Intel® Smart Connect Technology için özellikler ve gereksinimler

Belgeler

Uyumluluk

000005632

24.08.2017

Genel bakış
Intel® Smart Connect Technology, programları düzenli aralıklarla uyku/bekleme modundan uyandırarak kısa bir süre için güncelleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu işlev, Outlook * ve Windows * Live Mail gibi verileri otomatik olarak Internet üzerinden alan uygulamalarla çalışır.

Fayda -ları
Intel® Smart Connect Technology, bilgisayarınız uyku modundayken e-posta ve sosyal ağlar gibi uygulamaları otomatik olarak günceller. Intel Smart Connect teknolojisi ile, bilgisayarınızı uyku modundan geri çağırdığınızda uygulamalarınızın güncelleştirilmesini beklemeniz gerekmez.

Özellik
Özelliğin uyku modundan çıkaramaya beklediği süre, ana Kullanıcı arabirimindeki "ayarları değiştir" seçeneği kullanılarak ayarlanabilir. Üç zaman aralığı arasından seçim yapmak için bir seçeneğiniz vardır: 15 dakika, 30 dakika veya 60 dakika. Daha uzun süre, pil tüketimi daha uzundur.

Intel® Smart Connect Technology, bilgisayarınızın pil düzeyi bırakılırken veya sistem sıcaklığında güncelleme frekansını otomatik olarak ayarlar. 15 dakikalık bir güncelleme frekansı seçmiş olsanız bile, Bilgisayarınız pille çalışan (varsa) güncelleştirmeler arasında daha uzun süre uyku moduna geçecek veya sistemi soğutmaya devam edebilir.

Ana Kullanıcı arabirimindeki "zamanlamayı Özelleştir" düğmesine tıkladığınızda, Intel akıllı bağlantı teknolojisi için bir zaman çizelgesi ayarlayarak sistemin uyku durumunda sistem durumunu uzatılmış güç tasarrufu modunda tutmanızı sağlayabilirsiniz. Bu uzun gece saatlerinde Intel® Smart Connect Technology sisteminizi uyku modundan uyandırmayacak. Bu, pil gücünü tasarruf etmek için tasarlanmıştır. Sistem şu anda yalnızca Dawn 'te (uzatılmış saatlerin sonunda) uyandırır. Bu nedenle, uzatılmış saatlerde güncelleme yapılmaz.

Bilgisayarınızda bir Intel Wi-Fi kartı ve Intel® PROSet/Kablosuz WiFi bağlantısı yardımcı programı varsa, Intel akıllı bağlantı teknolojisi, daha önce eriştiğiniz Wi-Fi ağları arar. Bilgisayarınız bilinen bir Wi-Fi ağını kabul edinceye kadar güncellemez. Bilgisayarınızı Internet 'e bağlı değilken uyku moduna geçirdiğinizde, daha önce eriilen ve daha önce eriþilebilir bir ağı tespit ettiğiniz durumlarda bir dahaki sefer tekrar bağlantı kurmanız gerekir.

Ayrıca bilgisayarınız, "uzaktan uyku modundan çıkarma" olarak bilinen Intel® Smart Connect Technology başka bir özelliği kullanılarak uzaktan yeniden kullanılabilir. Bu özellik, ana kullanıcı arabiriminden etkinleştirilebilir. Bu özellik, alt ağlar üzerinden bile uzak aygıtınızdan uygun uygulamayı kullanarak sisteminizi uzaktan uyandırmanızı sağlar. Bu özellik yalnızca Intel® Ethernet adaptörleri ve kablosuz ağ bağdaştırıcılarında desteklenir ve platformda yerleşik olarak bulunan Intel® Yönetim Motoru gerektirir. Uzaktan uyku modundan çıkarma desteğiyle ilgili sistem gereksinimlerinin doğrulanması için sistem üreticinizle iletişime geçin.

Gereksinim -leri
Intel® Smart Connect Technology, bilgisayar sisteminizin BIOS 'unda oluşturulması gereken özellikler gerektirir. Bu nedenle, teknoloji, üretim sırasında bilgisayar sistemine dahil edilmiş olmalıdır.

Bilgisayar sisteminiz Intel akıllı bağlantı teknolojisi içeriyordu, ancak bu özellik kullanılamıyorsa, özelliğin sistem BIOS 'unda etkinleştirildiğinden emin olun. BIOS 'a erişilecek talimatlar için sistem üreticinizle iletişime geçin.

Uyumlu -luk
Bu Intel® Masaüstü Anakartları, Intel® Smart Connect Technology destekleyen Intel® NUC kitlerinin ve anakartları listesi:

Intel® Masaüstü AnakartlarıIntel® NUC kitleri ve anakartları
DB85FLD33217CK
DH87MCD33217GK
DH87RLD34010WYB
DQ87PGD53427RKE
DZ87KLT-75KD54250WYB
DZ77RE-75KDCP847SKE
DZ77GA-70KD34010WYK
DZ77GAL-70KD54250WYK
DZ77BH-55KDC3217BY
DZ77SL-50KDC3217IYE
DZ75ML-45KDC53427HYE
DH77DFDCCP847DYE
DH77KCDN2820FYKH
DH77EB