlar, stoklar, raporlar, makaleler, web sayfası bağlantıları ve hatta bazen güvenlik kamerası görüntüleri olabiliyor. Birçok küçük işletme, depolama ihtiyaçlarını karşılamak için bulutta depolamayı tercih ediyor. Bulutta depolama, küçük işletme sahiplerinin özellikle sahadaki teknoloji kaynaklarını yönetme kapasiteleri veya istekleri sınırlıyken şirketlerinin verilerine daha iyi erişmelerini, bunları paylaşmalarını ve korumalarını sağlıyor. Verilerin buluta taşınması, güvenlikten (ihlallere karşı savunmasızlık) kullanılabilirliğe kadar çeşitli zorlukları da beraberinde getirmesine rağmen, bulutta depolamanın maliyet ve kullanım kolaylığı bakımından avantajları o kadar büyük ki bu riski göze alan küçük işletmelerin sayısı giderek artıyor.

İster Intel® depolama çözümleriyle sağlanan bir bulutta depolamayı tercih edin ister kendi Intel® depolama çözümü mimarinizi devreye alın, teknolojilerimiz dijital yaşamınızı kolaylaştıracak ve önemli verilere dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden ve cihazdan erişmenizi sağlayacak.

Hibrit Bulut ile Ağa Bağlı Depolama

Hibrit bulutlar, tesisteki en aktif verileri yerel ağda tutarken, daha az kullanılan verileri gerektiğinde geri alınmak üzere bulut tabanlı depolamaya aktararak performansı önemli ölçüde artırır. Intel® Hibrit Bulut için Intel® depolama çözümleri, özel ve açık bulutların en iyi özelliklerini bir araya getirerek, küçük ve orta ölçekli işletmelere depolama çözümlerindeki en iyi seçeneği sunar.

 • Özel sahada depolama ve güvenlik özellikleri
 • Yedek güç kaynakları ve yedek ağ bağlantısıyla yüksek kullanılabilirlik düzeyi
 • Tüm bilgi işlem sistemleri için yedekleme ve kurtarma
 • Veri şifreleme
 • Veri koruma özellikleri, sürücü yedeği ve hata kurtarma (RAID 5/6)

Görüntülü Gözlem

Görüntülü gözlem, artık büyük işletmelerle sınırlı değil. Günümüzde küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri ve ev kullanıcıları, kendilerine uygun dijital görüntülü gözlem seçenekleri bulabiliyor. Kamera kurulumu ve canlı takip, bir görüntülü gözlem çözümünün parçalarından yalnızca birini oluşturuyor. Video oynatma, otomatik bildirimler ve sonraki kullanımlar için video arşivleme becerisine olan ihtiyaç giderek artıyor. Görüntülü gözlem için Ağa Bağlı Depolama (NAS) çözümlerinde Intel® teknolojisinden faydalanarak, ortamınızı ev ve iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Bu çözümün temel özellikleri şunlardır:

 • HD video görüntülerini ağ üzerinden bilgisayarın monitörüne aktarma
 • Analiz verilerini ve geçmiş video içeriklerini görüntüleme
 • Kapalı Devre Televizyon (CCTV) kameralarını DVR'a bağlama
 • Mevcut gözlem video içeriklerine yer açmak için video içeriklerini NAS'a boşaltma
 • IP kameralarından video yakalamak için NAS'ta gözlem uygulamasını çalıştırma
 • Veri analizleri yapma ve bildirimleri tetikleme; eski içerikleri bulut depolamaya arşivleme