Hakkında bilgi edinin Intel® PROSet/Kablosuz Yazılımı

Belgeler

Ürün Bilgi ve Belgeleri

000005649

16.10.2020


 

Windows® 10 ' da, Intel® PROSet/Kablosuz Yazılımı veya Intel® PROSet/Kablosuz WiFi Yazılımı, Wi-Fi sürücülerini içeren kurulum paketine ve Intel Wi-Fi adaptörleri ve platformlarla etkileşimde bulunan uygulamalar oluşturmak üzere sistem üreticileri için tasarlanmış bir uygulama programlanabilir arayüzü (API) dahil olmak üzere verilen addır. Bu yazılım, Intel Kablosuz veya Wi-cihazlarınızın düzgün çalışabilmesi için gereklidir.

Windows® 10 için tam Intel® PROSet/Kablosuz Yazılımı paketi yerine yalnızca Wi-Fi sürücüsünü yüklemeniz yeterlidir. Sürüm 20,120 ' den itibaren, Indirme merkezi'nde yalnızca sürücü kurulum paketi sunulur.

Ancak sistem üreticiniz, OEM 'e özel özellikleri etkinleştirmek için sisteminizdeki Intel® PROSet/Kablosuz Yazılımı önceden kurulu olabilir. Bilgisayar üreticinizin desteğiniz için en yeni OEM 'e özel Intel® PROSet/Kablosuz yazılımı almalısınız.

Önemli bildirim

Intel® PROSet/Kablosuz WiFi Yazılımı eski ve DCH sürümleri, yazılım paketi sürüm 21.50. X en yeniyle başlayan, yaşam sonu (EOL) durumuna yerleştirildi.

 

Ayrıntılar için veya konusunu tıklatın:

Intel® PROSet/Kablosuz Yazılımı veya Intel® PROSet/Kablosuz WiFi Yazılımı, Windows 7/8.1 * üzerinde Intel Kablosuz adaptörleri için Wi-Fi sürücülerini ve diğer yazılım bileşenlerini içeren Kurulum paketinin adıdır.

Windows işletim sistemi sürümünüze bağlı olarak değişiklik gösterebilen aşağıdaki anahtar bileşenlerden oluşur:

Wi-Fi Sürücüsü

Intel® PROSet/Kablosuz Yazılımı paketi, bu paket tarafından desteklenen farklı Intel® Kablosuz adaptörleri için Wi-Fi sürücülerini içerir. Sisteminize yüklediğiniz Wi-Fi sürücüsü sürümü, bu sürücüyü içeren Intel PROSet/Kablosuz yazılım paketi sürümünden farklı olabilir.
Örneğin, Intel PROSet/Kablosuz yazılımı 19.50.1, Intel® çift bantlı kablosuz-AC 7260 Wi-Fi sürücü sürümü 18.33.6.2.

Daha fazla ayrıntı için Intel® PROSet/Kablosuz yazılımı sürümünü ve sürücü sürümünü anlama konusuna bakın.

Yönetici araç kiti1

User-added image

Varsayılan olarak yüklenmez.

BT yöneticileri, özel ağ profili paketleri oluşturmak için bu aracı kullanabilirler. Paketleri, Microsoft Windows * çalıştıran istemci sistemlerine verebilirler.

Windows 8,1 ve öncesi için Intel® PROSet/Kablosuz Wi-Fi Bağlantı Yardımcı Programı (Intel® PROSet/Kablosuz Enterprise Yazılımı)1

User-added image

Varsayılan olarak yüklenmez ve Windows® 10, programı desteklemiyor.
Aşağıdakiler dahil olmak üzere işlevsel Wi-Fi bağlantısı yönetimini sağlar:

  • Ağ profillerini oluşturma ve değiştirme
  • Wi-Fi ağına bağlanma
  • Wi-Fi radyoyu kontrol etme

Bu yardımcı program öncelikle Windows XP * ve Windows 7 * için tasarlanmıştır. Windows işletim sisteminde yerel olarak desteklenmeyen daha fazla Wi-Fi özelliği sağlar. Aşağıdaki araç alt kümesi, yardımcı programı kurduğunuzda de yüklenir:

  • WPS bağlantı aracı: Wi-Fi Korumalı Kurulum (WPS) kullanarak bir kablosuz erişim noktasına bağlanmanıza olanak tanır. Windows 10 bu aracı desteklemiyor. Windows işletim sistemi artık özelliği özgün olarak destekliyor.
  • Intel® Wireless troubleshooter: Bu araç, kablosuz ağ bağlantılarıyla ilgili temel sorunların giderilmesine yardımcı olur. Windows 10 bu aracı desteklemiyor. Windows 'un yeni sürümlerinde yerleşik tanı özellikleri vardır.
  • Kablosuz Olay Görüntüleyicisi: müşteri destek 'e gönderebileceğiniz dosyalardaki kablosuz olayları izler, görüntüler ve günlüğe kaydeder.
  • Manuel tanı aracı: Wi-Fi bağdaştırıcınızın işlevselliğini doğrulayan temel bir tanı kümesini çalıştırmanıza olanak tanır.
  • Intel Gelişmiş Istatistikler: kablosuz erişim noktasına Wi-Fi bağlantısı hakkında bilgi gösterir.
Kablosuz yazılımı uzantıları
NotCCX, Intel® PROSet/Kablosuz WiFi yazılımı 20,90 ve sonrasında kaldırılmıştır.

1 bu özellikler varsayılan olarak yüklenmez. Kurulumu yapmak için Intel® PROSet Kablosuz yazılımının özelleştirilmiş kurulumunun nasıl yapılacağı konusuna bakın.

 

İlgili konular
Wi-Fi bağdaştırıcı sürücünüzü güncelleyin ve Intel® PROSet/Kablosuz Yazılımı
Intel® kablosuz bağdaştırıcı için yalnızca Wi-Fi sürücüsü paketi bulunuyor
Kurulum Işlemi Intel® PROSet/Kablosuz Yazılımı için güncelleştirildi