Perakende Satış Adaptörleri için Sınırlı Intel® Ethernet Donanım Garantisi

Belgeler

Garanti ve Mal İade İzni

000007227

26.03.2021

1 Ocak 2018'den Itibaren Geçerli Garanti Değişimi
Üretimi durdurulan Intel Adaptörleri, Intel'in ömrü sonu veya sonlanmasını duyurduklarından itibaren 5 yıllık garanti süresine bağlı olacaktır.  5 yıllık sürenin dışında olan üretimi durdurulan adaptörler, artık Garanti kapsamında değildir.  Bu değişiklik tüm Intel Bağdaştırıcıları için geriye dönük olarak değişecektir.

5 yıllık garanti süresi dışında olan ve artık Garanti kapsamında olmayan üretimi durdurulan Intel Bağdaştırıcılarının tam listesini görüntülemek için bu bağlantıyı Intel® Ethernet izleyin

Halen aktif olan ve gönderime devam eden Intel Adaptörleri, Sınırlı Kullanım Ömrü Garantisi ilkesine bağlı kalmadan devam edecektir.

NotAvustralya Tüketici Kanunu kapsamında bir tüketiciy isanız, bu garanti sizin için geçerli değildir.
Avustralyalı tüketiciler için geçerli sınırlı garantiyi görmek için, Avustralya Sınırlı Kullanım Ömrü Donanım Garantisi'ne ziyaret edin.


INTEL®, DESTEK VE HIZMETLER HÜKÜM VE KOŞULLARı

Bu Intel® Garanti, Destek ve Hizmetler Hüküm ve Koşulları ("Hizmet Hüküm ve Koşulları") Intel tarafından doğrudan Intel Corporation("Intel") üzerinden veya dolaylı olarak Intel'in yetkili bayisi veya distribütörü ("Yetkili Satıcı") tarafından satın alınan Intel® Adaptör Ürünlerini ("Ürünler") satın alan orijinal son kullanıcıya sağlanan garanti ve destek hizmetlerini yönetir. Intel tarafından aksi belirtilmedikçe, Müşteri tarafından Ürünler için garanti ve destek hizmetleri talebi, önceden basılı Müşteri satın alma emrinde veya benzer sipariş belgelerinde yer alan veya başvurulan hüküm ve koşullara bağlı olarak, yalnızca buradaki hüküm ve koşullarda kabul edilir. Bu Hizmet Hüküm ve Koşulları'nda belirtilen durumlar, Yetkili Bayi'nin satın alma sözleşmesi ya da satış hüküm ve koşulları veya bu belgelerin olmaması dışında, /content/www/us/en/legal/terms-of-use.html'de bulunan Intel'in Satış Hüküm ve Koşulları Ürünler için garanti ve destek hizmetlerini yönetir. Intel, Ürün için garanti ve destek hizmetlerini herhangi bir zamanda önceden haber vermeden ve herhangi bir sorumluluk kabul etmeden sona erdirma hakkı dahil ancak ancak bu Hüküm ve Koşullar dahil ancak bu Hizmet Hüküm ve Koşulları'nda Intel'in Hüküm ve Koşulları'nın şartlarını değiştirme hakkını sahiptir. Bu Hizmet Hüküm ve Koşulları, Intel tarafından doğrudan veya dolaylı olarak satın alınan özel ürünler için geçerli değildir.

Perakende Satış Adaptörleri için Sınırlı Intel® Ethernet Donanım Garantisi

Intel garantisi, Intel'in adaptör ürünlerinin sona erer veya sonlanmasını duyurduklarından itibaren 5 yıl ile sınırlıdır.

Intel, bu pakette teslim edilen adaptör ürününün orijinal sahibine, ürünün malzeme ve işçilik kusurundan uzak olacağını garanti ediyor. Bu garanti, kurulum sırasında zarar gören veya düzgün kullanılmamış adaptör ürününü kapsamıyorsa kapsamıyor.
GARANTI, FIKRI MÜLKIYETI, TICARETE UYGUNLUĞU, HERHANGI BIR TEKLIF, ÖZELLIK VEYA ÖRNEKTEN KAYNAKLANAN BELIRLI BIR AMACA UYGUNLUK GARANTISINI IHLAL ETME DAHIL ANCAK BUNLARLA SıNıRLı OLMAYAN, AÇıK, ÖRTÜLÜ VEYA YASAL OLMAK ÜZERE DIĞER HERHANGI BIR GARANTININ KAPSAMıNDADıR.
Bu garanti, hatalı kullanma, kaza, kötüye kullanma, ihmal, değiştirme, onarım, afet, hatalı kurulum veya hatalı test gibi hasarlar nedeniyle zarar gören adaptör ürünlerinin değiştirilmesini kapsamıyor. Adaptör ürününün kusurlu olduğu anlaşılırsa, adaptör ürününü bir Malzeme İade Yetki Belgesi (RMA) numarası (aşağıda açıklanmıştır), satın alma belgesi (kayıtlı değilse) ve sorunu açıklamanız şartıyla, adaptör ürününü satın aldığınız bayiye veya Intel'e teslim aldığınız sürece Intel, kendi seçeneğine bağlı olarak, donanım ürününü aşağıda belirtilenler dışında hiçbir ücret ödemeden değiştirebilir veya onaracak ya da satın alma fiyatınızı iade edecek. Adaptör ürününü sevk ediyorsanız, ürünün taşıma sırasında hasar görmesi veya kaybı riskini üstlemektedir. Orijinal konteyneri (veya eşdeğerini) kullanmalı ve nakliye bedelini ödemeniz gerekir.
Intel, adaptör ürününü değiştirebilir ya da yeni ya da yeni duruma gelen parçalarla onararak, Intel tarafından değiştirilen adaptör ürünü veya parçaları Intel'in malı olur. Onarilen veya değiştirilen adaptör ürünleri, Intel'in seçeneğine bağlı olarak aynı veya daha yüksek bir revizyon düzeyinde size iade edilir. Intel, üretimi durdurulan adaptör ürünlerini mevcut nesilden eşdeğer bir adaptör ürünüyle değiştirme hakkını sahiptir.

