Zirveye Ulaşmak ve Ulaşmamak Arasındaki Fark: Depolama

Kurumsal BT, Açık ve Özel Bulutlar için Artan Depolama İhtiyacının Yönetilmesi

Günümüzün depolama sistemlerinin yalnızca veri hacmi patlamasına yetişmekle kalmayıp aynı zamanda her zamankinden daha fazla veri türünü ve hizmeti barındırabilmesi gerekiyor. Şirketler, müşteri hizmeti sistemleri, fiyatlandırma sistemleri ve tedarik zincirlerinde iş birimlerine ve farklı departmanlara göre sınıflandırılan bilgilerin altından kalkamıyor. Genellikle sosyal medya sohbetleri gibi yapılandırılmamış formlardaki kritik bilgilerin şirket dışında çıkması ise durumu daha da karmaşık hale getiriyor. Bugün hepimiz, blok, dosya, nesne ve büyük veri olmak üzere BT'nin her alanından hızla gelen ve giderek artan, çok büyük miktardaki yeni ve faydalı bilgilerden etkili bir şekilde iş değeri elde etmeye çalışıyoruz. Rekabet gücünüzü kaybetmek istemiyorsanız, muhtemelen yakında bazı veri depolama ve ölçeklendirme projeleriyle uğraşmak zorunda kalacaksınız. Yeni büyük ölçekli depolama yaklaşımları size yardımcı olabilir.

Daha akıllı bulut teknolojisi, özel ve açık bulutların avantajlarını tek ve entegre bir ortamda bir araya getiren esnek hibrit modellerle daha fazla değer sunar. Şirketler, hibrit bulut ile çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet sunumunu ve daha fazla verimlilik ve çeviklik için kaynakları optimize etmek üzere gerekli esnekliğe, seçeneklere ve kolay ölçeklenebilirliğe ulaşabilir. İş yükleri, bulutlar arasında dinamik olarak hareket edebilir ve hizmetler, yeni iş fırsatlarından yararlanmak için hızla yayılabilir.

Intel, yüksek performansı, enerji verimliliğini, yüksek kullanılabilirliği ve güvenli bulut ortamlarını mümkün kılan temel teknolojileri geliştirerek hibrit bulut hizmetleri sunmayı kolaylaştırmak amacıyla çalışmaktadır. Intel® Cloud for All gibi girişimlerle bulutun çeşitli iş yükleri için devreye alınmasını kolaylaştırmak amacıyla, en yeni platformlarımızın özelliklerinden faydalanan bulut bilişim çözümlerine ivme kazandırmak üzere lider ortaklarla yakın iş birliği yapıyoruz. Intel, yazılımla tanımlı altyapıyla sanallaştırmayı sunuculardan veri merkezinin tamamına yayıyor ve daha ölçeklenebilir hibrit bulutların yolunu açıyor.

Bulut bilişim çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Veri merkeziniz için doğru teknoloji temeline yatırım yapmanın zamanı geldi. Bu teknolojiyle, aşırı veri yükünü görüşlere dönüştürebilirsiniz. Intel, inovasyonu destekleyen büyük veri ve analiz odaklı iş modellerinin uygun maliyetlerle benimsenmesini mümkün kılıyor.

Intel® mimarisi tabanlı gelişmiş analiz sonuçlarıyla, her türden büyük miktarda veriyi etkili ve verimli bir şekilde toplayabilir, işleyebilir, analiz edebilir ve depolayabilirsiniz. Büyük veri ve analiz yazılımında sektör liderleriyle kurduğumuz ortaklık ve kullanılabilirliği yüksek, performans için optimize edilmiş, açık standartlara dayanan çözümlerimiz, en büyük analiz odaklı girişimlerinizi destekleyecektir.

Daha fazla bilgi edinin

Veri merkezleri, iş inovasyonunu destekleyen ve rekabet avantajı sunan hizmet sağlama araçlarıdır. Intel'in zengin veri merkezi deneyimleriyle hazırlanan kılavuzlar ve araçlarla veri merkezi optimizasyonuna neden ve nasıl yatırım yapmanız gerektiğini keşfedin.

Operasyonel verimliliği artırmak, yenilikçi hizmetler sunmak ve yeni iş fırsatlarını benimsemek için veri merkezinizi nasıl optimize edeceğiniz konusunda görüşler ve pratik bilgiler edinin. Daha akıllı bir veri merkeziyle değişmekte olan bulut bilişim dünyasının kapılarını aralayın. İş fırsatları yaratan yeni nesil Yazılımla Tanımlı Altyapı (SDI) çözümü ile veri merkezinizi optimize bir bulut platformuna dönüştürün.

Yeni olanaklar merkezini keşfedin