Windows® 10 ve Windows 11* üzerinde Intel® Grafik Denetleyicinizi Tanımlama

Belgeler

Ürünümü Tanımla

000005510

20.10.2021

Grafik sürücüsünü kurmadan önce bilgisayarınızdan grafik denetleyiciyi (video kartı veya grafik kartı olarak da bilinir) tanımlamak için aşağıdaki yöntemlerle verilen talimatları kullanın.

Intel grafik sürücüsü sürümünüzü tanımlamanız gerekirken, Sürücülerim Sürümü nedir Intel® Graphics Driver var?

Ayrıntılar için baş konuya tıklayın:

Yöntem 1: Grafik Intel® Driver & Support Assistant Otomatik Olarak Algılamak için Kullanım Özellikleri (Önerilen)

Intel Driver and Support Assistant

Örnek:

intel Graphics controller

Not
  • Bağdaştırıcıyı Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı veya Standart VGA Bağdaştırıcı olarak görüntüleniyorsa; bu Windows'un önceden yüklenmiş jenerik ve temel video sürücülerle çalıştığını gösterir. Doğru sürücünün kurulabilmesi için bilgisayarınızdan çıkan grafik denetleyiciyi belirlemek için bilgisayar üreticinize danışın.
  • Bağdaştırıcıyı yalnızca şu şekilde listelenmiş olarak görebilirsiniz: Intel® HD Grafikleri herhangi bir sayısal tanımlayıcı olmadan veya bağdaştırıcınızı burada ayrıntılı olarak bulunan yöntemlerden birini kullanarak tanımlayamazken şu adımları izleyin:
Yöntem 2: Manuel Tanımlama
  1. Klavyenizin Windows ve X tuşlarına aynı anda basarak Aygıt Yöneticisi'ni açın. Açmakiçin Aygıt Yöneticisi'ni seçin. 
  2. Kullanıcı Hesabı Denetimi'nin izni soruldiğinde Evet'e tıklayın.
  3. Genişletmek için Görüntü bağdaştırıcılarını tıklayın.
  4. Listelenen grafik denetleyici tanımlayıcısını not edin.

Alternatif:

 

Not

  • Bağdaştırıcıyı Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı veya Standart VGA Bağdaştırıcı olarak görüntüleniyorsa, bu Windows'un önceden yüklenmiş jenerik ve temel video sürücülerle çalıştığını gösterir. Doğru sürücünün kurulabilmesi için bilgisayarınızdan çıkan grafik denetleyiciyi belirlemek amacıyla doğrudan bilgisayar üreticinize danışın.

  • Bağdaştırıcıyı herhangi bir sayısal tanımlayıcı olmadan yalnızca Intel® HD Grafikleri olarak görüntü ediyorsanız, Intel® İşlemcimi Tanımlama kısmına göz atın ve işlemcinizi tanımladığınız zaman işlemcinizi manuel olarak aramak ve teknik özelliklerini doğrulamak için Ürün Özellik Sayfamızı (ARK) ziyaret edin.

 

Denetleyicinizi belirlediyseniz, sürücüleri kullanarak veya İndirme Merkezi üzerinde manuel Intel® Driver & Support Assistant için arayarak sisteminiz için en yeni sürücüleri bulabilirsiniz.

 

İlgili konular
Kullanıcı Sürümünüzü Intel® Graphics Driver Tanımlayın
Linux* için Grafik Sürücülerini Bulma
Windows'ta Intel® Graphics Driver kurulum® 10
Hata Mesajı: Bilgisayar Üreticisi Grafik Sürücüsü Algılandı