Intel® Adaptörü için para geri garantisi (yalnızca Kuzey Amerika)
Intel, satın aldığınız Intel adaptör ürününden tümüyle memnun olmak istiyor. Intel adaptörünü, satın alma tarihindeki doksan (90) gün içinde, bayinizin satın alma bedelinin tamamını iade etmek için, Intel adaptörünü satın aldığınız yere iade alabilirsiniz. Ürün iadelerini kabul eden ve müşterilerine parasını iade eden bayi ve distribütörler de Intel adaptörlerini satın aldıkları yere iade eder. Intel, bu poliçe kapsamında iadeleri kabul ettiğini ve orijinal satın alma bedelini doğrudan Intel'den satın alan müşterilere iadesini garanti eder.

Sınırlı sorumluluk ve çözümler
INTEL'IN BURADAKI TEK SORUMLULUĞU, DOĞRUDAN VE NESNEL OLARAK ÖLÇÜLEBILIR ZARARLAR ILE SıNıRLıDıR. HIÇBIR DURUMDA INTEL, FIKRI MÜLKIYETIN IHLALI, TEKRAR MALIYETLER, KULLANıM KAYBı, IŞ KESINTILERI, IYI NIYET KAYBı VE KÂR KAYBı GIBI BUNLARLA SıNıRLı OLMAKSıZıN, ANCAK BUNLARLA SıNıRLı OLMAKSıZıN, YUKARıDA BELIRTILEN, SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇıKAN, TESADÜFI, TESADÜFI VE ÖZEL ZARARLAR DA DAHIL OLMAK ÜZERE, DOLAYLı VEYA SPESATIF ZARARLAR IÇIN HIÇBIR SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDIR , INTEL'IN BU TÜR HASARLARıN OLASıLıĞıNA ÖNCEDEN HABER VEREBILIR OLUP OLMADıĞı BAĞıMSıZ OLARAK. YUKARıDA BELIRTILENLERE BAKıLMAKSıZıN, INTEL'IN BU SÖZLEŞME KAPSAMıNDAKI TÜM TALEPLERE ILIŞKIN TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜ, ÜRÜN IÇIN ÖDENECEK ÜCRETI AŞMAZ. POTANSIYEL ZARARLAR ILE ILGILI BU SıNıRLANDıRMA, ÜRÜN BEDELINI BELIRLEMEKTE TEMEL BIR UNSURDUR. INTEL, KIMSENIN BU YÜKÜMLÜLÜKLERE HIZMET ETMEK IÇIN SORUMLULUK KABUL VEYA YETKI VERME YETKISI YOK.
Bazı eyaletlerde tesadüfi ya da sonuç olarak ortaya konulan zararların hariç tutulmasına izin vermemektedir, bu nedenle yukarıdaki sınırlamalar sizin için geçerli olabilir.

Kritik kontrol uygulamaları
Intel, adaptör ürününün Lisans Sahibi veya Alt Lisans Sahibi tarafından kritik kontrol uygulamalarında (örneğin, güvenlik veya sağlık kontrol sistemleri, nükleer enerji kontrol sistemleri veya hava ya da kara trafiği kontrol sistemleri) kullanımıyla ilgili sorumluluğu özel olarak reddine sahiptir ve bu tür kullanımın riskinin tümüyle kullanıcıya ait olduğunu kabul etmek gerekir. Lisans Sahibi, adaptör ürününün Lisans Sahibi veya Alt Lisans Sahibi tarafından bu tür uygulamalarda kullanımından kaynaklanan her türlü iddiaya karşı Intel'i savunmayı, tazniyi ve zararını kabul eder.

Yazılım
Adaptör ürünüyle birlikte sağlanan yazılım, yukarıda açıklanan donanım garantisi kapsamında değildir. Yazılım garantisiyle ilgili ayrıntılar için adaptör ürünüyle birlikte gönderilen geçerli yazılım lisans sözleşmesine bakın.

RMA talebi gönderin
Intel Müşteri Desteği ile iletişime geçin.
 

İlgili konular
Perakende Satış Adaptörleri için Sınırlı Intel® Ethernet Donanım Garantisi
Adaptörler için Garanti Intel® Ethernet SSS
Son üretimi durdurulan perakende Intel® Ethernet Adaptörleri listesi
Optik ve Kablo Intel® Ethernet Ürünleri için Sınırlı Garanti