802.11 n aygıtınızla 300 MB/sn hızında bağlantı yapamazsanız ne yapmalısınız

Belgeler

Sorun Giderme

000006491

19.10.2020

802.11 n aygıtınız için en yüksek performansı elde etmek için birkaç önemli özelliğin uygulanması gerekir.

İlk olarak 802.11 n 'yi destekleyen bir kablosuz yönlendiriciniz olduğundan emin olun.

Bu ne anlama geliyor?

802.11 n, kanal bonding için destek içerir. 2,4 GHz 'te kanal bağı uygulamak mümkündür, ancak 5 GHz 'e kadar etkili değildir. 2,4 GHz bandında üç kanal vardır. İkisini birlikte birbirlerine bağlama, bu bandı kullanan yakındaki kablosuz yönlendiricileri etkiler. 2,4 GHz 'de yalnızca tek bir bağlı kanala sahip olabilirsiniz. Ayrıca, bağlı kanallardan birini kullanan yakındaki bir kablosuz yönlendiricinin, 802.11 n ağında girişim yapmasına neden olacağından performansı azalmış da olabilir.

5 GHz bandında, birçok daha fazla kanal mevcuttur. Aynı konumda birçok kablosuz yönlendirici olması, en iyi çözüm olan maksimum 802.11 n hızlarına ulaşmayı mümkün bir çözümdür.

Anten, 802.11 n performansını artırmak için başka bir anahtar öğesidir. Daha fazla antenler genellikle performansı artırır. Günümüzde çoğu cihazda iki veya üç anten bulunur.

Diğer bir önemli öğe, IEEE özellikleri için tam destedir. Kısa koruma aralığının gelişmiş MAC özellikleri, paket toplama ve azaltılmış çerçeve aralığı (RIFS), MAC katmanının verimliliğini önemli ölçüde artırır.

Aşağıdaki tablo, 5 GHz bandında kanal ikramiyeden iki uzamsal akışın ve IEEE kısa koruma aralığı için desteğin en iyi performansı elde etmenizi göstermektedir.

Yönlendiricinizin tüm bu özellikleri destekleyip desteklemediğini görmek için kablosuz yönlendirici üreticinizle görüşün.
 

Table showing that two spatial streams with channel bonding in the 5 GHz band and support for the IEEE short guard interval gives the best performance