Daha fazla bilgi Intel® PROSet/Wireless Software

Belgeler

Ürün Bilgi ve Belgeleri

000005649

26.03.2021


 

Windows® 10, Intel® PROSet/Wireless Software veya Intel® PROSet/Kablosuz WiFi Yazılımı, sistem üreticilerinin Intel Wi-Fi bağdaştırıcılarıyla ve platformla etkileşim kuracak uygulamalar oluşturmaları için Wi-Fi sürücülerini ve Uygulama Programlanabilir Arayüzü'ünü (API) içeren kurulum paketine verilen addır. Bu yazılım, Intel Kablosuz veya Wi-Fi aygıtlarının düzgün çalışması için gereklidir.

Windows 10 için tam sürücü paketi yerine wi-Fi Intel® PROSet/Wireless Software sadece® gerekir. İndirme Merkezi üzerinde, 20.120 sürümü ile başlayarak sadece sürücü içeren bir kurulum paketi sunulmaktadır.

Ancak, sistem üreticiniz OEM'e özel özellikleri etkinleştirmek Intel® PROSet/Wireless Software için sisteminiz üzerinde önceden kurulu olabilir. Bilgisayar üreticinizin destek sitesinden en Intel® PROSet/Wireless Software OEM'e özel ürünleri edinebilirsiniz.

Önemli Bildirim

Intel® PROSet/Kablosuz Wi-Fi Yazılımı Eski ve DCH sürümleri, yazılım paketi 21.50.X onileriye dönük sürümünden başlayarak Son Kullanıcı Ömrü (EOL) durumuna yerleştirildi.

 

Ayrıntılar için öğesini veya konuyu tıklayın:

Intel® PROSet/Wireless Software veya Intel® PROSet/Kablosuz Wi-Fi Yazılımı, Windows 7/8.1* üzerinde Intel Kablosuz Bağdaştırıcılar için Wi-Fi sürücülerini ve diğer bazı yazılım bileşenlerini içeren kurulum paketinin adıdır.

Windows işletim sistemi sürümünüze bağlı olarak değişebilir; şu önemli bileşenlerden oluşur:

Wi-Fi Sürücüsü

Bu Intel® PROSet/Wireless Software, bu paket tarafından desteklenen farklı Intel® Kablosuz Bağdaştırıcılar için Wi-Fi sürücülerini içerir. Sisteminize yüklemişsiniz Wi-Fi sürücü sürümü, bu sürücüyü Intel PROSet/Wireless Software paket sürümünden farklı olabilir.
Örneğin, Intel PROSet/Wireless Software 19.50.1'de Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 için Wi-Fi sürücü sürümü 18.33.6.2'dır.

Daha fazla bilgi için Intel® PROSet/Wireless Software Sürümünü ve Sürücü Sürümünü Anlamak'a bakın.

Yönetici Araç Kiti1

User-added image

Varsayılan olarak kurulmadı.

IT Yöneticileri bu aracı özel ağ profili paketleri oluşturmak için kullanabilirler. Paketleri Microsoft Windows* çalıştıran istemci sistemlerine dışa aktarabilirsiniz.

Intel® PROSet/Wireless Wi-Fi Connection Utility ve daha Windows 8.1 (Intel® PROSet/Wireless Enterprise Software)1

User-added image

Varsayılan olarak yüklenmemiş olan Windows® 10 yardımcı yazılımı desteklemez.
aşağıdakiler gibi işlevsel Wi-Fi bağlantısı yönetimi sağlar:

 • Ağ profilleri oluşturma ve değiştirme
 • Wi-Fi ağına bağlanma
 • Wi-Fi telsizini denetleme

Bu yardımcı program temel olarak Windows XP* ve Windows 7* için tasarlanmıştır. Windows işletim sisteminde yerel olarak desteklemez ekstra Wi-Fi özellikleri sağlar. Aracı kurarak aşağıdaki araç alt kümesi de kurulur:

 • WPS Bağlantı Aracı: Wi-Fi Korumalı Kurulum (WPS) ile bir kablosuz erişim noktasına bağlanmanızı sağlar. Windows 10 bu aracı desteklemez. Windows işletim sistemi artık işlevselliği yerel olarak destekler.
 • Intel® Wireless Troubleshooter: Bu araç kablosuz ağ bağlantılarıyla ilgili temel sorunların çözümüne yardımcı olur. Windows 10 bu aracı desteklemez. Windows'un daha yeni sürümleri yerleşik tanılama özelliklerine sahiptir.
 • Kablosuz Etkinlik Görüntüleyicisi: Müşteri desteğine gönderebilirsiniz dosyalarında kablosuz etkinlikleri izler, ekranlar ve günlükler.
 • Manuel Tanı Aracı: Wi-Fi bağdaştırıcının işlevini doğrular temel bir tanılama kümesi çalıştırmanıza olanak verir.
 • Intel Gelişmiş İstatistikler: Kablosuz erişim noktasına Wi-Fi bağlantısı ile ilgili bilgileri gösterir.
Kablosuz Yazılım Uzantıları
 • Sistem üreticisi için Wi-Fi bağdaştırıcı ve platformla etkileşim kurarak uygulamalar oluşturmak için gereken Uygulama Programlanabilir Arayüzü (API).
 • Bilgisayarınız için Cisco Compatible eXtensions* (CCX) gibi özellikler için destek mevcut olabilir.
  CCX, varsayılan olarak Kablosuz Intel® PROSet 19.0 ve daha yeni sürümlerden kurulmaz. Kurulum için 19.0 ve Daha Yeni Intel® PROSet/Wireless Software Cisco* Compatible Extensions (CCX) Özelliklerine ve Desteğine bakın
NotCCX, Intel® PROSet/Kablosuz Wi-Fi Yazılımı 20.90 ve daha yenisi kaldırılmıştır.

1 Bu özellikler varsayılan olarak yüklenmez. Kurulum için, Kablosuz Yazılım için Özelleştirilmiş kurulum Intel® PROSet bakın.

 

İlgili konular
Wi-Fi Bağdaştırıcı Sürücülerinizi ve Sürücülerinizi Intel® PROSet/Wireless Software
Intel® Için Yalnızca Wi-Fi Sürücüsü Paketini Bulma
Intel® PROSet/Wireless Software için Güncelleştirilmiş Kurulum İşlemleri