Algılayıcı VLAN, 802.1 q veya QoS etiketli çerçeveleri görmüyorsunuz

Belgeler

Bakım ve Performans

000005498

31.01.2020

Neleri görüyorum?

Algılayıcı VLAN veya QoS etiketli çerçeveleri görmüyorsunuz.

Nasıl düzeltebilirim?

Not
 • Windows * üzerinde bağdaştırıcı kayıt defteri ayarını değiştirdikten sonra, yeni kayıt defteri ayarının çalışması için Windows 'u tekrar başlatmanız gerekir.
 • Etiketleme çerçeveleri sürücü tarafından kaldırılır; Ancak, etiketleri görebilmek için bir kayıt defteri değişikliğinin yapılması sağlanabilir. Bazı sürücülerde, kayıt defteri değişikliği, etiket türünün geçirilmesine izin vermez. Sürücülerin çoğu şimdi bu özelliğe sahiptir. Mevcut en yeni sürücü sürümünü kullanmanız önerilir.

 

 • Windows * üzerinde

  Etiketli çerçevelerin paket yakalama yazılımlarınıza geçmesine izin vermek için, bir kayıt defteri DWORD ve değer ekleyin veya kayıt defteri anahtarının değerini değiştirin. Kullanılan sürücü kayıt değişikliğini gereken şekilde etkiler:

   
  Bağdaştırıcı sürücüsüKayıt defteri anahtarı
  e1g, e1e, e1yMonitorModeEnabled
  e1c, e1d, e1k, e1q, e1r, IXE, ixn, IXTMonitorMode
  Not

  Yeni anahtarı (DWORD) şu konuma yerleştir:

  HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\00nn

  Burada nn, VLAN etiketlerini yakalamak istediğiniz ağ bağlantı noktasının fiziksel örneğidir. ControlSet001 veya başka bir 00x numarası olması gerekebilir.

   
  Dikkat
  Kayıt defterinde yapılan değişiklikler sisteminizi devre dışı bırakabilir. Nitelikli bir teknisyene, kayıt defterinde değişiklikler yapın. Bu değişiklik yalnızca karışık mod/algılama kullanımı içindir.

  Kayıt defteri DWORD Monitormode özelliği oluşturulurken veya değiştirilirken, DWORD değerini aşağıdakilerden birine ayarlayın:

  • 0— devre dışı (hatalı paketleri depolamayın, CRCs 'i depolamayın, Strip 802.1 q VLAN etiketlerini saklamayın)
  • 1— etkin (hatalı paketleri depolayın. , CRCs 'leri depolayın. 802.1 Q VLAN etiketlerini bir şekilde sömeyin)

  Kayıt defteri DWORD Izleme modunu oluştururken veya değiştirirken, DWORD değerini aşağıdaki seçeneklerden birine ayarlayın:

  • 0— devre dışı (hatalı paketleri depolamayın, CRCs 'i depolamayın, Strip 802.1 q VLAN etiketlerini saklamayın)
  • 1— etkin (bozuk/Runt/geçersiz CRC paketleri alın. Paketlere bağlı olarak p 'Ler bırakın. VLAN etiketlerini ve diğer VLAN 'Lara gönderilen paketleri normal çalışma başına olarak yoksaymayın.)
  NotKayıt defteri değişikliğinin geçerlilik kazanması için Windows 'u yeniden başlatmanız gerekir.
   
 • Linux * ' ta

  Varsayılan olarak, karışık moddaki sürücü, VLAN etiketlerini denetlemez.

  VLAN etiketlerini şerit için: sağlanan çekirdek 802.1 q modülünü yükleyin. Bu adım, otomatik olarak Intel Ağ donanımı boşaltma özelliklerini, VLAN etiketi boşaltmasını ve eklenmesini mümkün kılar. 802.1 q modülünü yükleme konusunda destek ve bilgi için, dağıtıma başvurun.

  Yakalama yazılımınız sürücünüzde karışık modunu etkinleştirmekle sorumludur. Sürücü karışık modda değilse, hatalı tür/uzunluk alanı nedeniyle paketler bırakılır veya yok sayılır.

İlgili konular
En yeni sürücüler ve Intel® PROSet/Kablosuz Yazılımı Indirme merkezi 'nde mevcut
Intel® Driver & destek asistanı