Intel® Rapid Depolama Teknolojisi için ürün tanıtımı

Belgeler

Ürün Bilgi ve Belgeleri

000005610

05.12.2018

Intel® Rapid Depolama teknolojisi ne yapabilir (ıntel® RST) size ulaşmanızı ister misiniz?
Intel® RST, masaüstü ve mobil platformlar için yeni koruma düzeyi, performans ve genişletilebilirlik sunar. Bir veya daha fazla sabit sürücü kullanıp, daha düşük olan gelişmiş performans ve güç kullanımından faydalanabilirsiniz. Birden fazla sürücü kullanırken, sabit sürücü hatası durumunda veri kaybına karşı ek koruma elde edebilirsiniz.

Intel Rapid Depolama teknolojisi Kullanıcı arayüzü, depolama alanınızı basit ve sezgisel olarak oluşturmanızı ve yönetmeyi sağlar. Intel® Rapid Kurtarma Teknolojisi ile birlikte, harici bir sürücü ile kolaylıkla veri koruması kurabilirsiniz.

Intel® Akıllı Yanıt Teknolojisi, Intel® Rapid Depolama Teknolojisi (Intel® RST) özelliğidir ve bunlardan birini mümkün kılar
  • düşük maliyetli, yüksek kapasiteli sabit disk sürücüsü (HDD) ile birlikte kullanılan çift sürücü (düşük maliyetli, küçük kapasiteli SSD); Veya
  • yüksek performanslı, uygun maliyetli bir depolama çözümü sağlamak için katı hal hibrit sürücü (SSHD).

Intel RST depolanan verilerinizin korunmasına nasıl yardımcı olur?
Sistem, üç hataya dayanıklı RAID düzeyinden biri için yapılandırıldığında sabit sürücü hatalarına karşı, değerli saklı veriler korunur: RAID 1, RAID 5 veya RAID 10. Verilerin kopyalarını bir veya daha fazla ek sabit sürücü üzerinde kusursuz bir şekilde saklayarak, tüm sabit sürücüler veri kaybı olmadan veya sistem kapalı kalma süresi olmaksızın başarısız olabilir. Bozuk sürücü kaldırıldığında ve bir sabit sürücü yüklendiğinde, veri hataya dayanıklılık kolaylıkla geri yüklenir.

Intel Rapid Depolama teknolojisi, ev videolarınızın düzenlenmesi gibi disk bakımından yoğun alma uygulamaları için performansı da artırabilir. RAID 0 yapılandırmasında iki ila altı sürücünün birleştirilerek her sürücüdeki verilere aynı anda erişebilirsiniz. Bu yapılandırma, veri bakımından yoğun uygulamalarda yanıt süresini hızlandırır. Ayrıca sürücü yük dengelemesi nedeniyle, RAID 1 işlemcili sistemler, daha hızlı önyükleme sürelerinden ve veri okumalarından faydalanabilir.

Intel RST bana tek sürücülerle yardım edebilir misiniz?
AHCı üzerinden depolama performansı, Yerel komut Queueing (NCQ) ile geliştirilmiştir. AHCı Ayrıca, çip seti ve seri ATA (SATA) sabit sürücünün güç tüketimini azaltabilecek bağlantı gücü yönetimi (LPM) ile daha uzun pil ömrü sunar.
 

Intel® Optane™ bellek özelliği hakkında ne olacak? Bunu ne şekilde kullanırım?
Intel® Optane™ bellek özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili konular
RAID 0, 1, 5, 10, matris RAID, RAID için hazır
Desteklenen Intel® çip setleri ve denetleyici hubları
Çip seti/denetleyici merkezine göre RAID Özellikleri