LGA115x ve LGA1200 İşlemciyi Yuvaya Nasıl Kurulur?

Belgeler

Yükleme ve Kurulum

000005762

09.06.2021

Bu talimatlar, kurulum işleminin benzerliği nedeniyle kutulı LGA1150/LGA1151/LGA1155/LGA1156/LGA1200 tabanlı işlemciler ve fan ısı sinkleri için geçerlidir. Bu işlemcilerin elektrik, mekanik ve anahtarlama farklılıkları nedeniyle farklı yuvalar arasında uyumlu olmadığını unutmayın.

Masaüstü işlemcilerin entegrasyonu® hakkında daha fazla bilgi için Intel® İşlemci Kurulum Merkezi'ne ziyaret edin.

Bu talimatlar, kutuyla çalışan işlemcinin ve fan ısı sink'inin yeni olduğunu ve fabrikada uygulanan termal arayüz malzemesinin fan ısı sinkisinin altına uygulandığını varsayar.

Bu sayfanın en altında, bazı yuvalar için kurulum belgelerine bağlantılar vardır. Bu belgeler, fan ısı sinki push-pin'lerini sıfırlama, termal arayüz malzemesini yeniden uygulama ve kurulum videosu bağlantısı ile ilgili bilgiler içerir.

 1. Kolu aşağı iterek (1) ve kaldırın (2).
  step 1

 2. Açık yük levhası.
  Open the load plate

 3. yuva kontaklarına veya işlemcinin altına dokunmayın

  Do not touch the socket contacts

  Do not touch the bottom of the processor

   

 4. İşlemciyi başparmak ve dizin parmaklarıyla basılı tutun. Yuva pim 1'in işlemci pim 1 ile uyumlu olduğundan emin olun. Yuva çentiklerin işlemci çentikleriyle uyumlu olduğundan da emin olun. İşlemciyi doğrudan aşağı, işlemciyi yuvaya yatırmadan veya bu yuvada bir yuvaya düşürmeden yere düşürin. İşlemciyi nazikçe bırakın ve yuvaya doğru şekilde oturmayı sağlar.
  Pin 1 alignment

 5. Yükleme levhasını açın. Koruyucu kapağı yük levhasını çıkarın. Koruyucu kapağı atma. İşlemci yuvadan çıkarılırsa yuva kapağını her zaman yerine takın.
  Remove the protective cover

 6. Yük levhasını kapatmak için çok az güç gerekir. Yükleme levhası üzerine basın, kapatın ve yuva koluna takın.
  Press down on the load plate

 7. Anakart kasada kurulu olduğu için fan ısısını anakartın üzerine koyarak bağlantı elemanını duvara monte etti. Bağlantı elemanını düzgün bir şekilde tespit edin veya bağlantı elemanının altına zarar vermeden risk alasiniz. Ayrıca fan ısı sink'inin altına bağlı termal arayüz malzemesinde hasara neden olmaz.
  Put the fan heat sink on the motherboard

 8. Fan ısısını yerine tutarken, aşağıda da olduğu gibi bağlantı elemanının her biri için farklı bir modelde aşağı itin. Her bir bağlantı elemanını iterken bir "tıklama" duy gerekir. Dört bağlantı elemanının da güvenli bir şekilde bağlı olduğundan emin olmak için her bir bağlantı elemanının üzerine nazikçe çekin. Bağlantısız bir bağlantı elemanı, fan ısısı sinki ile işlemci arasında iyi bir contayı önler ve işlemcinin güvenilir olmayan bir şekilde çalışmasına neden olabilir.
  You should hear a click when pushing down each fastener

 9. İşlemci 4 bağlantılı fan kablo konektörünü anakart 4 pinli CPU fan başlığına bağlayın. (İşlemci 4 bağlantılı fan kablosu konektörü, 4 pinli CPU fan başlığı kullanılamıyorsa bir anakart 3 pinli CPU fan başlığına bağlanabilir.)
  Connect the processor 4-wire fan cable connector

İlgili konular
Termal Arayüz Malzemelerini Uygulama veya Kaldırma (TERİm)
Kutulu Intel® İşlemci Fanı Isınma Pimlerini Sıfırlama
LGA1150 yuvalı işlemcilerin kurulumu ve entegrasyonu
LGA1155 yuvalı işlemcilerin Kurulumu ve Entegrasyonu
LGA1156 yuvalı işlemcilerin Kurulumu ve Entegrasyonu