Intel® Işlemcilerin sıcaklığı hakkında sıkça sorulan sorular

Belgeler

Ürün Bilgi ve Belgeleri

000005597

16.03.2020

Ayrıntılar için veya konusunu tıklatın:

Tkavşak maksimum sıcaklığı nedir?

Tkavşak Max, bir işlemcinin, güç ve sıcaklık sınırlarını azaltmak için dahili termal kontrol mekanizmalarını kullanmadan önce izin vermesi için en yüksek termal birleşim sıcaklığını sunar. İşlemcinin termal kontrol sisteminin etkinleştirilmesi, işlemci sırasında performans kaybına neden olabilir ve daha fazla daha fazla Isıtma için frekansı ve gücü azaltır. Bir sistem oluşturucusunun veya kendinize yönelik bir son kullanıcı için amaç, yoğun iş yüklerinde sistemin performansını en üst düzeye çıkarmak için işlemciyi Tkavşak maksimum eşiği altında tutan bir platform yapılandırması tasarlamamaktır.

Bir kullanıcının yararı, birçok üçüncü taraf yardımcı programın, sistemin herhangi bir bozucu test olmadan Tkavşak maksimum sıcaklığa yaklaştığını görmek için, işlemci zar üzerinde dijital termal sensör (DTS) ' ı izleyebilmesidir. Son kullanıcıların, ürün özellikleri sayfası (ark.intel.com) üzerinde bilgi araması yapmak için bu bilgileri sistem derlemesinde nasıl yardımcı olduğunu öneriyoruz. Orijinal tasarım üreticileri, ayrıntılı sözleşme (NDA) belgelerini tüm ayrıntılar için kullanıma hazır hale geçirmelidir.

Tcase maksimum sıcaklığı nedir?

Tcase Max, bir araya getirilen bir işlemci ile bir entegre ısı sahibi (IHV 'ler) ile Birleşik bir sistem dahilindeki bir işlemin nitelendirilerek ölçülmüştür. Bu özellik, sistemin bu sıcaklığa karşı ıG 'nin en üstünü korumak için yeterli soğutma sağlayabilmesi için işlemcinin çalışma sıcaklığını aşmamasını sağlamak üzere ayarlanmıştır. Bu, öncelikle sistem tasarımlarını değerlendirmek için sistem üreticilerine yöneliktir.

İşlemcimin hız aşırma hasar görmüştür mi?

Çalışma önlemlerinin yerinde olması nedeniyle bir işlemcinin hız aşırma zarar görmesi mümkün değildir. İşlemcilerin iki termal koruma modu vardır, daraltma ve otomatik kapatma. Bir çekirdek ayarlanan azaltma sıcaklığını aşarsa, güvenli bir sıcaklık düzeyinin korunması için gücü azaltır. Azaltma sıcaklığı işlemci ve BIOS ayarlarına göre farklılık gösterebilir. İşlemci, azaltma eylemleri üzerinden güvenli bir çalışma sıcaklığı koruyamayacak ve kalıcı hasaryı önlemek için otomatik olarak kapanır.

Intel her işlemci için sıcaklık aralıkları sağlıyor mu?

Her işlemci için farklı farklılık gösterebileceğini sağlayan sıcaklık aralıkları sağlamamız. İşlemcilerin aşırı derecede çok daha fazla sıcaklıktan kaçınmak için dahili korumaları vardır. Koruma noktalarının altındaki çalışma aralıkları, sistem yapılandırmasına ve iş yüküne göre büyük ölçüde bağımlıdır. Intel® Core™ işlemcili teknik belgelerde belirli işlemcilerle ilgili termal teknik özellikleri bulabilirsiniz.

İşlemcim için Tkavşak Max veya Tcase Max 'ı nasıl kontrol ederim?

Şu adımları izleyin:

  1. Ürün teknik bilgi sayfası sayfamızı ziyaret edin.
  2. Intel işlemci numarasını arama kutusuna girin. Intel® Işlemcimi nasıl tanımlayacağınız konusuna başvurun.
  3. İşlemci sayfasını açın, paket teknik özellikleri 'ni tıklayın.
  4. Tkavşak veya Tcase değerini arayın.
İşlemcim sıkça yaklaşırsa veya maksimum sıcaklığa ulaşınca hatalı mı?

Mutlaka. Birçok Intel® işlemcisi, Intel® Turbo Boost teknolojisi kullanılarak yapılan, kısa bir süre boyunca çok yüksek frekanslarla çalışabilmelerini sağlar. İşlemci en yüksek frekans üzerinde çalıştığında veya maksimum frekanstan yakınsa, sıcaklığın çok hızlı ve en yüksek sıcaklığa hızla ulaşabilmesi mümkün. Sürdürülen iş yüklerinde, işlemcinin en yüksek sıcaklık sınırına göre veya yakınınıza yakın bir işlem olabilir. İş yükü çalıştırılırken en yüksek sıcaklığa sahip olmak, bir sorun oluşmasına neden olmaz. Intel işlemciler, sıcaklığınızı sürekli olarak takip edebilir ve hız ve güç tüketimini daha hızlı bir şekilde ayarlayabilir ve daha fazla daha fazla büyük Isıtma

Sistem soğutma çözümünün yeterli olup olmadığını nasıl kontrol ederim?

Normal operasyon CPU sıcaklığında maksimum değerinde olmasına neden olacağından, sisteminizde sorun olması durumunda yalnızca tek başına sıcaklık elde etmek zordur. Sisteminizi bir satıcıdan satın aldıysanız, sisteminizde sorun gidermek için belirli adımlar için onlara başvurmanız gerekir

Bilgisayarım fazla Isıtma içeriyorsa ne kadar fazla bilgi bulabilirim?

Daha fazla Isıtma sorunu olduğunda her zaman sistem üreticisine başvurun.

Daha fazla Isıtma ve daha fazla Isıtma önlemeye yönelik bazı kaynaklar şunlardır:

Daha fazla Isıtma için uyarı belirtileri

 

İlgili konular
Intel® Kutulu Işlemcilerde belirtiler ve sorun giderme sorunları
Intel Kutulu Işlemcilerde ortaya çıkan daha fazla Isıtma sorunlarına yönelik sorun giderme Sihirbazı.
Intel® Xeon® Işlemciler için termal yönetim